JCB

Nová posila v půjčovně

BRIRI Manure Director 16

BRIRI Manure Director 16

24. 08. 2018 – Řeč bude o novém rozmetadle německého výrobce BRIRI s typovým označením Manure Director 16. Úvodem si neodpustím několik nezbytných technických dat.

Podvozek má již v základu spodní závěs K80 a hydraulicky odstavnou nohu, 2-okruhové vzduchové brzdy, poziční a boční osvětlení.

Ocelová korba s tloušťkou stěny 3 mm má výšku 1 500 mm. Boční strany korby jsou šikmé a celá její vnitřní část je hladká. Korba má průhlednou mříž, gumové těsnění v přední stěně a hydraulicky výklopné zadní čelo. Před rozmetacím ústrojím se nachází mezistěna, kterou lze výškově ovládat.

Posuvné dno je vybaveno dvěma řetězovými dopravníky se 4 řetězy 14 x 50 mm (řetězy jsou dimenzovány na tažnou sílu 24 t). Najdeme zde ocelovou podlahovou desku a čelní ozubenou převodovku pro pohon řetězu vpřed a zpět.

Rozmetací ústrojí tvoří dva horizontální frézovací válce s průchodností 1 350 mm (řetěz k pohonu spodního frézovacího válce, 2 rozmetací talíře o průměru 1 000 mm / 3 šroubované lopatky vyrobené z oceli Hardox na každém talíři).

Bezpečnostní zařízení - kloubový hřídel s jištěním a volnoběžka k zajištění hnacího ústrojí a frézovacích válců. Jištění pro přetížení s volnoběžkou k dodatečnému jištění kompletního rozmetacího ústrojí. Volnoběžky mezi rozmetacími talíři k jištění převodovky rozmetacích talířů. Při dodatečném vybavení elektrohydraulických ovládáním (vypnutí posuvného dna k jištění rozmetacích válců). Kontrola otáček frézovacích válců - při nižších otáčkách než 150 ot/min dojde k automatickému vypnutí řetězového dopravníku.

Rozmetadlo je dodáváno s jednotkou pro ovládání posuvného dna a dalšími funkcemi jako jsou bezpečnostní prvky a také s přípravou na ISOBUS.

V těchto dnech je novinku od BRIRI možné vidět přímo "v akci" v okolí naší pobočky PEKASS Rakovník (Senomaty), kde začala svoji pouť po zákaznících. Pokud budete mít zájem o zapůjčení tohoto rozmetadla, kontaktujte nás, nebo si jej rezervujte přímo v PEKASS Půjčovně.

Sériová výroba tohoto typu rozmetadla je naplánovaná na pozdní podzim tohoto roku. Proto se jedná o jeden z prvních dostupných kusů na trhu, který nejen dobře vypadá, ale hlavně podává špičkový výkon v terénu.

Odkaz: BRIRI, PEKASS Půjčovna

Ing. Vít Polák
produktový manažer BRIRI

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Individuální cestou zákazníkovi na míru

Individuální cestou zákazníkovi na míru

20. 09. 2018 – Společnost Krampe opět dokázala, že dokáže vyhovět individuálním požadavkům zákazníků.

Bezpečné mulčování na dálku

Bezpečné mulčování na dálku

17. 09. 2018 – Společnost PEKASS a.s. před nedávnem dodala nový dálkově řízený mulčovač na údržbu letiště v Českých Budějovicích.

Komunál na letišti (aktualizováno)

Komunál na letišti (aktualizováno)

10. 09. 2018 – Každým rokem se schází na mezinárodním letišti u Havlíčkova Brodu odborná veřejnost, aby si zde prohlédla novinky z oboru komunální techniky.