JCB

Měření akcelerace a decelerace

Brzdy s ABS

Brzdy s ABS

28. 11. 2018 – Nedávno jsme na pobočce PEKASS Jindřichův Hradec podrobili traktor JCB Fastrac 8330 měření akcelerace a decelerace s podélným i příčným měřením přístrojem XL meter.

Naměřené údaje pomohou rozšířit informace o chování tohoto jedinečného typu traktoru na VUT v Brně, ústavu soudního inženýrství. Vlastní měření se provádělo na souběžné asfaltové komunikaci s hlavní silnicí. Zkoušky byly prováděny v dopravním modu v různých rychlostech. Z maximální dosažené rychlosti 73 km/hod bylo naměřeno zpomalení 9,6 m/s2, což jsou vynikající výsledky u traktoru s okamžitou hmotností přes 13 tun. U zrychlení se hodnoty pohybovaly do 3 m/s2.

Měření prokázalo účinnost brzd, funkčnost ABS, odpružení podvozku i kabiny. Výsledky měření po zpracování budou k dispozici na pobočce PEKASS v Jindřichově Hradci a zájemcům je rádi poskytneme.

Odkaz: JCB, JCB-AGRO.cz

Ing. Oldřich Benda
vedoucí PEKASS J. Hradec

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Návštěva výrobního závodu Hardi

Návštěva výrobního závodu Hardi

15. 04. 2019 – Na začátku dubna jsme se zákazníky navštívili výrobní závod celosvětového výrobce postřikovačů HARDI.

Antonio ve Valči zahálet nebude

Antonio ve Valči zahálet nebude

10. 04. 2019 – ANTONIO CARRARO TTR 4400 HST II je důležitým komunálním nosičem zejména díky jeho možnosti agregace s velkým množstvím pracovních zařízení a nástaveb.

Jarní magazín je tu!

Jarní magazín je tu!

04. 04. 2019 – PEKASS magazín vstoupil svým nejnovějším jarním číslem již do 10. ročníku.