JCB

Nová posila v půjčovně

BRIRI Manure Director 16

BRIRI Manure Director 16

24. 08. 2018 – Řeč bude o novém rozmetadle německého výrobce BRIRI s typovým označením Manure Director 16. Úvodem si neodpustím několik nezbytných technických dat.

Podvozek má již v základu spodní závěs K80 a hydraulicky odstavnou nohu, 2-okruhové vzduchové brzdy, poziční a boční osvětlení.

Ocelová korba s tloušťkou stěny 3 mm má výšku 1 500 mm. Boční strany korby jsou šikmé a celá její vnitřní část je hladká. Korba má průhlednou mříž, gumové těsnění v přední stěně a hydraulicky výklopné zadní čelo. Před rozmetacím ústrojím se nachází mezistěna, kterou lze výškově ovládat.

Posuvné dno je vybaveno dvěma řetězovými dopravníky se 4 řetězy 14 x 50 mm (řetězy jsou dimenzovány na tažnou sílu 24 t). Najdeme zde ocelovou podlahovou desku a čelní ozubenou převodovku pro pohon řetězu vpřed a zpět.

Rozmetací ústrojí tvoří dva horizontální frézovací válce s průchodností 1 350 mm (řetěz k pohonu spodního frézovacího válce, 2 rozmetací talíře o průměru 1 000 mm / 3 šroubované lopatky vyrobené z oceli Hardox na každém talíři).

Bezpečnostní zařízení - kloubový hřídel s jištěním a volnoběžka k zajištění hnacího ústrojí a frézovacích válců. Jištění pro přetížení s volnoběžkou k dodatečnému jištění kompletního rozmetacího ústrojí. Volnoběžky mezi rozmetacími talíři k jištění převodovky rozmetacích talířů. Při dodatečném vybavení elektrohydraulických ovládáním (vypnutí posuvného dna k jištění rozmetacích válců). Kontrola otáček frézovacích válců - při nižších otáčkách než 150 ot/min dojde k automatickému vypnutí řetězového dopravníku.

Rozmetadlo je dodáváno s jednotkou pro ovládání posuvného dna a dalšími funkcemi jako jsou bezpečnostní prvky a také s přípravou na ISOBUS.

V těchto dnech je novinku od BRIRI možné vidět přímo "v akci" v okolí naší pobočky PEKASS Rakovník (Senomaty), kde začala svoji pouť po zákaznících. Pokud budete mít zájem o zapůjčení tohoto rozmetadla, kontaktujte nás, nebo si jej rezervujte přímo v PEKASS Půjčovně.

Sériová výroba tohoto typu rozmetadla je naplánovaná na pozdní podzim tohoto roku. Proto se jedná o jeden z prvních dostupných kusů na trhu, který nejen dobře vypadá, ale hlavně podává špičkový výkon v terénu.

Odkaz: BRIRI, PEKASS Půjčovna

Ing. Vít Polák
produktový manažer BRIRI

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Až se zima zeptá…

Až se zima zeptá…

15. 11. 2018 – Ačkoli nám letošní teplé počasí ještě dává zapomenout na zimní období, je nutné, aby byli službaři na nastávající zimu připraveni.

Nejsilnější sekačka do Lužné

Nejsilnější sekačka do Lužné

02. 11. 2018 – Pobočka PEKASS Rakovník předala službám obce Lužná u Rakovníka nový komunální stroj na údržbu travnatých ploch značky GRILLO.

Novinka na trhu postřikovačů Horsch Leeb

Novinka na trhu postřikovačů Horsch Leeb

01. 11. 2018 – Nová modelová řada tažených postřikovačů Horsch Leeb 4 AX je tady!