JCB

Demo ve znamení žluté

JCB 437 HT Agri

JCB 437 HT Agri

01. 10. 2018 – Že je záběr nabídky manipulační a traktorové techniky JCB široký, není žádné překvapení. Na Příbramsku se nám tak potkali jak zástupce nejvyšší kategorie - kloubový nakladač JCB 437 HT Agri, tak světová novinka Teleskid (smykový nakladač s teleskopickým ramenem). Oba stroje při předvádění vynikaly nejvyspělejší technologií, efektivitou a také komfortem.

JCB 437 HT Agri je zástupce kloubových nakladačů, který je neocenitelný při nakládání hnojů, nahrnování senáží a siláží, při nakládce obilí a brambor na kamiony, nebo při zásobování bioplynových stanic. Využití a perspektiva kloubového nakladače JCB jde ale ještě mnohem dál a nezastaví se téměř celý rok. Z praxe víme, že tento kloubový nakladač pomáhá při sběru kulatých, nebo hranatých balíků, pro nakládání kamení, štěrku, sutě, písku a při dalších zemních pracích (v tomto případě je pouze potřeba zvolit menší zesílenou lžíci). Výhody pak přechází nejen do efektivity a rychlosti práce, ale jde také o ekonomické výhody (úspora paliva o cca 3 l/h oproti teleskopickému manipulátoru).

Technické parametry nakladače:

Motor Cummins QSB o objemu 6,7 litru a výkonu 181 koní, přenášející výkon na kola díky 5-, či 6-stupňové automatické převodovce ZF se zámkem hydrodynamického měniče ve všech šesti stupních (v případě JCB 427 HT Agri). Stroj je dále vybavený automatickým centrálním mazáním, luxusní High-Spec kabinou s integrovanou zadní kamerou, sekundárním displejem pro ovládání stroje a regulaci průtoku oleje pracovní hydrauliky a Full-LED pracovním osvětlením. Pro práci s materiálem je stroj osazen vysoko výklopnou lopatou o objemu 4,5 m3 s výklopem přes břit a bočními výklopnými válci.

JCB Teleskid je inovativní model smykového nakladače, vybavený teleskopickým ramenem. Teleskid se může dostat výš, dále a hlouběji, než kterýkoliv jiný smykem řízený nakladač na trhu a může získat přístup do oblastí, které byly dříve nedosažitelné. Výška zdvihu přes 3,7 m umožňuje snadné a rychlé nakládání / vykládání bez potřeby rampy. Nosnost 1 455 kg (při zasunutém výložníku) a 611 kg (při vysunutém výložníku) pak garantuje dostatečnou nosnost při manipulaci s těžšími materiály. Samozřejmostí je pak volba mezi kolovým a pásovým provedením.

Technické parametry Teleskidu:

Motor JCB EcoMax (55 kW/74 HP), který zvyšuje výkon při nízkých otáčkách motoru za účelem snížení doby cyklu a tažné síly. Systém odpružení ramene nazývaný SRS Systém (Smoothride System) zajišťuje vyšší výkon při manipulaci, snižuje manipulační cykly, časy při přejezdech a garantuje komfort obsluhy. Teleskid splňuje emisní normy Tier 4 Final / Stage IIIB, bez použití DPF. Ve standardu je 2-stupňová převodovka, která pomáhá dosahovat kratších časů při přejezdech.

Odkaz: JCB

Ing. Michal Anton
produktový manažer JCB

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Žlutý král se vydal na pracovní cestu

Žlutý král se vydal na pracovní cestu

20. 05. 2019 – Historie rodinné firmy JCB sahá do roku 1945, zakladatelem byl sir Joseph Cyril Bamford.

Vlašimsko na setí připraveno

Vlašimsko na setí připraveno

17. 05. 2019 – Je tu další rok, jarní setí máme pomalu za námi, a to podzimní nás teprve čeká.

Fastrac v komunálním obleku

Fastrac v komunálním obleku

03. 05. 2019 – Jak zvládají údržbu kolem silnic a dálnic naši jižní sousedé v Rakousku? Koncem dubna jsme se na to zajeli podívat.