JCB

Jarní stroje z Vlašimi

Pöttinger HIT 6.61 v akci

Pöttinger HIT 6.61 v akci

12. 06. 2017 – Aby všechny práce na polích probíhaly v pořádku a včas, rozhodlo se hned několik zákazníků z Vlašimska pro pořízení strojů z nabídky PEKASS Vlašim. O několika málo z nich jsme se rozhodli Vás informovat.

Jedním ze strojů, který jsme v letošním roce předali našemu zákazníkovi je secí stroj Horsch Pronto 3 DC. Pro tento se rozhodla farma rodiny Hájkových, která hospodaří nedaleko Čechtic v malé vesničce Jeníkov. Rozhodnutí, proč zrovna Pronto DC? Bylo to především z důvodu minimální potřeby výkonu tažného prostředku. Pro informaci, tento stroj je zde agregován s traktorem Fendt o výkonu "pouze" 120 koní. Toto by u žádného konkurenčního stroje podobného typu nebylo možné. Tím se potvrzuje, že někdy stačí jen opravu málo koní. Pronto si našlo své místo na dvoře již u nejednoho zemědělského podniku v okolí. I to dokazuje kvalitu a spolehlivost těchto strojů.
Nejedná se však o jedinný stroj, který se rozhodli Hájkovi letos pořídit. Volba padla i na obraceč píce od rakouského výrobce pícninářských strojů Pöttinger. Jedná se o 6rotorový obraceč s označením Hit 6.61. Tento stroj obrací píci v záběru šesti metrů. Na farmě doplňuje další flotilu strojů od nás.

Rodinná farma Pavla a Marie Kopeckých se nachází ve středočeských Jiřeticích u Votic, necelých 30 kilometrů od Benešova u malebného Cihelského rybníka. Novým přírůstkem do stáje na jejich farmě je od nynějška traktor John Deere 8520.

Dalším ze strojů, který jsme letos dodali, je teleskopický manipulátor JCB 541-60 AGRI PLUS. "Teleskop" putoval také nedaleko Votic, do místa, kde končí známý pochod Praha - Prčice. Ano, pro tento stroj se rozhodla Farma Prčice. JCB nahradilo již starý stroj, který nesplňoval vyšší nároky na něj kladené dnešní dobou. Proto se rozhodli pro obměnu vozového parku a pořízení nového nakladače. Přesvědčila je především dřívější dobrá zkušenost se strojem od firmy JCB, kterou v ČR oficiálně PEKASS zastupuje. Z výbavy, kterou je manipulátor vybavený, můžeme zmínit zejména patentované automatické odpružení ramene SRS, hydraulické jištění adaptéru, či samosvorný diferenciál na přední nápravě.

Takovému stroji doslova sluší jedinečná služba PEKASS ASSISTANCE, kterou může zákazník dostat k novému stroji až na jeden rok zdarma. Díky službě PEKASS ASSISTANCE je možné optimalizovat náklady na provoz stroje v průběhu jeho používání. Tato služba je dnes navíc doplněna o zapůjčení náhradního stroje v případě poruchy, a to vše zcela zdarma!

Také v Pertolticích se rozhodli pro obměnu strojů ve svém podniku. Zakoupili nový svahový mulčovač italského výrobce BERTI s typovým označením TA 200. Opět je přesvědčila kvalita stroje. Bertíka již v Pertolticích měli, a proto se rozhodli, že měnit za jinou značku v žádném případu nebudou. Proč také?

O dalších strojích, které jsme letos dodali našim zákazníků, ale i o těch, které jsou teprve ve výrobě a jejich majitelé na ně netrpělivě čekají, Vás budeme informovat v budoucnu. Jde např. o teleskopické manipulátory JCB, secí stroje, dopravní techniku, traktory John Deere a další. A věřte, že je vážně na co se těšít. Ale o tom až někdy příště.

Tímto bychom rádi poděkovali všem naším zákazníkům za projevenou důvěru v naše stroje a popřáli hladný průběh letošní sezóny, vysoké výnosy na polích a příznivé ceny na trhu zemědělských komodit.

Odkazy: BERTI, HORSCH, JCB, John Deere, Pöttinger, PEKASS ASSISTANCE

Stanislav Vála
vedoucí PEKASS Vlašim

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Fastrac Tour začíná

Fastrac Tour začíná

17. 04. 2018 – Začalo předvádění traktorů JCB Fastrac u zákazníků.

Nová sezóna s novým Jokerem

Nová sezóna s novým Jokerem

07. 04. 2018 – První dubnový týden předali na pobočce PEKASS Milovice nový diskový podmítač Horsch Joker 3 CT.

ÖVERUM – výstavní premiéra

ÖVERUM – výstavní premiéra

05. 04. 2018 – Přijměte, prosím, pozvání na brněnské výstaviště, kde bude v rámci veletrhu TECHAGRO na volné ploše K království švédských pluhů ÖVERUM.