JCB

Major jede do vinic

Antonio Carraro SN 5800 V MAJOR

Antonio Carraro SN 5800 V MAJOR

04. 08. 2020 – Nedávno uvedená novinka od Antonio Carraro pod názvem MAJOR 5800 SNv je výkonný kloubový traktor určený především do vinic. Jednoho „majora“ jsme v uplynulých dnech předali prostřednictvím pobočky PEKASS Jindřichův Hradec. Tento červený krasavec bude pomáhat vinařům Moravské Nové Vsi. Požadavek zákazníka na minimální šířku a  výkon kolem 50 koní, kloubové provedení a maximální svahovou i příčnou dostupnost jsme splnili tímto modelem. Šířka stroje je 985 mm, maximální svahová dostupnost bez nářadí činí 38 stupňů a s nářadím je to do 19 stupňů. Na svahu to ve většině případů není o možnostech traktoru, ale o odvaze obsluhy.

Předávaný kloubový traktor Antonio Carraro Major 5800 SNv je vybaven čtyřválcovým dieselovým motorem Yanmar s přímým vstřikem paliva a výkonem 49,7 koní, pohánějící mechanickou synchronizovanou převodovku s 12 stupni vpřed i vzad. Tím umožňuje plazivou rychlost pro nejnáročnější práce či jízdu až 30 km/hod při přepravě. Patentované šasi ACTIO umožňuje výkyv rámu o 15 stupňů, což zaručuje téměř za všech okolností dokonalý styk všech kol s podložkou. Tím je dosaženo maximální tažné síly – tato skutečnost odlišuje traktory Antonio Carraro od ostatních. Rozložení hmotnosti je totiž na nápravy ideální a při agregaci s jakýmkoli nářadím se blíží ideálu – 50/50. Jako všechny traktory této značky, i zde je pohon 4 x 4 a obě nápravy jsou vybaveny uzávěrkou diferenciálu. Tříbodový zadní závěs má zdvihací kapacitu 1 700 kg. Do výbavy patří i PTO s 540 a 1 000 ot/min. O komfort obsluhy se stará kabina na silentblocích a pneumaticky odpružená sedačka spolu s přehlednou palubní deskou a dobře přístupnými ovládacími prvky. Tento traktor je s širšími pneumatikami, takže jeho šíře je 1 050 mm, je dovybaven i závažími v kolech.

Přejeme hodně spokojenosti při práci na vinici. Jak nám řekl nový majitel tohoto traktoru: „Jsem malovinař, ale dívám se do budoucnosti.“

 

Odkaz: Antonio Carraro

 

Ing. Oldřich Benda

vedoucí PEKASS J. Hradec

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Nezapomeňte zazimovat postřikovač

Nezapomeňte zazimovat postřikovač

18. 09. 2020 – Chladna a mrazy se blíží a tak není od věci se zabývat myšlenkou na zabezpečení Vašeho postřikovače!

Efdéčko na zámku

Efdéčko na zámku

17. 09. 2020 – Třešť je město poblíž Telče, jehož jednou z domén je Zámecký hotel. Jak název napovídá, jedná se o zámek, využívaný jako hotel, nyní v celkové rekonstrukci.

Fastrac a Samasz na loukách

Fastrac a Samasz na loukách

15. 09. 2020 – S traktory JCB Fastrac a žací trojkombinací SAMASZ jsme absolvovali předvádění na loukách po republice.