JCB

Chmelařský den ve Stekníku

Zdroj: www.chizatec.cz, foto: J. Ježek

Zdroj: www.chizatec.cz, foto: J. Ježek

12. 08. 2019Chmelařský institut s.r.o. uspořádal 8. srpna 2019 další ročník Chmelařského dne ve svém účelovém hospodářství Stekník. Jde o tradiční akci pro všechny zájemce o české chmelařství. Po úvodním přivítání návštěvníků jednatelem CHI Ing. Patzakem, Ph.D. seznámil přítomné se stavem českého chmelařství předseda Svazu pěstitelů chmele ČR Ing. Luboš Hejda. Po několika dalších příspěvcích se návštěvníci přesunuli do chmelnic, kde si slovo vzal chmelař ÚH Stekník p. Kozlovský a další řečníci. Mluvilo se o ochraně porostů chmelnic, o vhodných přípravcích, o monitoringu zdravotního stavu porostů a v neposlední řadě i o správném hnojení, výživě či o fertigaci chmele.

Dvorana objektu ÚH CHI byla vyčleněna pro techniku vhodnou do chmelnic. PEKASS Rakovník (se sídlem v Senomatech u Rakovníka) si jako pravidelný účastník i letos připravil stánek s technikou, která mířila hlavně na chmelaře. Přítomné návštěvníky zaujal nejen svým moderním designem, ale i svými technickými parametry malotraktor italského výrobce Antonio Carraro model ERGIT TRG 10900. Velmi praktickou zajímavostí těchto traktorů s výkonem 98 koní je především otočné pracoviště obsluhy. Dalším vystaveným strojem bylo dvoukotoučové rozmetadlo BOGBALLE L1, které patří mezi nejmenší modely tohoto výrobce s výborným ovládáním a přesností aplikace. Prezentace Pekassu byla doplněna o stále žádaný sortiment náhradních dílů na veškeré prodávané stroje a mechanizaci touto společností.

Odkazy: Antonio Carraro, Bogballe

 

Ladislav Francl
OZ PEKASS Rakovník

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Živitelka 2019 se blíží

Živitelka 2019 se blíží

16. 08. 2019 – Vážení zákazníci, milí přátelé,

zveme Vás na nadcházející Mezinárodní agrosalon Země živitelka do Českých Budějovic, který můžete navštívit ve dnech od 22. do 27. 8. 2019.

Komfortní rozmetání s Bredalem

Komfortní rozmetání s Bredalem

15. 08. 2019 – Společně s naším dlouholetým partnerem, společností UNIMARCO - importérem techniky Bredal, jsme předvedli soupravu traktoru JCB Fastrac 4220 spolu s taženým rozmetadlem Bredal K105 XE přímo u zákazníka.

Rozmetání hnoje v režii TEBBE

Rozmetání hnoje v režii TEBBE

14. 08. 2019 – Sezóna rozmetání je v plném proudu a taktéž běží naše předvádění německých rozmetadel TEBBE.