JCB

Efdéčko na zámku

Grillo FD 450

Grillo FD 450

17. 09. 2020 – Rozsáhlý zámecký park v Třešti a také přilehlé okolí zámku je nutné stále udržovat. Proto se novým pomocníkem stala zelená sekačka Grillo FD 450, která nahradila dosluhující žací traktůrek. Jedná se o profesionální hydrostatickou sekačku s čelním sečením, plynule elektrickým nastavením výšky sečení od 25 do 90 mm, sběrem posečené trávy do zásobníku o objemu 450 litrů s možností výsypu až do výšky 170 centimetrů, s osvědčeným benzínovým motorem Briggs Straton 7220 Professional Series V-Twin.

Předání nového stroje se zaškolením obsluhy probíhalo přímo u zámku. Pan Kameník, který má údržbu na starosti, nám řekl pár slov: "Hledali jsme náhradu za starou sekačku, sledovali nabídku trhu a hledali optimální řešení. Vzhledem k členitosti našich ploch, o které se staráme, jsme byli nuceni hledat optimální velikost sekačky. Naše volba padla na stroj Grillo FD 450, který je ve své třídě vybaven námi požadovaným čelním sečením. To nezanechává po sečení znatelné stopy předních kol jako sekačky s mezinápravovým žacím ústrojím. Čelní sečení umožňuje přesnější vysečení trávy kolem stromů, keřů a záhonů, takže dochází k úspoře práce zaměstnanců s křovinořezem na dosekávání. Další plus je ve sběru s košem, který je možné bez problémů vysypat do kontejneru, a tak šetříme další lidskou práci při manipulaci s nakládáním posečené trávy. A jak jsme se přesvědčili, ani sběr listí není problémem. Ne nepodstatná je i blízkost servisního střediska společnosti PEKASS v Jindřichově Hradci. Věřím, že jsme si vybrali dobře."

Za společnost PEKASS přejeme bezproblémové sečení zámecké zahrady i jejího okolí.

Odkaz: GRILLO

Ing. Oldřich Benda
OZ PEKASS J. Hradec


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Nezapomeňte zazimovat postřikovač

Nezapomeňte zazimovat postřikovač

18. 09. 2020 – Chladna a mrazy se blíží a tak není od věci se zabývat myšlenkou na zabezpečení Vašeho postřikovače!

Efdéčko na zámku

Efdéčko na zámku

17. 09. 2020 – Třešť je město poblíž Telče, jehož jednou z domén je Zámecký hotel. Jak název napovídá, jedná se o zámek, využívaný jako hotel, nyní v celkové rekonstrukci.

Fastrac a Samasz na loukách

Fastrac a Samasz na loukách

15. 09. 2020 – S traktory JCB Fastrac a žací trojkombinací SAMASZ jsme absolvovali předvádění na loukách po republice.