JCB

Novinka na trhu postřikovačů Horsch Leeb

Horsch Leeb 4 AX

Horsch Leeb 4 AX

01. 11. 2018 – Nová řada tažených postřikovačů Horsch Leeb 4 AX je konečně tady. Stroj se může pochlubit nádrží (z PE) o objemu 3 800 litrů lze jej osadit rameny od 18 do 30 metrů se systémem BoomControl Eco (celkové naklápění ramen). O hlídání výšky ramen se starají 2 ultrazvuky a jejich počet lze rozšířit až na 4. Vyšší výbava ramen jako je BoomControl Pro a BoomControl Pro Plus však u této řady možné. Nicméně systém ramen a jejich uchycení zůstalo stejné jako u vyšších řad LT a GS.
Postřikovač bude v základní verzi disponovat systémem čištění ECO. To znamená, že bude vybaven pístovým membránovým čerpadlem a ručními vícecestnými ventily k ovládání funkcí postřikovače. Samozřejmě je tu možnost rozšířit systém čištění a stroj vybavit i silnějším čerpadlem.

Podvozek taženého postřikovače také zaznamenal několik změn, a to například, že natáčecí náprava u tohoto modelu nebude možná, ale naopak přibyla možnost natáčecí oje, která funguje díky gyroskopu perfektně. Majitelé tak nepřijdou o možnost kopírování stopy. Dokonce přibyla další možnost výškově nastavitelné oje, protože u tohoto modelu je možné oj přestavět na spodní nebo horní závěs.

Zachovala se funkce i mechanického přestavění rozchodu kol. U modelu AX bude hrát velkou roli, kterými pneumatikami bude stroj vybaven a podle toho bude mít uživatel na výběr stroj s rozchodem od 1,50 do 2,25 metrů nebo s rozchodem od 1,80 do 2,25 metrů. U modelové řady AX si bude možné objednat stroj bez blatníků s osvětlením či bez blatníků a bez osvětlení, což u vyšších řad nebylo možné.

Model AX přináší jednoduší řešení spínání trysek, protože v jeho případě budou ventily dílčích záběrů řízeny elektricky, ale držáky trysek budou vybaveny ručními tělesy. Na výběr tedy bude 1násobné těleso trysek, 3násobné těleso trysek a 5násobné těleso trysek. Trysky stroje jsou rozmístěny po 50 cm.

Další možnosti vybavení, jako jsou např. vypínání sekcí, GPS jednotka či noční osvětlení a mnoho dalších, zůstaly. Horsch Leeb uvedl na trh stroj, který je vhodný pro méně náročné zákazníky. Pro náročné zákazníky tu jsou řady LT a GS. Řada AX je proto určena převážně pro zákazníky, kteří chtějí využívat precizního zemědělství pod taktovkou značky Horsch, ale nedisponují například potřebnou tažnou silou pro vyšší modely.

Odkaz: Horsch Leeb

Ing. Vít Polák
produktový manažer Horsch Leeb

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

TéGéeFko v sadu i vinici

TéGéeFko v sadu i vinici

28. 06. 2019 – Traktory Antonio Carraro jsou profesionálové v mnoha oblastech, podívejme se za nimi na dvě místa, kde se pohybují jako ryba ve vodě.

Rychlostní rekord pokořen

Rychlostní rekord pokořen

24. 06. 2019 – Společnost JCB se svým vysokorychlostním traktorem Fastrac vytvořila nový britský rychlostní rekord pro traktory!

Krampe Limited Edition podruhé

Krampe Limited Edition podruhé

19. 06. 2019 – Plnit přání našim zákazníkům nám dělá radost. Jedno takové přání jsme splnili dodáním stavebního návěsu Krampe z jejich limitované edice vyrobené k 100. výročí založení této německé firmy.