JCB

Jaro bude přát připraveným!

Sekačky GRILLO již čekají na jaro

Sekačky GRILLO již čekají na jaro

19. 02. 2018 – Od začátku února na pobočce PEKASS Rakovník (Senomaty) provádíme předváděcí akce samojízdných profesionálních sekaček se sběrem a výškově výklopným kontejnerem vážným zájemcům.

Není žádným tajemstvím, že v posledních letech se dost výrazně prodloužily termíny dodání techniky od objednání k předání uživatelům. Je to způsobeno masivním nárůstem poptávky po strojích z celého světa, našeho italského dodavatele a partnera GRILLO nevyjímaje. Na podzim loňského roku jsme již objednali ty nejprodávanější sekačky a na jaro budou proto připraveny pro ty nejrychlejší zákazníky. Jako každé zásoby se však rychle tenčí i tyto, a proto našim zákazníkům doporučujeme, ať si s výběrem sekaček pospíší.

A které sekačky z produkce GRILLO lze u nás v těchto dnech vidět v akci?

Jako první a také nejmenší stroj z řady sekaček s výškově výklopným kontejnerem představujeme model FD 450.
Stroj s benzínovým motorem BRIGGS & STRATTON PROFESSIONAL o objemu 656 cm3 má výkon 18 koní a pohání sekačku skrze hydrostatický pohon se závěrkou diferenciálu. Pracovní rychlost je 0 - 11 km/h. Nízká hmotnost stroje, která je jen 400 kg, umožňuje snadné převážení na běžném autovleku. Travní kontejner má objem 450 l s hydraulickým vyklápěním až do výšky 170 cm. Žací ústrojí má pracovní záběr 113 cm, je vybaveno elektrickým nastavením výšky sečení v rozmezí 25 - 90 mm. Kompaktní stavba stroje umožňuje velmi malý poloměr otáčení, který je pouhých 30 cm.
Od loňského roku je i FD 450, stejně jako jeho větší sourozenci, vybaveno hydrostatickým řízením zadních kol. Pro práci za snížené viditelnosti je k dispozici pracovní světlomet.

Velikostí druhá z řady sekaček je novinka FD 900 4WD, kterou jsme poprvé představili na Dnech komunální a zahradní techniky v Havlíčkově Brodě konaného na podzim 2017.
Stroj s dieselovým tříválcovým motorem Yanmar o objemu 1 116 cm3 má výkon 26 koní. Hydrostatický pohon je od této modelové řady 4 x 4 s automatickou uzávěrkou diferenciálu s možností manuálního ovládání. Pojezdová rychlost je v rozmezí 0 - 14,5 km/h. Stroj je velmi masivní konstrukce, o čemž svědčí i jeho hmotnost, která je 970 kg. Nádrž paliva o objemu 31 litrů umožňuje pracovní využití v jedné směně bez nutnosti dotankování. Travní kontejner má objem 750 l, je vybaven aktivním směrovačem proudu travní hmoty, který pomáhá rovnoměrně naplnit celý prostor kontejneru. Hydraulické vyklápění zásobníku je až do výšky 195 cm. Žací ústrojí má pracovní záběr 126 cm je s elektrohydraulickým nastavováním výšky sečení v rozmezí 20 - 100 mm. Dále je žací ústrojí vybaveno novým systémem turbín, které jsou součástí diskových držáků nožů a tlakem vzduchu podporují dopravu materiálu do kontejneru. Vstupní otvor středového výhozu je vybaven dvěma škrabkami, které při vyklopení kontejneru vyčistí vstupní otvor výhozu od nalepeného materiálu. Tím se snižuje možnost zanesení tohoto prostoru sekačky. I když je stroj větších rozměrů než FD 450, má stále velmi malý poloměr otáčení 37 cm.
Od modelové řady FD 900 4WD jsou stroje dodávány s osvědčením pro provoz na pozemních komunikacích. Z tohoto důvodu jsou vybaveny osvětlením, klaksonem a ochranným sklopným rámem.

