JCB

Horsch pod Hazmburkem

HORSCH Pronto DC

HORSCH Pronto DC

03. 07. 2020 – Univerzálnost secích strojů HORSCH Pronto DC spočívá v tom, že jsou schopny perfektně zasít nezávisle na přípravných pracích. Pronta se nezastaví před setím žádných plodin, a to jak těch klasických, jako je řepka, pšenice, ječmen, nebo s nimi můžete založit meziplodiny či trávu.

Nemalou výhodou těchto strojů je fakt, že všechna ložiska jsou bezúdržbová. Touto cestou se firma HORSCH vydala již před lety. Uživateli to přináší kromě snížení nákladů na každodenní údržbu, také vysokou bezpečnost strojů při používání i v těch nejobtížnějších podmínkách.

Roudnická pobočka PEKASS v těchto dnech svým zákazníkům předala dva secí stroje HORSCH Pronto DC. Kolem malebné zříceniny Hazmburk čnící uprostřed úrodných polí obdělávají své pozemky zemědělci ze společnosti Slatina pod Hazmburkem, a.s. Jednoho pomocníka od německého dodavatele HORSCH již zde mají, jedná se o tažený postřikovač HORSCH Leeb 6 LT a nyní strojový park doplnili o secí stroj Pronto 8 DC se záběrem 8 metrů a objemem zásobníku 5 000 litrů.

Druhé Pronto 9 DC se záběrem o metr větším si pořídili do zemědělského podniku Astur Straškov a.s. pracující pro změnu kolem bájného Řípu.

Oba secí stroje jsou vybaveny moderním systémem s přihnojením, tzv. Grain & Fertillizer. Jak již název napovídá, secí stroje disponují možností přihnojení. Zajímavé je hlavně to, že u systému G&F je hnojivo ukládáno do stejného řádku jako osivo. Zásobníky obou strojů mají objem 5 000 litrů a poměr náplně je zvolen na 40:60.

Letošní modely secích strojů Pronto DC jsou vybaveny novými secími botkami TurboDisc III. Jedná se již o třetí generaci secí botky, která vyniká především lepší samočistící schopností. Tato secí botka, stejně jako její předchůdkyně (II. generace), je dvoukotoučová a nemá předsazený jeden secí disk vůči druhému. V případě opotřebení je tedy stále zaručeno perfektní uložení osiva, stejnoměrné opotřebení obou disků a dodržení pracovní hloubky.

Rádi bychom tímto našim zákazníkům ze severu Čech poděkovali za projevenou důvěru a popřáli jim hodně perfektně zasetých hektarů se špičkovými secími stroji HORSCH.

Odkaz: HORSCH

Radek Březina
vedoucí PEKASS Roudnice n. L.


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Fastrac komunální PRVNÍ

Fastrac komunální PRVNÍ

07. 08. 2020 – Traktory JCB Fastrac jsou známé pro své univerzální využití v zemědělství a jejich oblíbenost roste i v dalších oborech, například v oblasti komunální a silniční údržby.

Major jede do vinic

Major jede do vinic

04. 08. 2020 – Antonio Carraro je italský výrobce s tradicí výroby již 110 let. Jejich malotraktory a komunální nosiče pomáhají po celém světě.

Nový samochod od Leeba

Nový samochod od Leeba

30. 07. 2020 – Postřikovací technika Horsch Leeb neustále obohacuje trh se zemědělskou technikou o další novinky. Jednu takovou vám dnes představíme.