JCB

Novinka na trhu postřikovačů Horsch Leeb

Horsch Leeb 4 AX

Horsch Leeb 4 AX

01. 11. 2018 – Nová řada tažených postřikovačů Horsch Leeb 4 AX je konečně tady. Stroj se může pochlubit nádrží (z PE) o objemu 3 800 litrů lze jej osadit rameny od 18 do 30 metrů se systémem BoomControl Eco (celkové naklápění ramen). O hlídání výšky ramen se starají 2 ultrazvuky a jejich počet lze rozšířit až na 4. Vyšší výbava ramen jako je BoomControl Pro a BoomControl Pro Plus však u této řady možné. Nicméně systém ramen a jejich uchycení zůstalo stejné jako u vyšších řad LT a GS.
Postřikovač bude v základní verzi disponovat systémem čištění ECO. To znamená, že bude vybaven pístovým membránovým čerpadlem a ručními vícecestnými ventily k ovládání funkcí postřikovače. Samozřejmě je tu možnost rozšířit systém čištění a stroj vybavit i silnějším čerpadlem.

Podvozek taženého postřikovače také zaznamenal několik změn, a to například, že natáčecí náprava u tohoto modelu nebude možná, ale naopak přibyla možnost natáčecí oje, která funguje díky gyroskopu perfektně. Majitelé tak nepřijdou o možnost kopírování stopy. Dokonce přibyla další možnost výškově nastavitelné oje, protože u tohoto modelu je možné oj přestavět na spodní nebo horní závěs.

Zachovala se funkce i mechanického přestavění rozchodu kol. U modelu AX bude hrát velkou roli, kterými pneumatikami bude stroj vybaven a podle toho bude mít uživatel na výběr stroj s rozchodem od 1,50 do 2,25 metrů nebo s rozchodem od 1,80 do 2,25 metrů. U modelové řady AX si bude možné objednat stroj bez blatníků s osvětlením či bez blatníků a bez osvětlení, což u vyšších řad nebylo možné.

Model AX přináší jednoduší řešení spínání trysek, protože v jeho případě budou ventily dílčích záběrů řízeny elektricky, ale držáky trysek budou vybaveny ručními tělesy. Na výběr tedy bude 1násobné těleso trysek, 3násobné těleso trysek a 5násobné těleso trysek. Trysky stroje jsou rozmístěny po 50 cm.

Další možnosti vybavení, jako jsou např. vypínání sekcí, GPS jednotka či noční osvětlení a mnoho dalších, zůstaly. Horsch Leeb uvedl na trh stroj, který je vhodný pro méně náročné zákazníky. Pro náročné zákazníky tu jsou řady LT a GS. Řada AX je proto určena převážně pro zákazníky, kteří chtějí využívat precizního zemědělství pod taktovkou značky Horsch, ale nedisponují například potřebnou tažnou silou pro vyšší modely.

Odkaz: Horsch Leeb

Ing. Vít Polák
produktový manažer Horsch Leeb

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Až se zima zeptá…

Až se zima zeptá…

15. 11. 2018 – Ačkoli nám letošní teplé počasí ještě dává zapomenout na zimní období, je nutné, aby byli službaři na nastávající zimu připraveni.

Nejsilnější sekačka do Lužné

Nejsilnější sekačka do Lužné

02. 11. 2018 – Pobočka PEKASS Rakovník předala službám obce Lužná u Rakovníka nový komunální stroj na údržbu travnatých ploch značky GRILLO.

Novinka na trhu postřikovačů Horsch Leeb

Novinka na trhu postřikovačů Horsch Leeb

01. 11. 2018 – Nová modelová řada tažených postřikovačů Horsch Leeb 4 AX je tady!