JCB

Od pluhu k eRku

John Deere 7290 R

John Deere 7290 R

10. 06. 2017 – Dlouhých třicet let před tím, než spolu armády konfederace a otrokářského jihu svedly krvavou občanskou válku o nadvládu nad americkým kontinentem, ukul v žáru tavící pece mladý kovář John Deere svůj první pluh.

Na tehdejší poměry fungoval znamenitě a první brázda v tvrdé kamenité půdě Vermontu začala psát neuvěřitelnou odyseu ve světě zemědělské techniky, která trvá dodnes. S vynálezem spalovacího motoru a v době, kdy kolonisté vypudili poslední indiány do rezervací, už nic nebránilo tomu, aby se pluhy z koňských jařem přepřáhly za první bublající traktory. Stroje té doby dozajista nedisponovaly řadovým šestiválcem PowerTech, vysokotlakým vstřikováním CommonRail, čtyřventilovou technikou či mezichladičem stlačeného vzduchu, ale již tehdy byl kladen důraz na maximální kvalitu materiálů, preciznost provedení a lidský přístup. Na atributy, které si americký výrobce traktorů John Deere zachovává dodnes. "Stroje vyrábíme s láskou a dáváme do nich kus sebe sama", hlásil již starý John. Jelen se Vám zkrátka dostane pod kůži.

Stejný přístup hlásá i společnost PEKASS a.s. na pobočce v Senomatech - poctivost, kvalita a lidský přístup. Jsme vděčni za to, že již řadu let fungujeme jako mezičlánek mezi výrobcem a spokojeným zákazníkem a důkazem, že svoji práci neodvádíme špatně, jsou další kousky zelených paroháčů, které jsme v teplých dnech pozdního jara předávali novým majitelům.

Traktor sedmičkové řady typu 7290 R o výkonu 290 koňských sil zamířil na polnosti do Vitčic. Další model s označením JD 6090 MC již v tuto dobu dozajista pečuje o převelice důležitou a pro výrobu národního nápoje nezbytnou plodinu v podniku Chmel Podlesí Pnětluky. Jednalo se již o druhý chmelový speciál letošní sezóny a dalších pět kusů obšťastní své majitele na Lounsku a Žatecku v průběhu roku.

Všem zúčastněným děkujeme za projevenou důvěru jak v traktorovou techniku John Deere, tak v PEKASS.

Odkaz: John Deere

Tomáš Cafourek
OZ PEKASS Rakovník

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Fastrac Tour začíná

Fastrac Tour začíná

17. 04. 2018 – Začalo předvádění traktorů JCB Fastrac u zákazníků.

Nová sezóna s novým Jokerem

Nová sezóna s novým Jokerem

07. 04. 2018 – První dubnový týden předali na pobočce PEKASS Milovice nový diskový podmítač Horsch Joker 3 CT.

ÖVERUM – výstavní premiéra

ÖVERUM – výstavní premiéra

05. 04. 2018 – Přijměte, prosím, pozvání na brněnské výstaviště, kde bude v rámci veletrhu TECHAGRO na volné ploše K království švédských pluhů ÖVERUM.