Chci nezávaznou nabídku
+420 272 705 789
Search
MenuMENU

×

JCB Fastrac 8000 iCON

Výrobce: JCB

Dostupnost: na dotaz

Oficiální přímé zastoupení zemědělské techniky JCB.
Seznamte se s novým traktorem JCB Fastrac 8000 iCON. Podrobný popisSoubory ke stažení:Podrobný popis

VYŠŠÍ PRODUKTIVITA

Nejvšestrannější univerzální traktor

 • Bezkonkurenční rozložení hmotnosti 50:50 bez dodatečných závaží a vynikající trakce díky oběma odpruženým nápravám dělá traktory řady 8000 vhodné i pro těžké tahové aplikace.
 • Unikátní plné odpružení znamená, že obsluha může pracovat rychleji a déle i na nerovném povrchu pole.
 • Odpovídající výbava pro rychlost 70 km/h: Vzducho-kapalinové kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech znamenají, že se Fastrac dokáže přemístit mezi pracemi rychleji a také bezpečněji než kterýkoli jiný traktor.
 • Výkonná hydraulika dokáže splnit požadavky pracovního nářadí díky až šesti hydraulickým okruhům s maximem 140 l/min na jeden vývod.

JEDINEČNÝ KOMFORT

Fastrac řady 8000 kombinuje pokročilé hydropneumatické odpružení s novou kabinou COMMAND PLUS. To zajišťuje nejlepší pohodlí pro řidiče ve své třídě.

 • Pokročilé hydropneumatické odpružení poskytuje nejlepší komfort a stabilitu.
 • Centrálně umístěná kabina přidává další pohodlí a skvělý 360° výhled.
 • Prostorná kabina COMMAND PLUS se skloněným čelním sklem redukuje sluneční svit pronikající do kabiny.
 • Ovládání je snadné rychlé díky hydrostatickému řízení obou náprav.
 • Technologie uvnitř kabiny poskytuje kontrolu nad traktorem i pracovním nářadím díky dotykovému monitoru a loketní opěrce s programovatelným joystickem.

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

Bezpečnější, než kterýkoli jiný traktor.

 • Kombinace bezpečnostních prvků výbavy znamená, že Fastrac je nejbezpečnější traktor ve své třídě.
 • Účinné kotoučové brzdy poskytují maximální brzdnou sílu. Brzdná dráha je až o 15 % kratší než u konvenčního traktoru.
 • Každý Fastrac je vybaven systémem ABS ve standardní výbavě. To zajišťuje kontrolu při brždění za každých povětrnostních podmínek.
 • Duální hydrostatické řízení významně redukuje námahu řidiče při dodržení striktních bezpečnostních nařízeních platných pro konstrukční rychlost 70 km/h.

VEŠKERÝ POTŘEBNÝ VÝKON

Kombinace bezstupňové převodovky a systému odpružení vyniká v přenosu výkonu na podložku. Fastrac dokáže přenést kroutící moment vždy tam, kde je nejvíce potřeba.

 • Šestiválcový motor Sisu o výkonu až 330 hp je úsporný a spolehlivý.
 • CVT převodovka zajišťuje optimální dávkování výkonu a točivého momentu s plynulou akcelerací. Rychlost je vždy ideální za každé situace pro jakýkoli druh práce.
 • Různé jízdní režimy jsou snadno nastavitelné pomocí dotykového monitoru.
 • Unikátní odpružení dovoluje traktoru Fastrac 8000 dosahovat rychlosti až 70 km/h při zachování pohodlí pro obsluhu. 

CELOROČNÍ VYUŽITÍ

Kdekoli na světě, při jakékoli práci. Fastrac zvládne vše, co od něj potřebujete.

 • Rám traktoru je navržený tak, aby zvládal montáž přídavných nářadí na více místech.
 • Zadní tříbodový závěs kombinovaný s optimálním geometrií zdvihu má kapacitu až 10 000 kg. Zvládne tak velké pluhy, kultivátory a další nesené nářadí.
 • Přední tříbodový závěs je speciálně navržený firmou JCB. Má kapacitu až 3 500 kg.
 • Robustní nápravy umožňují až 3metrový rozchod pro použití v režimu control traffic farming.
 • Prostor za kabinou je připraven nést závaží o hmotnosti 900 kg nebo 1 600 kg. 

