JCB

Doprava s rudým hadem

Dopravník Agrimont

Dopravník Agrimont

29. 03. 2018 – Zemědělci na Rakovnicku, Slánsku či Lounsku si oblíbili jednoduchého a přitom velice efektivního pomocníka. Do přepravy různých materiálů zapojili rudého hada. Nejedná se však o pracovitého tvora z říše naší fauny, nýbrž o tubus vybavený šnekovým dopravníkem uvnitř. Docilují tak v celém procesu zemědělské prvovýroby snazší a pohodlnější manipulace s rozličnými materiály, aniž by k tomu potřebovali další manipulační či jinou techniku, lidský zásah nevyjímaje. O tom, že si tím zrychlují i průběh sklizně, již nikdo z farmářů dnes nepochybuje a v neposlední řadě snižují náklady na pracovní sílu.

Dopravníky vyrábí firma Agrimont v rozsahu od 3 do 20 metrů a nejvýkonnější kousky dokáží během hodiny přepravit neuvěřitelných 600 tun. Variabilita provedení je opravdu široká a tak si každý zákazník může vybrat dle své potřeby. Například zvažuje způsob rozkládání (manuální, hydraulické), nastavení výšky (hydraulicky, navijákem), nebo výpad do strany či dozadu.

Ať už zvolíte nerezové či ocelové provedení, bude váš šnekový dopravník v každém případě vybaven středovým ložiskem, což je na českém trhu se zemědělskou technikou unikum. Toto geniální řešení zamezuje kontaktu mezi šnekovnicí a pláštěm, prodlužuje životnost, nepoškozuje dopravovaný materiál a poskytuje i jiné nezpochybnitelné výhody jako tlumení vznikajících vibrací či používání dopravníku ve složeném stavu.

Společnost PEKASS a.s, která výrobce Agrimont na českém trhu zastupuje, nejčastěji dodává šnekové dopravníky v agregaci s velkoobjemovými vozy Krampe. Červený had se ke špičkovému červenému vozu prostě hodí a navíc tato kombinace dokonale funguje.

O této skutečnosti nepochybuje ani pan Novotný z rodinné farmy v Hostouni nedaleko Prahy, který během prvních jarních dnů již zapojil šnekový dopravník při plnění rozmetadel statkovými hnojivy.

PEKASS tímto děkuje za projevenou důvěru a gratulujeme k rozumné volbě.

Bc. Tomáš Cafourek
OZ PEKASS Rakovník

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Předjaří s novým jelenem

Předjaří s novým jelenem

15. 03. 2019 – Příbramská pobočka PEKASS předala zemědělskému podniku z Kosovy Hory krásný traktor s jelenem na kapotě.

Královéhradecko s Leebem

Královéhradecko s Leebem

14. 03. 2019 – Pobočka PEKASS Milovice předávala tažený postřikovač Horsch Leeb 5 LT.

Neutuchající zájem o BB

Neutuchající zájem o BB

08. 03. 2019 – Pobočka Pekassu v Dlouhé Lhotě předala nový červený návěs s nosorožcem ve znaku - tandemový návěs Krampe Big Body 540 C.