Navštivte TECHAGRO výhodněji!

Invaze na západ

JCB 541–70 AgriPro

JCB 541–70 AgriPro

09. 03. 2018 – Žlutá značka z ostrovů potvrzuje svoji kvalitu a jedinečnost vzrůstajícím objemem dodávaných strojů, umístěných prostřednictvím společnosti PEKASS. Zároveň se zvyšuje i akční rádius působení pobočky v Senomatech a tak teleskopické manipulátory JCB pozvolna pronikají i do krajů nových.

V předvánočních časech vyslala značka založená Josephem Cyrilem Bamfordem model 541-70 AgriPro do podhůrské vesničky Klášterecká Jeseň. Ta se nachází na půli cesty mezi Kláštercem nad Ohří a hornickým Měděncem. V každodenních bojích s hnojem, balíky, sněhem i zeminou nahradí čelní nakladače a jak nám potvrzuje nový majitel; práce je to nesrovnatelná. Pan Palička si pro svoje záměry zvolil stroj se sedmimetrovým výložníkem a nosností 4,1 tuny do lžíce. Pod kapotou přede 4válcový dieselový motor s variabilním turbodmychadlem o výkonu 145 koní. Stroj je vybaven čtyřstupňovou variabilní převodovkou DUALTECH VT s automatickým řazením. Jedná se o kombinaci hydrostatického a hydrodynamického převodu pod následujícím zatížením: 1. stupeň - hydrostatický převod (0 - 19 km/h), 2., 3. a 4. stupeň - přímý převod řazený pod zatížením. Samozřejmostí je automatické odpružení ramene pod zkratkou SRS (Smooth ride systém), funkce vyklepávání lžíce, automatické uzamykání adaptérů či brzdové zařízení se servoposilovačem.

Při výběru značky hrál důležitou roli i fakt, že se historie výroby teleskopických manipulátorů na britských ostrovech traduje bezmála již padesát let a veškeré důležité komponenty (motory, převodovky, nápravy apod.) jsou jejich vlastním produktem.

Na otázku, kterou si bezpochyby kladou všichni zemědělci, proč při té nepřeberné nabídce strojů, která na našem trhu panuje, zvolit právě značku JCB, existuje jednoduchá odpověď: "Podívejte se kolem sebe, zeptejte se u sousedů." Teleskopické manipulátory JCB se po farmách českých zemědělců objevují houfně jako houby po dešti a nebude trvat dlouho a svoje kvality bezpochyby prokáží absolutní dominancí.

Touto cestou děkujeme panu Paličkovi za projevenou důvěru ve společnost PEKASS i ve značku JCB, která ho určitě nezklame.

Odkaz: JCB, JCB-AGRO.cz

Bc. Tomáš Cafourek
OZ PEKASS Rakovník

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Nová vlajková loď na rodinné farmě

Nová vlajková loď na rodinné farmě

20. 03. 2018 – Před několika málo dny jsme předali zákazníkovi pěkný traktor ze stáje John Deere.

Wing Jet – Novinka na Techagru

Wing Jet – Novinka na Techagru

18. 03. 2018 – Hledáte výkonné, přesné a efektivní rozmetadlo průmyslových hnojiv? Zastavte se na brněnském veletrhu TECHAGRO.

Krampe i na stavby

Krampe i na stavby

15. 03. 2018 – Německý výrobce dopravní techniky pro zemědělce vyrábí kvalitní návěsy i pro stavaře.