JCB

Měření akcelerace a decelerace

Brzdy s ABS

Brzdy s ABS

28. 11. 2018 – Nedávno jsme na pobočce PEKASS Jindřichův Hradec podrobili traktor JCB Fastrac 8330 měření akcelerace a decelerace s podélným i příčným měřením přístrojem XL meter.

Naměřené údaje pomohou rozšířit informace o chování tohoto jedinečného typu traktoru na VUT v Brně, ústavu soudního inženýrství. Vlastní měření se provádělo na souběžné asfaltové komunikaci s hlavní silnicí. Zkoušky byly prováděny v dopravním modu v různých rychlostech. Z maximální dosažené rychlosti 73 km/hod bylo naměřeno zpomalení 9,6 m/s2, což jsou vynikající výsledky u traktoru s okamžitou hmotností přes 13 tun. U zrychlení se hodnoty pohybovaly do 3 m/s2.

Měření prokázalo účinnost brzd, funkčnost ABS, odpružení podvozku i kabiny. Výsledky měření po zpracování budou k dispozici na pobočce PEKASS v Jindřichově Hradci a zájemcům je rádi poskytneme.

Odkaz: JCB, JCB-AGRO.cz

Ing. Oldřich Benda
vedoucí PEKASS J. Hradec

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Originální díly za mimořádné ceny

Originální díly za mimořádné ceny

09. 02. 2019 – Originální díly HORSCH lze pořídit nyní za mimořádné ceny!

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

08. 02. 2019 – Koncem ledna tohoto roku byla oficiálně představena nová generace teleskopických manipulátorů JCB. A jelikož je teleskopický manipulátor JCB vlajkovou lodí anglického výrobce zemědělské a stavební techniky, bylo to představení se vší parádou.

Silný Tony na horách

Silný Tony na horách

01. 02. 2019 – Kompaktní traktor Antonio Carraro nejvyšší řady ERGIT 100 předali v těchto dnech zástupci PEKASS Rychnov, pobočky sídlící v nedalekém Pohoří.