Chci nezávaznou nabídku
+420 272 705 789
Search
MenuMENU

×

JCB Fastrac 4000 iCON

Výrobce: JCB

Dostupnost: na dotaz

Oficiální přímé zastoupení zemědělské techniky JCB.
Seznamte se s novým traktorem JCB Fastrac 4000 iCON. Podrobný popisSoubory ke stažení:Podrobný popis

VYŠŠÍ PRODUKTIVITA

Nejvšestrannější univerzální traktor

 • Bezkonkurenční rozložení hmotnosti 50:50 bez dodatečných závaží a vynikající trakce díky oběma odpruženým nápravám dělá traktory řady 4000 vhodné i pro těžké tahové aplikace.
 • Unikátní plné odpružení znamená, že obsluha může pracovat rychleji a déle i na nerovném povrchu pole.
 • Odpovídající výbava pro rychlost 60 km/h: Vzducho-kapalinové kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech znamenají, že se Fastrac dokáže přemístit mezi pracemi rychleji a také bezpečněji než kterýkoli jiný traktor.
 • Výkonná hydraulika dokáže splnit požadavky pracovního nářadí díky až šesti hydraulickým okruhům s maximem 100 l/min na jeden vývod.

JEDINEČNÝ KOMFORT

Fastrac řady 4000 kombinuje pokročilé hydropneumatické odpružení s novou kabinou COMMAND PLUS. To zajišťuje nejlepší pohodlí pro řidiče ve své třídě.

 • Pokročilé hydropneumatické odpružení poskytuje nejlepší komfort a stabilitu.
 • Centrálně umístěná kabina přidává další pohodlí a skvělý 360° výhled.
 • Prostorná kabina COMMAND PLUS se skloněným čelním sklem redukuje sluneční svit pronikající do kabiny.
 • Ovládání je snadné rychlé díky hydrostatickému řízení obou náprav.
 • Technologie uvnitř kabiny poskytuje kontrolu nad traktorem i pracovním nářadím díky dotykovému monitoru a loketní opěrce s programovatelným joystickem.

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

Rychlé silniční přesuny jsou velkým benefitem, ale přináší také zodpovědnost. Proto má každý traktor Fastrac unikátní kombinaci bezpečnostních zařízení.

 • Účinné kotoučové brzdy poskytují maximální brzdnou sílu. Brzdná dráha je až o 15 % kratší než u konvenčního traktoru.
 • Nový robustnější rám a odpružení se stabilizátory na přední i zadní nápravě přináší lepší ovládání a stabilitu při rychlých přesunech.
 • Každý Fastrac je vybaven systémem ABS ve standardní výbavě. To zajišťuje kontrolu při brždění za každých povětrnostních podmínek.
 • Skvělý výhled z kabiny Command Plus.

VEŠKERÝ POTŘEBNÝ VÝKON

Kombinace bezstupňové převodovky a systému odpružení vyniká v přenosu výkonu na podložku. Fastrac dokáže přenést kroutící moment vždy tam, kde je nejvíce potřeba.

 • Šestiválcový motor Sisu o výkonu až 235 hp je úsporný a spolehlivý.
 • CVT převodovka zajišťuje optimální dávkování výkonu a točivého momentu s plynulou akcelerací. Rychlost je vždy ideální za každé situace pro jakýkoli druh práce.
 • Různé jízdní režimy jsou snadno nastavitelné pomocí dotykového monitoru.
 • Unikátní odpružení dovoluje traktoru Fastrac 4000 dosahovat rychlosti až 60 km/h při zachování pohodlí pro obsluhu. 

CELOROČNÍ VYUŽITÍ

Flexibilní Fastrac řady 4000 má pět lokací pro nářadí. Není tedy divu, že je tak univerzální a produktivní. 

 • Využijte pozice pro zapojení přídavného nářadí: spodní závěs, zadní tříbodový závěs, přední tříbodový závěs, čelní nakladač a zadní plošina.
 • Přední i zadní náprava mají nově vyšší nosnost, vylepšený brzdný účinek a posílené řízení.
 • Díky oběma řiditelným nápravám jsou traktory Fastrac extrémně obratné i v těch nejmenších budovách a dvorech.
 • Rapid Steer urychluje otáčení na souvrati. Počet otáček volantu do plného natočení kol se zmenší na polovinu.
 • Kompaktní šasi je užší v oblasti natočení kol. To dále zmenšuje poloměr otáčení.
 • Třístupňový přepínač umožňuje rychlou změnu mezi režimy řízení. Natáčení pouze přední nápravy, natáčení obou náprav a plně programovatelný uživatelský režim, který umožňuje nastavení krabího chodu či režimu jedné stopy. 

