JCB

Fastrac v komunálním obleku

JCB Fastrac

JCB Fastrac

03. 05. 2019 – Zeměpisné podmínky jsou u našich sousedů velice podobné jako u nás. Komunální verze traktorů JCB Fastrac 4000 proto můžeme objektivně porovnávat s oblastmi v Rakousku, případně i v Německu, kde již zmíněných strojů jezdí několik desítek a každým rokem zde další nové přibývají. Ptáte se proč? Těch důvodů je hned několik. Jedním z hlavních je určitě velká variabilita traktorů JCB, mají mnoho přípojných míst, disponují již v základu VARIO převodovkou, což je pro oblast komunální a silniční údržby tou nejlepší volbou. Z prostorné kabiny je vynikající výhled na sečení, stroj má celorámovou konstrukci, odpružení obou náprav a řízenou zadní nápravu, což tamní obsluhy strojů velmi oceňují.

Fastrac se v současnosti nejčastěji agregován s příkopovými rameny. Ta mohou být navěšena jak vpředu (viz foto u článku), tak například i na zadní třetí nástavbě. Variabilita použitelných příkopových ramen a jejich uchycení dokáže vyhovět téměř každému požadavku a to samé platí i o množství značek výrobců, jež jsou s traktory JCB Fastrac kompatibilní. V případě letního využití je také velice zásadní to, že traktor disponuje automatickou stabilizací přední nápravy pomocí mohutného hydraulického válce tlačícího na přední nápravu. To umožňuje bezproblémové využívání velkých příkopových ramen s bezproblémovou stabilitou stroje a navíc se stále aktivním odpružením na přední nápravě.

Když přestane růst tráva a počasí se zhorší, vymění uživatelé během několika desítek minut letní sečení za pluh nebo sněhovou frézu vpředu a na zadek si dají sypač soli a Fastrac jede dál. Jeho využití je tedy celoroční a konkrétně pro zimní údržby vyniká zejména prostupností terénu díky své mohutné stavbě, velkým obutím a dostačující hmotnosti. Stroji z hlediska bezpečnosti na silnici pak pomáhá již v základní výbavě systém ABS a dvoučelisťové kotoučové brzdy převzaté z nákladních automobilů.

V případě zájmu o tyto stroje či potřeby více informací se na nás neváhejte obrátit!

 

Odkazy: JCB

 

 

Ing. Lukáš Kašpar
produktový manažer JCB Fastrac

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Vybavte své pluhy!

Vybavte své pluhy!

19. 07. 2019 – Originální díly ÖVERUM můžete mít za velmi výhodné ceny!

TéGéeFko v sadu i vinici

TéGéeFko v sadu i vinici

28. 06. 2019 – Traktory Antonio Carraro jsou profesionálové v mnoha oblastech, podívejme se za nimi na dvě místa, kde se pohybují jako ryba ve vodě.

Rychlostní rekord pokořen

Rychlostní rekord pokořen

24. 06. 2019 – Společnost JCB se svým vysokorychlostním traktorem Fastrac vytvořila nový britský rychlostní rekord pro traktory!