JCB

Manipulátor na ekofarmě

JCB 536-60

JCB 536-60

13. 06. 2018Ekofarma Kosařův mlýn s.r.o. se nachází uprostřed krásné krajiny mezi obcí Nový Knín a nedaleko od Slap. Pastviny rámované říčkou Kocába jsou vhodným prostředím pro jedny z nejlepších a nejodolnějších ovcí, tzv. bahnice a jehnice plemene suffolk. Jedná se o linie Captain, Landrover, Master, Rambo a Stone. Jehnice se celoročně chovají na pastvinách, a proto jsou velmi odolné, zvyklé se pást na travním porostu a nemají problém s aklimatizací v chovech.

Ekofarmu nyní posílil vydatný pomocník z trochu jiné stáje, a to z britské JCB. Pořídili si totiž na práci manipulátor JCB 536-60 AGRI PRO. Pod kapotou mu tepe motor JCB Ecomax o objemu 4,4 litry s výkonem 109 koní, nosností 3,6 tun a zdvihem 6 metrů.

Zkratka AGRI PRO zároveň prozrazuje, že manipulátor má tu nejlepší výbavu a co je nejdůležitější, disponuje revoluční převodovkou DualTech VT. Jedná se duální technologii pohonu pojezdu, kombinující hydrostatický pohon a Powershiftovou převodovku. Tato jedinečná převodovka dává to nejlepší z obou, pro manipulaci i jízdu. Hydrostatická část převodovky poskytuje pojezd s přesným ovládáním, velkou tažnou sílu, hladký přechod pojezdu vpřed/vzad, plynule ovládání rychlosti a snížení použití brzdového pedálu na farmě nebo na poli při rychlosti do 19 km/h. Pro vyšší pojezdovou rychlost/přejezdy na silnici (od 20 km/h do 40 km/h) jsou na převodovce tři přímé mechanické převody, poskytující zvýšenou účinnost, vysoký tažný výkon při vyšších rychlostech s plným využitím motoru JCB EcoMax. Jako většina komponentů teleskopických manipulátorů, tak i nová variabilní převodovka DualTech VT byla vyvinutá společností JCB a vyrábí se v továrně JCB Transmissions ve Spojeném Království.

Přejeme farmáři panu Tomáši Kosařovi, aby mu nový stroj velice dobře sloužil a pomáhal při jeho práci.

Odkazy: JCB, Ekofarma Kosařův Mlýn, s.r.o.   

Mgr. Mirko Drkal
marketing a propagace PEKASS

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Žlutý král se vydal na pracovní cestu

Žlutý král se vydal na pracovní cestu

20. 05. 2019 – Historie rodinné firmy JCB sahá do roku 1945, zakladatelem byl sir Joseph Cyril Bamford.

Vlašimsko na setí připraveno

Vlašimsko na setí připraveno

17. 05. 2019 – Je tu další rok, jarní setí máme pomalu za námi, a to podzimní nás teprve čeká.

Fastrac v komunálním obleku

Fastrac v komunálním obleku

03. 05. 2019 – Jak zvládají údržbu kolem silnic a dálnic naši jižní sousedé v Rakousku? Koncem dubna jsme se na to zajeli podívat.