JCB

Návštěva výrobního závodu Hardi

Návštěva Hardi

Návštěva Hardi

15. 04. 2019 – Hlavní výrobní závod HARDI sídlí v Nørre Alslev v Dánsku, kde se vyrábí většina dílů této značky.

První den naší návštěvy byl plný užitečných informací o vzniku značky Hardi, o začátcích v 60. letech minulého století, o systému TWIN (podpora vzduchové clony), kterou využívají například modely tažených postřikovačů Hardi Commander nebo samochodné postřikovače Hardi Alpha EVO. Dozvěděli jsme se, že Hardi si vyrábí většinu dílů, nádržemi postřikovačů počínaje, přes systémy cirkulace, až po čerpadla a trysky. Poté jsme se přesunuli do muzea, které se nachází taktéž ve výrobním závodě. Zde jsme mohli obdivovat předchůdce dnešních postřikovačů a rosičů, kteří položili základní pilíře postřikové techniky, jak ji známe dnes. V muzeu byly vystaveny první palubní počítače z 90. let minulého století, první terminály s autopiloty. Nechyběly rovněž terminály s vypínáním sekcí, jejichž vývoj a testování převážně v Austrálii proběhlo také počátkem 90. let. Muzeum HARDI je plné důkazů, že postřikovače stejnojmenné značky se vždy výrazně podílely na podobě postřikovací techniky tak, jak ji známe dnes.

Druhý den návštěvy byl určený žhavé současnosti přímo v nitru výrobního závodu. Výrobna byla ohromná a nacházely se v ní speciální pece, kde se vyrábí polyethylenové nádrže a nechybí ani moderní špičkoví svařovací roboti. Velmi důležitými procesy povrchových úprav procházejí postřikovače ve speciálních lázních a v lakovnách. Veškeré možné a nutné díly se dostávají k finalizaci, kde se skládají v jeden funkční celek. Hotový výrobek se poté rozloží a expeduje k zákazníkům na daném kontinentu.

Firma HARDI má své zastoupení po celém světě. Jejich roční produkce se pohybuje řádově v desítkách tisíc kusů rosičů a postřikovačů různých velikostí a určení. Produkty HARDI využívají farmáři celého světa, od těch nejmenších až po velké zemědělské podniky.

Odpolední program druhého dne byl zaměřen ryze prakticky, a to na zkušebním polygonu, kde si každý účastník stroje mohl vyzkoušet a přesvědčit se o skutečné funkcionalitě patentovaného systému TWIN. Polygonem se proháněly například velmi oblíbené tažené postřikovače Hardi Commander s rameny TWIN, nebo tažený postřikovač Navigator s novým typem ramen Delta Force a nechyběl ani největší zástupce samochodných postřikovačů Hardi Alpha EVO s rameny TWIN a systémem autoheight (systém ultrazvuků pro hlídání výšky ramen) a výbavou autopilota.

Odkaz: HARDI

Ing. Vít Polák
produktový manažer HARDI

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Všestranné cisterny na přání

Všestranné cisterny na přání

27. 02. 2020 – Německá společnost BRIRI je dnes opravdovým specialistou na organické hnojení. Zemědělské stroje, zejména cisterny, sjíždějí z jejich výrobních linek přes 100 let.

Další teleskop z nové série III

Další teleskop z nové série III

25. 02. 2020 – Není tomu tak dlouho, co společnost JCB uvedla na trh zcela nový manipulátor z řady 500, tzv. III. generace.

Ital na jihu Čech

Ital na jihu Čech

20. 02. 2020 – Italský výrobce profesionálních hydrostatických travních sekaček GRILLO SPA je v České republice zastoupen společností PEKASS a.s.