JCB

Manipulátor do Kalenské

JCB 542-70 AGRI SUPER

JCB 542-70 AGRI SUPER

31. 10. 2020 – Společnost Kalenská zemědělská a.s. si v těchto dnech převzala od pobočky PEKASS Rychnov (se sídlem v Pohoří) teleskopický manipulátor JCB 542-70 Agri Super. Stroj si neodpočine, neboť zákazník podniká jak v živočišné, tak i v rostlinné výrobě. Společnost hospodaří na více než 1 100 hektarech zemědělské půdy (700 ha orné a přes 470 ha luk a pastvin). Z rostlinné výroby se zaměřují především na pěstování obilnin, olejnin, krmných plodin. Živočišnou výrobu tvoří chov dojnic a produkce mléka.

Pro zájemce zde máme i několik technických detailů o dodaném manipulátoru.

Teleskopický manipulátor je vybaven dieselovým motorem JCB Ecomax se 4mi válci s variabilním turbodmychadlem a chlazením plnícího vzduchu, stupeň T4F, se systémem SCR/AdBlue o objemu 4,8 l a výkonu 108 kW (145 HP). Stroj je vybaven šestistupňovou převodovkou JCB Powershift s řazením pod zatížením a s hydrodynamickým měničem, se systémem "TORQUE-LOCK" (uzamčení 5. a 6. rychlostního stupně), nebo s možností automatického řazení "Autoshift" v plném rozsahu. Cestovní rychlost je 40 km/h a nechybí permanentní pohon na všechna kola.

Nový teleskopický manipulátor JCB 542-70 AGRI SUPER má již novou kabinu 3. generace. Ta je odhlučněná, bezpečná a pohodlná a splňuje normy ROPS/FOPS s navýšením vnitřního prostoru o 14 %. Kabina je plně utěsněná (vlisované panely, dvojitě utěsněné dveře, kabeláž vedená v přepážkách/sloupcích). Hluk uvnitř kabiny je nižší o 50 %, tedy na úroveň pouhých 69 dB.

Špičkový výhled umožňuje jednodílné zakřivené čelní a střešní sklo (tónovaná skla ze všech stran). Manipulátor je vybaven systémem vícenásobného čelního a střešního stěrače. Ve stroji najdeme zvýšený výkon vytápění, ventilace a klimatizace (HVAC System), režim automatického odmrazování (Auto Defrost Mode), možnost ovládání režimu proudění vzduchu.

Ovládací prvky stroje jsou umístěny na opěrce područky a zobrazení funkcí je na 7" otočném displeji. Úložná kapacita stroje byla navýšena, ve výbavě je také hydrostatický posilovač řízení - režimy řízení (řízená přední náprava, řízené obě nápravy, krabí chod). Regenerativní hydraulika, rychlé odtlakování hydraulického okruhu na rameni, funkce vyklepávání lžíce.

Přejeme zemědělskému podniku hodně najetých motohodin v náročné výrobě.


Odkazy: JCB, JCB-AGRO.cz
 

Ing. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

JCB LOADALL s novou emisní normou Stage V

JCB LOADALL s novou emisní normou Stage V

16. 11. 2020 – Seznámíme Vás v krátkosti se změnami na manipulátorech JCB LOADALL, které přicházejí s novou emisní normou motorů - Stage V.

Ještě zelenější Morava

Ještě zelenější Morava

11. 11. 2020 – Společnost HITL, s.r.o. je již po mnoho let partnerem společnosti PEKASS v oblasti prodeje a servisu komunální techniky na jižní Moravě.

Návěsy Krampe umí převézt cokoliv

Návěsy Krampe umí převézt cokoliv

09. 11. 2020 – Volání zákazníků po specialitách v dopravě dokážeme spolu se světovým výrobcem Krampe vyslyšet.