JCB

Fastrac v komunálním obleku

JCB Fastrac

JCB Fastrac

03. 05. 2019 – Zeměpisné podmínky jsou u našich sousedů velice podobné jako u nás. Komunální verze traktorů JCB Fastrac 4000 proto můžeme objektivně porovnávat s oblastmi v Rakousku, případně i v Německu, kde již zmíněných strojů jezdí několik desítek a každým rokem zde další nové přibývají. Ptáte se proč? Těch důvodů je hned několik. Jedním z hlavních je určitě velká variabilita traktorů JCB, mají mnoho přípojných míst, disponují již v základu VARIO převodovkou, což je pro oblast komunální a silniční údržby tou nejlepší volbou. Z prostorné kabiny je vynikající výhled na sečení, stroj má celorámovou konstrukci, odpružení obou náprav a řízenou zadní nápravu, což tamní obsluhy strojů velmi oceňují.

Fastrac se v současnosti nejčastěji agregován s příkopovými rameny. Ta mohou být navěšena jak vpředu (viz foto u článku), tak například i na zadní třetí nástavbě. Variabilita použitelných příkopových ramen a jejich uchycení dokáže vyhovět téměř každému požadavku a to samé platí i o množství značek výrobců, jež jsou s traktory JCB Fastrac kompatibilní. V případě letního využití je také velice zásadní to, že traktor disponuje automatickou stabilizací přední nápravy pomocí mohutného hydraulického válce tlačícího na přední nápravu. To umožňuje bezproblémové využívání velkých příkopových ramen s bezproblémovou stabilitou stroje a navíc se stále aktivním odpružením na přední nápravě.

Když přestane růst tráva a počasí se zhorší, vymění uživatelé během několika desítek minut letní sečení za pluh nebo sněhovou frézu vpředu a na zadek si dají sypač soli a Fastrac jede dál. Jeho využití je tedy celoroční a konkrétně pro zimní údržby vyniká zejména prostupností terénu díky své mohutné stavbě, velkým obutím a dostačující hmotnosti. Stroji z hlediska bezpečnosti na silnici pak pomáhá již v základní výbavě systém ABS a dvoučelisťové kotoučové brzdy převzaté z nákladních automobilů.

V případě zájmu o tyto stroje či potřeby více informací se na nás neváhejte obrátit!

 

Odkazy: JCB

 

 

Ing. Lukáš Kašpar
produktový manažer JCB Fastrac

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Žlutý král se vydal na pracovní cestu

Žlutý král se vydal na pracovní cestu

20. 05. 2019 – Historie rodinné firmy JCB sahá do roku 1945, zakladatelem byl sir Joseph Cyril Bamford.

Vlašimsko na setí připraveno

Vlašimsko na setí připraveno

17. 05. 2019 – Je tu další rok, jarní setí máme pomalu za námi, a to podzimní nás teprve čeká.

Fastrac v komunálním obleku

Fastrac v komunálním obleku

03. 05. 2019 – Jak zvládají údržbu kolem silnic a dálnic naši jižní sousedé v Rakousku? Koncem dubna jsme se na to zajeli podívat.