Třetí předváděnou sekačkou je model FD 13.09 4WD. Motor má také dieselový tříválec Yanmar o objemu 1 331 cm3 s výkonem 31 koní. Přepravní rychlost je v tentokrát v rozmezí 0 - 15 km/h.  Tento stroj je velmi robustní a jeho hmotnost je 1 220 kg. Travní kontejner má objem k 900 l a je hydraulicky výškově vyklápěný do 200 cm. Žací ústrojí má pracovní záběr 132 cm a je i tentokrát s elektrohydraulickým nastavováním výšky sečení v rozmezí 20 - 105 mm. Posečený materiál jde skrze mulčovací rotorovou turbínu osazenou kladívky, které posečený materiál rozmělní a pěchuje pod tlakem do zásobníku s aktivním směrovačem toku. Tím je prostor kontejneru naplněn upěchovanou trávou. Poloměr otáčení je u tohoto modelu úctyhodně malých 31 cm.

Největší předváděnou a i v GRILLU vyráběnou sekačkou je FD 2200 TS 4WD. Dovolím si tvrdit, že se jedná v současnosti o nejvýkonnější travní sekačku na trhu.
Také "Téesko", jak mu v PEKASSU říkáme, má dieselový motor Yanmar, tentokrát ale už čtyřválec o objemu 2 190 cm3 s výkonem 48 koní. Pohon je hydrostatický 2-stupňový s kontinuální změnou pracovní a přepravní rychlosti. Přepravní rychlost je v rozmezí 0 - 22 km/h. Jelikož se jedná o velký stroj, tak hmotnost stoupla až na 1 630 kg. Nádrž paliva o objemu 50 litrů také umožňuje pracovat celou směnu bez nutnosti dotankování. Zásobník posečené trávy má úctyhodných 1 400 l a je opět hydraulicky vyklápěný až do výšky 230 cm. Pracovní záběr základního modelu sečení je 155 cm. Od letošního jara, lze "Téesko" vybavit sečením o záběru 180 cm. Dopravu materiálu do zásobníku podporuje dvourychlostní turbína, která napěchuje trávu do zásobníku opět s pomocí aktivního směrovače toku materiálu. Elektrohydraulické nastavení výšky sečení je v rozmezí 20 - 120 mm. Největší sekačka GRILLO má poloměr otáčení 62 cm.
FD 2200 se nebojí ani staré vysoké trávy a dokáže ji posekat i za vydatného deště. To se nám již několik let potvrzuje a jako důkaz jsme na YouTube uložili video s názvem "GRILLO za deště" (viz odkaz níže).
Sekačky GRILLO FD 13.09 a FD 2200 lze vybavit kabinou s topením a 2200 i klimatizací. Dále je možné pro obsluhu objednat vzduchem odpružené sedadlo GRAMMER. Jako další příslušenství si lze k těmto modelům objednat sněhovou radlici, mulčovač a rotační sekačky bez sběru s větším pracovním záběrem.

Na závěr ještě připomenu služby, které PEKASS nabízí. Nejrozšířenější a nejznámější je služba PEKASS ASSISTANCE, která pomáhá uživatelům udržovat provozní náklady v rovnoměrné a odhadnutelné rovině.
PEKASS FINANCE pomáhá zajistit našim partnerům nadstandardní podmínky financování. V posledních letech se zvyšuje ve financování podíl operativního leasingu s full servisem.
Péči o techniku lze zajistit i formou servisní smlouvy.

Tak jak jsem se zmínil v nadpisu, tak se opravdu potvrzuje, že "Jaro bude přát připraveným" a vy se s naší pomocí na něj můžete v klidu připravovat již nyní.

Odkaz: GRILLO, VIDEO GRILLO za deště

Petr Vomáčka
OZ PEKASS RakovníkNaši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Podívejte se na nová videa s traktory JCB FASTRAC!

Podívejte se na nová videa s traktory JCB FASTRAC!

17. 12. 2018 – Využití traktorů JCB Fastrac řady 4000 či 8000 je univerzální.

Nezapomeňte na servis postřikovače!

Nezapomeňte na servis postřikovače!

13. 12. 2018 – Zimní inspekční servis postřikovací techniky běží jen do konce roku.

Akce na výhodné financování končí!

Akce na výhodné financování končí!

12. 12. 2018 – Akční nabídka na výhodné financování zemědělské techniky JCB trvá jen do konce roku.