JCB

FASTRAC na mistrovství v orbě

Fastrac a Överum

Fastrac a Överum

17. 05. 2018Střední odborné učiliště v Kamenici nad Lipou uspořádalo 4. května 2018 krajské mistrovství v orbě. V této tradiční zemědělské disciplíně se předvedl také traktor JCB Fastrac v agregaci s pluhem Överum. Již nějaký čas úzce spolupracujeme s panem Chadime, mistrem odborného výcviku oboru opravář zemědělských strojů na SOU a tak k myšlence o naší účasti v soutěži byl jen krůček.

Do kokpitu žlutého elegána usedl se startovním číslem 8 bývalý student tohoto učiliště a výborný oráč Dušan Mihalík, který má za sebou úspěchy v této disciplíně i na mezinárodním poli. Pro Dušana jsme se rozhodli proto, že je velký fanda těchto strojů a sám jednoho očekává. Na traktor jsme navěsili pluh Överum CVL 5975 H-3-XU.

Organizace a účast na této soutěži byla řešena jen několik dní před samotným začátkem a tak jsme neměli příliš času na přípravu. 5radličný polonesený pluh jsme vybrali hlavně proto, že za 220koňovým traktorem by 4radličný nesený vypadal nepřirozeně. Díky tomu, že již bylo v tomto termínu většina polí zasetých, nebylo kde trénovat a jelikož Dušan doteď soutěžil jen s nesenými pluhy, tak byl tento fakt naším největším hendikepem.

I přes tyto mírně ztížené podmínky se Dušan ukázal jako profesionál a při samotné soutěži si vedl velice dobře. S bodovým ziskem 90,5 se umístil jen 7 bodů za výhercem Martinem Svobodou, který měl 4radličný nesený pluh Opall Agri Jupiter.

My děkujeme pořadatelům této skvělé akce a hlavně Dušanovi, jež ukázal, že je pro traktor JCB Fastrac více než dobrým pilotem. Jsme rádi, že jsme opět ukázali schopnosti našeho žlutého rychlíku v orbě a doufáme, že se tato akce bude opakovat i v dalších letech, protože na příště budeme ještě lepší!

 

Odkaz: JCB-AGRO.cz

Ing. Lukáš Kašpar
produktový manažer JCB Fastrac
a
Vít Jelínek
OZ PEKASS J. Hradec

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

JCB Fastrac ve spojení s taženým postřikovačem Horsch Leeb 5 LT

JCB Fastrac ve spojení s taženým postřikovačem Horsch Leeb 5 LT

18. 10. 2018 – V nedávné době jste mohli zahlédnout traktor JCB Fastrac s taženým postřikovačem Horsch Leeb 5 LT. Tato souprava se pohybovala v okolí Prahy, zejména v obcích Dřevčice, Brázdim a Dobrovíz.

Vyzkoušejte si jízdu samochodným postřikovačem Hardi Alpha Evo

Vyzkoušejte si jízdu samochodným postřikovačem Hardi Alpha Evo

17. 10. 2018 – Podzim je tu a společnost PEKASS si připravila akci pro zákazníky, díky které si mohou vyzkoušet samochodný postřikovač Hardi Alpha Evo se systémem TWIN.

Podzimní úklid v Nových Hradech

Podzimní úklid v Nových Hradech

16. 10. 2018 – S novým příkopovým ramenem BERTI F 500 SA vyrazili na poslední letošní údržbu zelených ploch pracovníci Technických služeb v Nových Hradech.