JCB

O společnosti

Motto: Není nic krásnějšího než sny převádět do reality.
Steven Spielberg

Fotografie vedení společnosti

Na začátku to byl opravdu mladický sen. Touha vytvořit společnost, která by se stala pevnou součástí života zemědělců v oblasti středních Čech. Společnost, která by na sebe převzala starost o strojní vybavení a jeho správné využívání a spolehlivý provoz.

Krátký pohled do historie vypovídá o jeho postupném naplňování:

1990

 • 1991 - založení společnosti s ručením omezeným, otevření první pobočky ve Sloupu u Davle, smlouva o prodeji traktorů Zetor;
 • 1992 - smlouva o prodeji postřikovačů Hardi;
 • 1993 - přesun pobočky ze Sloupu do Milína, rozšiřujeme prodej na Rakovnicko a Nymbursko, koncem roku smlouva o prodeji strojů John Deere;
 • 1994 - otevíráme novou centrálu v Praze Uhříněvsi, smlouva o zastoupení zn. Överum v ČR;
 • 1997 - nová pobočka v Senomatech u Rakovníka;
 • 1998 - nový záměr - prodej komunální techniky, smlouva o zastoupení značek Antonio Carraro, Berti, Cosma.

2000

 • 2000 - otevíráme novou pobočku v Milovicích;
 • 2003 - otevíráme pobočku v Roudnici, vybudováno nové servisní zázemí v Senomatech;
 • 2004 - založen centrální sklad v Milovicích, smlouva o zastoupení zn. Horsch;
 • 2005 - transformace na akciovou společnost;
 • 2006 - otevíráme novou pobočku v Novém Jičíně, postavili jsme novou pobočku v Dlouhé Lhotě u Příbrami, kam se přesunujeme z Milína;
 • 2007 - otevíráme pobočku ve Zdislavicích u Vlašimi, smlouva o zastoupení zn. Rasco;
 • 2008 - nový záměr - prodej silniční techniky, otevíráme nové servisní zázemí v Novém Jičíně;
 • 2009 - otevíráme novou pobočku v Rychnově nad Kněžnou.

2010

 • 2010 - zahájení a dokončení výstavby nové pobočky ve Vlašimi;
 • 2011 - úspěšný rok 20. výročí společnosti;
 • 2012 - v srpnu otevíráme již 9. pobočku, tentokrát v Nýřanech na Plzeňsku;
 • 2013 - zahájení výstavby nové pobočky v Roudnici n. L.;
 • 2014 - otevření nové pobočky v Roudnici n. L., oficiální přímé zastoupení zemědělské techniky JCB.
 • 2015 - pobočka Rychnov n. K. se přestěhovala do větších prostor
 • 2016 - společnost je na trhu s technikou již 25 let
 • 2017 - nová služba PEKASS PŮJČOVNA

Obrat akciové společnosti PEKASS

Současnost a budoucnost

Zvyšující se prodeje jsou pro nás nejen důkazem rostoucího zájmu zákazníků o námi dodávané stroje a služby, ale také dokládají správnost našich záměrů a orientace na kvalitní techniku od výrobců, nabízejících i spolehlivé zázemí a jistoty, které transformujeme k uživatelům. Je mimo pochybnost, že značky jako HORSCH, JCB, John Deere, ÖVERUM, HARDI, KRAMPE, BRIRI, TEBBE, GRAMMER, Trimble, Antonio Carraro, BERTI, JBM, GRILLO, BOSCHUNG a další jsou již všeobecně považovány za špičkovou techniku nejen v zemědělství, ale i v komunální sféře.

V současné době má společnost PEKASS přes 140 zaměstnanců a např. v roce 2008 dosáhla obratu přes 750 mil. Kč. Další roky byly ve znamení útlumu všech směrů našeho hospodářství. Od roku 2010 opětovně prodeje společnosti narůstaly a díky zvýšenému úsilí se růstový efekt projevil výrazně i v prodeji náhradních dílů na objemu servisních prací prováděných v obchodně-servisních střediscích v ČR. Obraty od roku 2012 již přesahují 750 mil. Kč (např. v letech 2013, 2014 či 2017 překonal hranici 800 mil. Kč).

Od založení společnosti však klademe rovněž velký důraz na zajištění provozu této techniky kvalitním servisem a dodávkami náhradních dílů. Průběžně se nám daří zvyšovat odbornou i kapacitní úroveň v této oblasti. Jako zajímavost bych zde rád poznamenal, že společnost v současné době disponuje dílenskými plochami, které v součtu všech poboček již přesahují 6 000 m2 a další intenzivně připravujeme.

Abychom rozsah našich služeb ještě dále rozšířili, zahájili jsme před několika lety i program daleko těsnější spolupráce s bankovními domy a leasingovými společnostmi. Jsme tak schopni spolupracovat při vytváření speciálních nabídek financování, doslova ušitých na potřebu jednotlivých zákazníků, či zohledňujících specifika peněžních toků v zemědělství.

Služby pro zákazníky jsou dnes sdruženy pod značky PEKASS FINANCE, PEKASS ASSISTANCE, PEKASS SERVIS, PEKASS AFTERSALE a nově PEKASS PŮJČOVNA.

PEKASS PREMIUM PARTS (PPP) - pod touto značkou jsou na trhu produkty, které lze charakterizovat tak, že představují špičku co do kvality a užitných vlastností. Žádný kompromis ve kvalitě, žádná druhovýroba. Produkty PPP lze rovněž charakterizovat i tím, že jsou originální z hlediska příslušnosti k určité značce techniky, ale zároveň jsou pořízeny z distribučního řetězce, který postrádá nadbytečné články. Obchodní aktivity společnosti PEKASS mají takový rozměr, že nám umožňují zodpovědně jednat přímo s prvovýrobci jednotlivých komponent.

Od prvovýrobce přes PEKASS rovnou ke koncovému zákazníkovi. Ano, až takto dokážeme zkrátit cestu vybraných produktů k zákazníkovi. Výsledek je jasný - Originální kvalita a lepší cena.

Hranice regionu středních Čech jsme, jak vidno z historického přehledu, již dávno překročili. Současná podoba společnosti tak významně překonává náš počáteční mladický sen.

A půjdeme dále.

Ing. Radek Mašek
předseda představenstva

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Živitelka 2019 se blíží

Živitelka 2019 se blíží

16. 08. 2019 – Vážení zákazníci, milí přátelé,

zveme Vás na nadcházející Mezinárodní agrosalon Země živitelka do Českých Budějovic, který můžete navštívit ve dnech od 22. do 27. 8. 2019.

Komfortní rozmetání s Bredalem

Komfortní rozmetání s Bredalem

15. 08. 2019 – Společně s naším dlouholetým partnerem, společností UNIMARCO - importérem techniky Bredal, jsme předvedli soupravu traktoru JCB Fastrac 4220 spolu s taženým rozmetadlem Bredal K105 XE přímo u zákazníka.

Rozmetání hnoje v režii TEBBE

Rozmetání hnoje v režii TEBBE

14. 08. 2019 – Sezóna rozmetání je v plném proudu a taktéž běží naše předvádění německých rozmetadel TEBBE.