JCB

Nová modelová řada Horsch Leeb AX (jaro 2019)

Horsch Leeb AX

Horsch Leeb AX

04. 07. 2018Horsch Leeb představil již 3. řadu tažených postřikovačů. Nová řada postřikovačů nazvaná Horsch Leeb AX se zařadí mezi stávající řady Horsch Leeb GS a Horsch Leeb LT, která prodělala také rozšíření na verzi Horsch Leeb LT Light.

Nová řada má cílit na méně náročné uživatele, protože postřikovač se bude nabízet jen se 4 m3 nádrží na postřikovou jíchu a s 500 l nádrží na čistou vodu. Samotný postřikovač prodělal také několik úprav. U tohoto modelu nebude možné si vybrat natáčecí nápravu, ale místo ní bude v nabídce natáčecí oj. Další změna, která nastala je, že nebude možné zvolit odpružení nápravy u této řady. Ramena prošla odlehčením, ale nic to nemění na jejich konstrukci a stabilitě, která bude dosahovat stejné kvality, jako u vyšší modelů LT a GS. Nicméně ramena budou v rozpětí 18 - 30 metrů. Muselo dojít k celkovému odlehčení stroje, aby nebyl potřeba tak vysoký výkon pro tažení postřikovače. Tato řada má za úkol cílit na menší farmáře, podniky či zemědělce, kteří nevyžadují takový komfort. U této řady nebude možné vybrat přídavnou plnící přípojku pro externí plnění a plnění stroje bude muset vždy obstarat odstředivé čerpadlo zabudované v přední části stroje. Některé možnosti stroje zůstanou stejné jako u vyšších řad, a to že bude možné si zvolit verzi průběžného čištění ve verzích ECO nebo CCS či možná i CCS PRO. Dokonce i ramena budou mít stejné možnosti. Bude možné si objednat provedení Boom Control a Boom Control Pro, kdy dochází k hlídání výšky ramen pomocí ultrazvukových senzorů. I trysky prodělaly jistou změnu u této řady. Nebude možné jejich spínání zvolit pneumaticky, ale budou se přepínat manuálně. Počet trysek bude v možnostech 1 nebo 3 či 5 a vždy bude nutné ručně nastavit požadovanou trysku.

Postřikovače nové řady AX prodělaly odlehčení celé konstrukce a jsou vybaveny jednodušším zařízením pro méně náročné zákazníky. Avšak vše se děje se současným zachováním efektivity a kvality, jak jsme tomu zvyklí u vyšších modelových řad strojů Horsch Leeb. Nová modelová řada AX by měla jít do prodeje na jaře roku 2019.

Ing. Vít Polák
produktový manažer Horsch Leeb


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Originální díly za mimořádné ceny

Originální díly za mimořádné ceny

09. 02. 2019 – Originální díly HORSCH lze pořídit nyní za mimořádné ceny!

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

08. 02. 2019 – Koncem ledna tohoto roku byla oficiálně představena nová generace teleskopických manipulátorů JCB. A jelikož je teleskopický manipulátor JCB vlajkovou lodí anglického výrobce zemědělské a stavební techniky, bylo to představení se vší parádou.

Silný Tony na horách

Silný Tony na horách

01. 02. 2019 – Kompaktní traktor Antonio Carraro nejvyšší řady ERGIT 100 předali v těchto dnech zástupci PEKASS Rychnov, pobočky sídlící v nedalekém Pohoří.