JCB

Novinky s Senomatech

JCB TM 420

JCB TM 420

03. 06. 2019 – Dnes Vám představíme novinky od dvou světových výrobců zemědělské techniky - JCB a HORSCH. Tito výrobci se vyznačují perfektní kvalitou, neustálým zlepšováním, technickými inovacemi a v neposlední řadě i rozšiřováním výrobního programu. V těchto dnech se nám na pobočce PEKASS Rakovník (sídlící v nedalekých Senomatech) sešly dva nové modely obou výrobců.

První novinkou je kloubový nakladač s teleskopickým ramenem JCB TM 420. Stroj zakoupil náš zákazník Statek Novák Jarpice-Kamenice s.r.o. Tento unikátní kloubový nakladač je označován jako Telemaster. Pohání jej motor JCB EcoMax o výkonu 145 koní a objemu 4,8 l. Stroj je vybaven 6stupňovou převodovkou JCB Powershift s volbou automatického řazení. Maximální nosnost činí 4 100 kg a výška zdvihu je 5,06 m. Ve výbavě tento stroj má pneumatiky Michelin Bibload 480/80 R26, komfortní kabinu splňující ROPS a FOPS vč. klimatizace a pneumaticky odpružené sedadlo, rychloupínací zařízení Q-Fit s hydraulickým jištěním, automatické odpružení ramene „Smooth Ride System“. Ve výbavě nechybí ani originální telematický systém LiveLink, který poskytuje vzdálený přístup ke stroji. Jako příslušenství ke stroji si pan Novák zvolil originální vykusovač siláže JCB a lžíci o objemu 2,5 m3.

Druhou novinkou na dvoře pobočky v Senomatech je tažený postřikovač Horsch Leeb 4 AX. Jedná o velice kompaktní stroj, který přináší řešení efektivní aplikace postřikové jíchy díky výborně zpracovanému konceptu Boom Control. Postřikovač je vybaven natáčecí ojí pro přesné kopírování stopy traktoru a systémem Track Leader II. Novinka je vybavena záběrem 24 metrů, ale lze si libovolně zvolit záběr od 18 až do 30 metrů, se systémem ramen Boom Control Eco. Jedná se ramena vybavena dvěma ultrazvukovými senzory, které hlídají pracovní výšku ramen. Ta mohou být přesně 50 cm nad porostem či půdou a tím zamezit nežádoucímu úletu. Celý systém ramen zůstal zachovaný jako u všech modelů, a to přináší bezkonkurenční odpružení ramen na trhu. Horsch Leeb je jediný na trhu, který využívá tzv. aktivní systém odpružení ramen, což znamená, že ramena reagují velmi rychle a plynule na jakoukoliv nerovnost na poli a drží tak předem stanovenou pracovní výšku. Model je osazen nádrží o objemu 4 m3 vyrobené z PE. U modelu si lze zvolit podle náročnosti možnosti kombinací čerpadel. Možnosti výbavy a příslušenství jsou opravu velké. Horsch Leeb přinesl na trh model, který si zákazník může postavit přesně podle jeho potřeb a představ.

Předvádění postřikovače začne v nejbližších dnech, a proto nás neváhejte oslovit, máte-li o něj také zájem. O průběhu předvádění budeme neustále informovat na těchto stránkách.

 

Odkazy: JCB, Horsch Leeb

 

Ing. Michal Anton

produktový manažer JCB

a

Ing. Vít Polák

produktový manažer Horsch Leeb

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

První Transformer v akci!

První Transformer v akci!

01. 06. 2020 – Německá firma HORSCH je známá svým progresivním přístupem k obdělávání a ochraně půdy.

Krampe znovu zasahuje

Krampe znovu zasahuje

28. 05. 2020 – Návěsy od německého výrobce Krampe patří mezi špičku v dopravní technice. Dnes představíme třínápravový návěs Big Body 900 S.

VIDEO 10 - Představení HORSCH Leeb 5 LT

VIDEO 10 - Představení HORSCH Leeb 5 LT

27. 05. 2020 – Nedávno jsme Vám představili velký samochodný postřikovač HORSCH Leeb a dnešní představení zůstane u této značky.