JCB

Chmelařský den ve Stekníku

Zdroj: www.chizatec.cz, foto: J. Ježek

Zdroj: www.chizatec.cz, foto: J. Ježek

12. 08. 2019Chmelařský institut s.r.o. uspořádal 8. srpna 2019 další ročník Chmelařského dne ve svém účelovém hospodářství Stekník. Jde o tradiční akci pro všechny zájemce o české chmelařství. Po úvodním přivítání návštěvníků jednatelem CHI Ing. Patzakem, Ph.D. seznámil přítomné se stavem českého chmelařství předseda Svazu pěstitelů chmele ČR Ing. Luboš Hejda. Po několika dalších příspěvcích se návštěvníci přesunuli do chmelnic, kde si slovo vzal chmelař ÚH Stekník p. Kozlovský a další řečníci. Mluvilo se o ochraně porostů chmelnic, o vhodných přípravcích, o monitoringu zdravotního stavu porostů a v neposlední řadě i o správném hnojení, výživě či o fertigaci chmele.

Dvorana objektu ÚH CHI byla vyčleněna pro techniku vhodnou do chmelnic. PEKASS Rakovník (se sídlem v Senomatech u Rakovníka) si jako pravidelný účastník i letos připravil stánek s technikou, která mířila hlavně na chmelaře. Přítomné návštěvníky zaujal nejen svým moderním designem, ale i svými technickými parametry malotraktor italského výrobce Antonio Carraro model ERGIT TRG 10900. Velmi praktickou zajímavostí těchto traktorů s výkonem 98 koní je především otočné pracoviště obsluhy. Dalším vystaveným strojem bylo dvoukotoučové rozmetadlo BOGBALLE L1, které patří mezi nejmenší modely tohoto výrobce s výborným ovládáním a přesností aplikace. Prezentace Pekassu byla doplněna o stále žádaný sortiment náhradních dílů na veškeré prodávané stroje a mechanizaci touto společností.

Odkazy: Antonio Carraro, Bogballe

 

Ladislav Francl
OZ PEKASS Rakovník

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

VIDEO 14 – JCB Fastrac 4160 komunální

VIDEO 14 – JCB Fastrac 4160 komunální

07. 07. 2020 – Traktor JCB Fastrac řady 4000 jsme Vám představovali několikrát. Dnes se však jedná o úplně první traktor svého druhu, a to v komunální úpravě.

Horsch pod Hazmburkem

Horsch pod Hazmburkem

03. 07. 2020 – Secí stroje HORSCH Pronto DC jsou zcela po právu nazývány univerzálními secími stroji.

Čtyřkolka do lesa i na silnici

Čtyřkolka do lesa i na silnici

02. 07. 2020 – Pracovní vozidla GATOR od firmy John Deere jsou zdatnými pomocníky zejména v lesním terénu, neboť jsou spolehlivá, malá, obratná a přitom výkonná.