Chci nezávaznou nabídku
+420 272 705 789
Search
MenuMENU

×

Aktuality

První Överum ON-LAND v ČR!

10.05.2023

Předvedli jsme polonesený pluh Överum ve verzi On-Land. Konkrétně se jednalo typ VariFlex EVL 71080 H XS, který je určen pro standardní orbu v brázdě. Díky sériové přípravě těchto pokročilých polonesených pluhů je ovšem možná montáž přídavného kitu, který umožní jízdu traktoru mimo brázdu. Výhody tohoto způsobu orby jsou mnohé. Tou základní je možnost použití traktoru se širokými pneumatikami, případně pásy. Vzrůstající tlak na eliminaci utužení půdy zákazníky vede k tomu, že jejich hlavní polní traktor je osazen pneumatikami o šíři 800 mm a více, případně je v pásové verzi. Použití takovýchto pneumatik při orbě v brázdě je velmi kompromisní, protože průměrný záběr na jednu radlici u pluhů je přibližně 50 cm. Jednoduše pak v takové brázdě není dostatek prostoru na takto široké obutí a dochází k nežádoucímu utužení již naorané skývy, a také k nevhodné deformaci dnešních nízkotlakých pneumatik. 

Systém od výrobce Överum navíc obsahuje i přední hloubková kola, která se nachází v blízkosti přední radlice, a tím zabezpečují přesnou hloubku orby v celém záběru. Výsledky těchto benefitů jsou na první pohled patrné. Pole je rovné, jednotlivá napojení přejezdů nejsou patrná. Traktor pracuje na rovné ploše, není přetíženo pouze jedno zadní kolo v brázdě. Pro samotnou obsluhu je to pak výrazně vyšší komfort práce, kdy traktor "neskáče" po nerovnostech napadaných v brázdě. Výrazně se také sníží utužení podorničí.

Z principu je nutné jediné - použít traktor s automatickým GPS řízením, které zaručí konstantní záběr při každém přejezdu. 

Neváhejte a vyzkoušejte si novinku i vy! 

Máte-li zájem o předvedení orby On-Land, kontaktujte nás na tel.: 775 850 028 nebo na e-mailu: jan.mrkos@pekass.eu.

 

Odkaz: Överum

 

Ing. Jan Mrkos
produktový manažer Överum