MINIMÁLNÍ ODSTÁVKY

Navrhnuto pro snadnou údržbu

 • Rychlý a snadný přístup usnadňuje pravidelnou údržbu nezbytnou z pohledu životnosti a spolehlivosti.
 • Kontrola oleje bez zvedání kapoty.
 • Nalévací hrdla paliva, AdBlue a hydraulického oleje jsou všechna na jedné straně stroje.
 • Kapota stroje, která se vyklápí vysoko nad celý motorový prostor a chladiče umožňující čištění stlačeným vzduchem urychlují denní údržbu i v prašném prostředí.

Traktory JCB FASTRAC 4000 - přehled typů:

  FASTRAC 4160 FASTRAC 4190 FASTRAC 4220
       
 Výkon (k) 160 190 220
 Převodovka V-Tronic V-Tronic V-Tronic
 Rychlost (km/h) 60 60 60
 Nosnost TBZ (t) 8 8 8
 Průtok HO (l/m) 100 100 100

 


To, co sdílí obě dnes vyráběné modelové řady 4000 a 8000, je právě kabina řidiče – ta je jedna z nejprostornějších na trhu. Motor i převodovka jsou dodávané společností Agco. Menší řada Fastrac 4000 používá motor AgcoPower 6,7 l o výkonu až 235 koní. Převodovka je plynulá (Vario) a lze ji považovat za nejvhodnější pro daný účel traktoru Fastrac 4000. Jako jediný traktor ve třídě od 200 do 250 koní dokáže nabídnout natáčení obou náprav! Z toho pramení mnoho výhod – významná redukce poloměru otáčení (průměr pod 10 m), a co je pro zemědělce nejdůležitější – tento Fastrac dokáže při otáčení na souvrati udržet režim, kdy stopa přední nápravy je shodná s tou zadní. Tento argument je dnes jeden z hlavních rozhodujících o koupi traktoru např. do taženého postřikovače. V kombinaci s natáčením nápravy postřikovače totiž tyto, byť dlouhé soupravy, dokáží udržet poškození porostu na souvratích pouze na nezbytném minimu. 

Obecný tlak na zvyšování preciznosti a efektivnosti vedly k tomu, že stávající terminál shodný pro obě modelové řady již nestačil tomuto trendu. Toto se významně změnilo již zmíněnou inovací nazvanou iCON. 

Zmíněnou inovací se významně zlepšila konektivita traktoru. U předchozích verzí bylo nutné dodat do traktoru neoriginální monitor, který poté umožnil zobrazení přípojného nářadí přes stále více rozšířenou sběrnici ISOBUS. To znamenalo dva monitory v kabině a také ne zcela ergonomicky ideální ovládání. 

Nový 12“ monitor, který JCB vyvinulo, je plně ISOBUS kompatibilní. Výrobce šel ještě dál a do loketní opěrky integroval také přídavný Joystick, který umožňuje přiřazení ISOBUS funkcí pro lepší ergonomii ovládání. 

Výrobce umožňuje vybavit traktor z výroby systémem automatického řízení podle GPS. Dříve se opět využívali dodavatelé – Trimble, GreenStar, Topcon a další. Systémy těchto výrobců bylo nutné implementovat do traktoru. S inovací iCON se toto částečně změnilo. Stále je možné využít již zmíněné značky, aby výrobce vyhověl požadavkům zákazníků, kteří mají flotilu svých strojů již založenou na těchto značkách navigačních systémů. Navíc se významně usnadnila samotná montáž těchto systémů, kdy jsou potřebné kabeláže a konektory již součástí traktoru. Úplnou novinkou je ale navigační systém, instalovaný v již zmíněném 12“ monitoru. Ten je nazván JCB GPS a jde o systém založený na přijímači Novatel. Prostředí navigace, zobrazované na monitoru je již plně z dílny JCB. Co se přesnosti signálu týče, je na výběr od klasického neplaceného signálu DGPS, RTK přes satelit až po využití pozemních RTK stanic. 

Poslední novinkou je nové, inteligentnější ovládání Vario převodovky nazvané STC (Smart Transmision Control). Systém je založen na maximální intuitivnosti. Veškeré přechody ve způsobech ovládání jsou možné provést za jízdy. Například obsluha traktoru se může rozjet pomocí pedálu, po dosažení cestovní rychlosti rukou převezme ovládání traktoru pomocí do hlavního Joysticku. Ten změnil logiku ovládání, nově lze rychlost ovládat pomocí joysticku vpřed a vzad, což je nejrozšířenější způsob mezi všemi výrobci.

Toto je provizorní text. Naše dlouhodobé ambice, stejně jako konzultace se širokým aktivem zvyšuje potřebu aplikace směru progresivního rozvoje.

Tímto způsobem počátek každodenní práce na poli formování pozice napomáhá přípravě a realizaci.Rád bych poptal

Stisknutím tlačítka "odeslat" uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů.