JCB

Podzimní úklid v Nových Hradech

BERTI F 500 SA

BERTI F 500 SA

16. 10. 2018 – Předsazené příkopové rameno BERTI F 500 SA s dosahem 5 m nahradilo staré, již nevyhovující rameno, nesené za traktorem. A jak nám řekla vedoucí Technických služeb v Nových Hradech paní Alena Kedrušová, hlavním cílem náhrady bylo snížení nákladů na provoz (opravy) starého ramene.

Podstatně se zlepšilo pracovního prostředí obsluhy technickým provedením ramene, neboť předsazení pracovního nástroje vedle traktoru vede k lepší kontrole práce plovoucí mulčovací hlavy. Také ovládání nastavení pracovní polohy pomocí joysticku je snadnější a přesnější a hlavně - obsluha se nemusí otáčet dozadu. To bylo velmi únavné a namáhavé, hlavně na krční páteř.

Mulčovací rameno je osazeno žací hlavou o záběru 100 cm, vybavené noži Y, které si bez problémů poradí i s náletem do průměru 5 cm, s rotací 245 stupňů, reverzací směru otáčení, přímým pohonem hydromotorem. Ten plní zároveň i bezpečnostní funkci. Rameno má plovoucí pracovní polohou pro kopírování povrchu a hydraulicky jištěné rameno, které se po najetí na překážku odkloní a následně automaticky vrátí do pracovní polohy. Rameno je již ve standardu vybavené chladičem hydraulického oleje, s ovládáním buď mechanickým rozvaděčem či pomocí joysticku.

S tímto mulčovacím ramenem je možné provádět práce na rovině, ve svahu či protisvahu. Dosah ramene 5 metrů pro údržbu zeleně v obcích či městech je dostačující. U zákazníků, kteří mají potřebu většího dosahu, můžeme nabídnout rameno také s 6metrovým záběrem v agregaci s výkonným traktorem.

Pracovníkům Nových Hradů přejeme, ať se jim s novým ramenem práce daří!

Odkaz: BERTI

Ing. Oldřich Benda
vedoucí PEKASS Jindřichův Hradec

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Fastrac na úpatí Jestřebích hor

Fastrac na úpatí Jestřebích hor

14. 01. 2019 – Trutnovsko obohatil pan Jiří Diviš prostřednictvím své firmy NA HRANICI společnost s r.o. o další traktor JCB Fastrac 4220. Rozšířil tak svoji stáj žlutých koní od JCB.

Kalamita FASTRAC nezaskočí

Kalamita FASTRAC nezaskočí

03. 01. 2019 – Sněhová kalamita může zaskočit jen nepřipravené!

Nový magazín v novém roce!

Nový magazín v novém roce!

01. 01. 2019 – Redakce PEKASS magazínu pro Vás v novém roce připravila nové vydání časopisu a opět v něm najdete malý dárek.