JCB

Praktické předvedení manipulátoru v Senomatech

Praktické předvedení manipulátoru JCB

Praktické předvedení manipulátoru JCB

24. 05. 2020 – Zaměstnanci pobočky PEKASS Rakovník si ve svém působišti v Senomatech připravili pro zákazníky malou ukázku nového teleskopického manipulátoru JCB 532-60 Agri Série III. Tento nový model vyniká oproti konkurenci výrazně masivnější konstrukcí. Samotné šasi stroje je výrazně robustnější, příkladem mohou být bočnice, které jsou až o půl centimetru silnější oproti konkurenčním strojům.

V každé kabině manipulátoru JCB je v základu polohovatelný sloupek řízen s tzv. polohovou pamětí. Pro vyšší komfort má obsluha k dispozici v kabině nové úložné prostory s drenážními otvory, aby nedocházelo například k nepříjemnému vylití nápojů na přístrojovou desku. Základem každého teleskopického manipulátoru JCB je již přepracovaná klimatizace pro lepší aerodynamické chlazení/vytápění kabiny. Již při prvním dosednutí na pohodlnou sedačku v kabině zjistíte, že čelní sklo je bez dělícího panelu. Obsluha má tudíž ničím nerušený výhled, a to při jakékoliv poloze zvednutého ramene. Celý kladný dojem z kabiny je navíc umocněn panoramatickým čelním sklem, které je vypouklé a obsluha má dostatek místa nad s sebou. Vpravo vedle sedačky je umístěna ergonomicky zpracovaná loketní opěrka s ovládacím kontrolerem, kde si můžete nastavit všechny funkce tohoto teleskopického manipulátoru.

Nový teleskopický manipulátor JCB 532-60 Agri není jen specialistou pro zemědělskou sféru, ale své uplatnění najde i v komunálním sektoru. Stroj lze agregovat s jakýmkoliv pracovním nářadím. Ovládací kontroler navíc umožňuje nastavit konstantní průtok hydraulického oleje, kde si zvolíte požadovaný průtok v procentech a tím docílíte požadované rychlosti pracovního nářadí.

JCB si svých zákazníků cení a dbá na jejich bezpečnost. Jedním ze zajímavých bezpečnostních prvků v ovládání teleskopického manipulátoru je bezpečnostní proužek instalovaný do bočního okna. Ve chvíli, kdy se okno rozbije, systém manipulátoru kompletně zablokuje všechny hydraulické okruhy a obsluze nehrozí nebezpečí pádu ramene.

V každém manipulátoru JCB Série III je na 5 let zdarma nainstalován telematický systém LiveLink. Ten optimalizuje náklady stroje, posílá chybová hlášení do autorizovaného servisu a samotný uživatel má perfektní přehled o provozu stroje, stavu pohonných hmot, o poloze stroje v terénu, o servisních prohlídkách, nebo o případných poruchách. I když si za kvalitami našich strojů maximálně stojíme, nelze se posledně zmíněnému problému úplně vyhnout a nepředvídatelná porucha může, jako u každého stroje, nastat. Ale i toto má JCB perfektně vyřešené formou centrálního skladu pro celou střední Evropu, který se nachází v Plzni. PEKASS a.s. jako oficiální zástupce JCB v Česku (a LUKROM spol. s r.o. na Moravě) má možnost objednané náhradní díly mít na svých pobočkách nejpozději do 24 hodin.

Závěrem předvádění produktový manažer Ing. Michal Anton upozornil, že výrobní linka JCB již jede, a to s ohledem na všechna bezpečnostní pravidla (viz aktualita z 12. 5. 2020, pozn. redakce), a proto jsme schopni dodávat stroje JCB již ve velmi krátkých dodacích termínech.

Odkaz: JCB, JCB-AGRO.cz

Ing. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

VIDEO 11 - Představení HORSCH Focus a Maestro

VIDEO 11 - Představení HORSCH Focus a Maestro

04. 06. 2020 – Nejnovější video nám představí hned dva stroje z dílny německého výrobce strojů pro zpracování půdy HORSCH.

První Transformer v akci!

První Transformer v akci!

01. 06. 2020 – Německá firma HORSCH je známá svým progresivním přístupem k obdělávání a ochraně půdy.

Krampe znovu zasahuje

Krampe znovu zasahuje

28. 05. 2020 – Návěsy od německého výrobce Krampe patří mezi špičku v dopravní technice. Dnes představíme třínápravový návěs Big Body 900 S.