 

Traktory JCB FASTRAC 8000 - přehled typů:

  FASTRAC 8290 FASTRAC 8330
Jmenovitý výkon při 2 100 ot/min (k/kW) 280 / 209 335 / 250
Maximální výkon při 1 950 ot/min (k/kW) 306 / 228 348 / 260
Maximální krouticí moment při 1 500 ot/min (Nm) 1 310 1 440

 


To, co sdílí obě dnes vyráběné modelové řady 4000 a 8000, je právě kabina řidiče – ta je jedna z nejprostornějších na trhu. Motor i převodovka jsou dodávané společností Agco. 

Pro silnější řadu Fastrac 8000 si zákazníci v našich podmínkách našli často jiné využití. Motor AgcoPower 8,4 l o výkonu až 348 koní, celková hmotnost 18 tun a masivní zadní náprava jej předurčuje k tomu nejtěžšímu nasazení v dopravě a tahových pracech. Uplatňuje se jako tahač cisteren při vývozu a aplikaci kejdy z BPS či živočišné výroby nebo v dopravě komodit jako je obilí, senáž a siláž z pole na farmu nebo také k těžším polním pracím. 

Obecný tlak na zvyšování preciznosti a efektivnosti vedly k tomu, že stávající terminál shodný pro obě modelové řady již nestačil tomuto trendu. Toto se významně změnilo již zmíněnou inovací nazvanou iCON. 

Zmíněnou inovací se významně zlepšila konektivita traktoru. U předchozích verzí bylo nutné dodat do traktoru neoriginální monitor, který poté umožnil zobrazení přípojného nářadí přes stále více rozšířenou sběrnici ISOBUS. To znamenalo dva monitory v kabině a také ne zcela ergonomicky ideální ovládání. 

Nový 12“ monitor, který JCB vyvinulo, je plně ISOBUS kompatibilní. Výrobce šel ještě dál a do loketní opěrky integroval také přídavný Joystick, který umožňuje přiřazení ISOBUS funkcí pro lepší ergonomii ovládání. 

Výrobce umožňuje vybavit traktor z výroby systémem automatického řízení podle GPS. Dříve se opět využívali dodavatelé – Trimble, GreenStar, Topcon a další. Systémy těchto výrobců bylo nutné implementovat do traktoru. S inovací iCON se toto částečně změnilo. Stále je možné využít již zmíněné značky, aby výrobce vyhověl požadavkům zákazníků, kteří mají flotilu svých strojů již založenou na těchto značkách navigačních systémů. Navíc se významně usnadnila samotná montáž těchto systémů, kdy jsou potřebné kabeláže a konektory již součástí traktoru. Úplnou novinkou je ale navigační systém, instalovaný v již zmíněném 12“ monitoru. Ten je nazván JCB GPS a jde o systém založený na přijímači Novatel. Prostředí navigace, zobrazované na monitoru je již plně z dílny JCB. Co se přesnosti signálu týče, je na výběr od klasického neplaceného signálu DGPS, RTK přes satelit až po využití pozemních RTK stanic. 

Poslední novinkou je nové, inteligentnější ovládání Vario převodovky nazvané STC (Smart Transmision Control). Systém je založen na maximální intuitivnosti. Veškeré přechody ve způsobech ovládání jsou možné provést za jízdy. Například obsluha traktoru se může rozjet pomocí pedálu, po dosažení cestovní rychlosti rukou převezme ovládání traktoru pomocí do hlavního Joysticku. Ten změnil logiku ovládání, nově lze rychlost ovládat pomocí joysticku vpřed a vzad, což je nejrozšířenější způsob mezi všemi výrobci.

Toto je provizorní text. Naše dlouhodobé ambice, stejně jako konzultace se širokým aktivem zvyšuje potřebu aplikace směru progresivního rozvoje.

Tímto způsobem počátek každodenní práce na poli formování pozice napomáhá přípravě a realizaci.Rád bych poptal

Stisknutím tlačítka "odeslat" uděluji souhlas se zpracováním osobních údajů.