JCB

Mezi řádky s novou technikou

Schmotzer - zadní agregace

Schmotzer - zadní agregace

20. 04. 2018 – Značka Schmotzer přesně odpovídá bavorskému standardu, tedy úzce specializovaný výrobce vysoce profesionálních a kvalitních strojů s maximální přidanou hodnotou. Hlavním oborem výroby jsou plecí stroje a stroje pro řádkovou kultivaci porostů. Z řady výrobců vyčnívá Schmotzer vysokou variabilitou výbav a řešení.

Základem strojů Schmotzer je vždy nosný rám, který může být zavěšen na buď čelní, nebo zadní tříbodový závěs traktoru. Rám odpovídá vždy požadovanému záběru řádků. Na tomto rámu je možno agregovat variabilní rozteče plecích agregátů a i variabilní záběr, hloubku a složení radliček na každé plecí jednotce. Jinými slovy, je možno pomocí jednoho rámu užívat plečku v různých kulturách jako řepa, kukuřice a stejně tak je možno po výměně jednotek a změně rozteče vjet do jahod, nebo do salátu pěstovanému na záhonech.

Další pokročilou možností je laserové navádění plecího stroje v jednotlivých řádcích. V takovém případě traktor naváděný dle GPS jede sám v koleji, nicméně plečka se ještě přesněji navádí do jednotlivých řádků. Laser snímá vždy 3 řádky pro možnost interpolace v případě, že jeden, nebo dva řádky jsou poškozeny. Vlastní vedení plečky zabezpečuje dvojitý hydraulický závěs, který je vůči závěsu traktoru schopen vychýlení, a tedy navedení plečky stranově +/- 32 cm.

Plečky Schmotzer je možno dovybavit i dalšími pokročilými funkcemi, jako je přídavné přihnojení průmyslovými hnojivy, nebo postřiková aplikace herbicidu mezi řádky kultury (kultura je přitom chráněna proti herbicidu nerezovými zábranami), dále naopak aplikace fungicidu na kulturu (výhoda je přitom aplikace z bezprostřední blízkosti a de facto i ze spodu listů kultur).

Vrcholem je poté možnost buď manuálního, nebo GPS zvedání jednotlivých, na paralelogramu zavěšených plecích jednotek pro prevenci poškození porostu při najíždění do klínů pole, stejně jako vypínání sekcí postřikovačů.

Novinku v našem sortimentu, která je známá zejména u BIO zemědělců (ano, plečky Schmotzer dokáží plečkovat i obilné kultury) jsme uvedli na veletrhu Techagro v Brně, kde se setkala s velkým zájmem návštěvníků.

 

Odkaz: Schmotzer

 

Ing. Vojtěch Pivnička
obchodní ředitel


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

JCB Fastrac ve spojení s taženým postřikovačem Horsch Leeb 5 LT

JCB Fastrac ve spojení s taženým postřikovačem Horsch Leeb 5 LT

18. 10. 2018 – V nedávné době jste mohli zahlédnout traktor JCB Fastrac s taženým postřikovačem Horsch Leeb 5 LT. Tato souprava se pohybovala v okolí Prahy, zejména v obcích Dřevčice, Brázdim a Dobrovíz.

Vyzkoušejte si jízdu samochodným postřikovačem Hardi Alpha Evo

Vyzkoušejte si jízdu samochodným postřikovačem Hardi Alpha Evo

17. 10. 2018 – Podzim je tu a společnost PEKASS si připravila akci pro zákazníky, díky které si mohou vyzkoušet samochodný postřikovač Hardi Alpha Evo se systémem TWIN.

Podzimní úklid v Nových Hradech

Podzimní úklid v Nových Hradech

16. 10. 2018 – S novým příkopovým ramenem BERTI F 500 SA vyrazili na poslední letošní údržbu zelených ploch pracovníci Technických služeb v Nových Hradech.