×

Aktuality

Dycky Most!

06.09.2022

GRAMMER AG dlouhodobě podporuje závodní stáj kamionů IVECO SCHWABENTRUCK, a proto jsme se na mostecký okruh podívali za nimi. Po oba víkendové dny jsme mohli za volantem oranžovo-bílého speciálu vidět řidičku Stephanie Halm, která se v posledních sezónách stala jedním z nejpopulárnějších a nastupujících talentů v Goodyear FIA ETRC. Po svém debutu v závodech tahačů v roce 2011 současně závodila v GT a cestovních vozech, čímž si vybudovala působivou pověst rychlé a inteligentní závodní jezdkyně. Steffi se v ETRC skutečně začala prosazovat v roce 2015, kdy dosáhla průlomového vítězství na Hungaroringu. V roce 2016 zažila Steffi svou nejlepší sezónu, když na svém prvním letošním podniku v Misanu vystoupila na stupně vítězů, následovala vítězství na Nűrburgringu, Hungaroringu a dvojnásobné vítězství v Le Mans. To jí vyneslo výjimečné 4. místo v průběžném pořadí. Rok 2018 znamenal pro německou závodnici velkou změnu, protože po dvou letech opustila Reinert Racing, aby zaplnila místo, které uvolnil Gerd Körber v týmu Schwabentruck. V průběžném pořadí skončila šestá se dvěma výhrami a v roce 2019 (kde 11 x skončila na stupních vítězů) skončila celkově čtvrtá.
V Mostě se umístila Stephanie Halm až ve 2. polovině tabulky, a tak jí popřejme, aby další závody v Belgii, Francii a Španělsku byly pro ni a další závodníky stáje Schwabentruck příznivější.

Ze stáje Schwabentruck máme ještě jednu zajímavost. Vedoucí týmu servisních techniků je také žena (Judith) a nutno říci, že velmi manuálně zdatná a šikovná, vždyť kdo z nás by si troufnul na opravy závodních kamionů, které jejich jezdci nijak nešetří.

Předseda představenstva Autodromu Most pan Josef Zajíček k 5. dílu mistrovství světa trucků řekl: "Opět jsme měli možnost vidět skvělé závody, ve všech sériích byli na stupních vítězů čeští jezdci a atmosféra byla fantastická. Vděčíme za to především skvělým fanouškům, kterých jsme během víkendu napočítali 35 400."

Tradiční Czech Truck Prix přinesl po oba dny dramatické souboje, a přestože Adam Lacko z týmu Buggyra Racing ani v jednom ze čtyřech závodů nebral zlato, tak může být se svým výkonem spokojený. Diváky zvedl z lavic zejména druhý sobotní závod. Souboje až do poslední zatáčky posledního kola mezi Jamiem Andersonem a Lukasem Hahnem, využil právě Adam Lacko, který v nájezdu na cílovou rovinku předjel Hahna, a vybojoval tak na poslední chvíli 2. místo. Diváci v tribunách skandovali Adamovo jméno jako na fotbale a jiné to nebylo ani v neděli, kdy Lacko v posledním závodě víkendu obhájil 2. místo a tribuny to opět ocenily fantastickým způsobem.
 Kromě rychlých kamionů mohli diváci držet pěsti i dalším českým zástupcům v závodech cestovních vozů EuroNASCAR 2 a EuroNASCAR PRO a také o něco slabších vozů závěrečného závodu šampionátu TCR Eastern Europe.

Závěrem děkujeme firmě Grammer AG za pozvání do stáje Schwabentruck, kde jsme mohli kromě zajímavých závodů nakouknout i do zázemí týmu. Našim zákazníkům přejeme, aby ve svých strojích seděli jen na těch nejkvalitnějších sedačkách Grammer, podobně jako je tomu u závodníků FIA EUROPEAN TRUCK RACING CHAMPIONSHIP.

Odkazy: Grammer, Grammer AG, Schwabentruck