JCB

Jarní stroje Horsch ve Vlašimi

Horsch Tiger 4 MT

Horsch Tiger 4 MT

25. 04. 2018 – Jarní práce na polích, jako je příprava půdy, setí jařin, kukuřic apod. již díky probuzení se jarního počasí začaly. Na tyto práce není nikdy času nazbyt, a proto je třeba být na ně připravený a mít k tomu vhodnou a kvalitní techniku.

Nezapomínají na to ani v poboče PEKASS Vlašim. Hned začátkem letošního roku tam předávali stroj Horsch Tiger 4 MT. Jedná se modelovou řadu radličkových kypřičů, které se přezdívá MaisTiger, v překladu tedy kukuřičný Tiger, který je určen nejenom pro zpracování strniště po kukuřici. Tiger se pyšní tím, že si dokáže proříznout cestu do půdy i v nejsložitějších podmínkách. Díky své konstrukci dokáže intenzivně kypřit zpracovávanou půdu a promíchat ji perfektně s posklizňovými zbytky až do hloubky 35 cm. Tento stroj putoval do oblasti Posázaví, konkrétně do zemědělského podniku Agro Pertoltice. Agro Pertoltice jsou dlouholetí uživatelé techniky Horsch. Ve svém strojovém parku mají např. Joker RT, Terrano FX, dva secí stroje Pronto DC- jeden s přihnojením PPF a druhý s přihnojením Grain & Fertlizer a teď nově i Tiger MT. Zkušenost mají ale i s dalšími stroji, jako je např. Horsch CO.

Ještě jeden stroj z řady Tiger má již svého majitele, tentokrát z řady AS o záběru třech metrů. Předání proběhlo v posledních dnech zákazníkovi, nedaleko pobočky ve Vlašimi. Jak se říká, bude nám jezdit přímo za komínem. Tiger MT je oproti verzi AS vybaven navíc dvěma řadami disků pro větší intenzitu řezání posklizňových zbytků. S tím souvisí i potřeba tažného prostředku, která je cca o 15 koní vyšší na jeden metr záběru oproti verzi AS.

Další předávaným strojem letošního roku byl diskový podmítač Joker RT, v záběru pěti metrů. Tento putoval do malebné krajiny Voticka, do zemědělského podniku Smilkov a.s., sídlící nedaleko místního zámečku. Tento zákazník si stroj vyzkoušel v roce 2017 a posléze se rozhodl pro pořízení stroje na letošní sezónu. Předání proběhlo v minulém týdnu a při prvním ostrém startu si vedl velmi dobře, což je patrné i z přiložených fotografií. Tento stroj byl ve výbavě s dvouřadým pěchem Rollpack - výborný pěch pro rozmanité půdní podmínky, opěrná kola - pro dokonalé vedení pracovní hloubky a dvěma řadami disků o průměru 52 cm. Na Smilkově Jokeru jistě smutno nebude, má zde kamaráda Terrano FG, Tiger 3 AS a Pronto DC.

Dalšími stroji Horsch, které čekají na předání v letošním roce, je například radličkový kypřič Terrano 3 FX a Terrano 4 MT, který bude navíc osazen přísevní jednotkou Horsch MiniDrill - zákazník si tak ušetří jeden přejezd napřklad při setí meziplodin, přihnojení, apod. Tím ušetřeným přejezdem se ušetří navíc i dost peněz, což při dnešních cenách komodit je cesta, jak si snížit náklady při zakládání a vedení porostů. Ještě nás čeká také předání dalšího červeného stroje, a to Jokera 5 RT a postřikovače Horsch Leeb, modelu LT. O tom Vás budeme informovat příště.

Tímto bychom rádi poděkovali všem našim zákazníkům za projevení důvěry v naše stroje a popřáli mnoho úspěšně zpracovaných hektarů, letošní vysoké výnosy a příznivé ceny zemědělských komodit.

Odkaz: HORSCH

Stanislav Vála a Vít Polívka
PEKASS Vlašim

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Fastrac na úpatí Jestřebích hor

Fastrac na úpatí Jestřebích hor

14. 01. 2019 – Trutnovsko obohatil pan Jiří Diviš prostřednictvím své firmy NA HRANICI společnost s r.o. o další traktor JCB Fastrac 4220. Rozšířil tak svoji stáj žlutých koní od JCB.

Kalamita FASTRAC nezaskočí

Kalamita FASTRAC nezaskočí

03. 01. 2019 – Sněhová kalamita může zaskočit jen nepřipravené!

Nový magazín v novém roce!

Nový magazín v novém roce!

01. 01. 2019 – Redakce PEKASS magazínu pro Vás v novém roce připravila nové vydání časopisu a opět v něm najdete malý dárek.