JCB

Předali jsme nový Loadall

JCB 560-80

JCB 560-80

25. 02. 2019 – Výbava Agri PRO u teleskopických manipulátorů JCB do zemědělství s DualTech VT převodovkou známe již od roku 2016. Výbava s unikátní převodovkou DualTech VT kombinující hydrostatický a mechanický převod, s rychlostí pojezdu 40 km/h, se za tuto dobu stala u zákazníků velice oblíbenou a žádanou. Proto světová jednička na trhu s teleskopickými manipulátory tuto TOP výbavu uvolnila i pro největší model manipulátoru JCB 560-80.

Prvním majitelem, který nejsilnější manipulátor s nosností 6,0 t a výškou zdvihu 7,9 m zakoupil, jsou ZD Libčany. Družstvo hospodaří na cca 1 133 ha zemědělské půdy. Díky diverzifikované činnosti, kam spadá ovocnářství, vč. jeho skladování a samozřejmě rostlinné výrobě, patří i v dnešní náročné době mezi velmi stabilní zemědělské podniky. Zemědělské družstvo Libčany hospodaří v řepařské výrobní oblasti se zaměřením na pěstování potravinářské pšenice, sladovnického ječmene, řepky olejné a cukrové řepy. Významnou specializací je ovocnářství. Družstvo obhospodařuje jabloňové sady, sady hrušní, třešní, broskví a v menším zastoupení i sady slivoní. Pro skladování ovoce je družstvo vybaveno sklady ovoce s technologií ULO (Ultra Low Oxygen), tedy s řízenou atmosférou při skladování. Chlazení je na bázi ekologické verze bez freonu.

Zemědělské družstvo Libčany zvolilo tento model s 4válcovým dieselovým motorem JCB EcoMax s variabilním turbodmychadlem o výkonu 145 koní. Stroj je vybaven variabilní převodovkou DualTech VT s automatickým řazením. 1. stupeň je hydrostatický převod (0 - 19 km/h), 2., 3. a 4. stupeň - přímý převod řazený pod zatížením. Kabina je odhlučněná, bezpečná a pohodlná, splňující normy ROPS/FOPS. Osvětlení stroje je kompletně LED 360 °C (35 000 lumenů). Dále je stroj vybaven vzduchovými brzdami rakouského výrobce ATZLINGER.

Vysoký výkon a nízké provozní náklady, to jsou hlavní benefity JCB.

Odkaz: JCB

Petr Škoda
OZ PEKASS Rychnov n. K.

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Předjaří s novým jelenem

Předjaří s novým jelenem

15. 03. 2019 – Příbramská pobočka PEKASS předala zemědělskému podniku z Kosovy Hory krásný traktor s jelenem na kapotě.

Královéhradecko s Leebem

Královéhradecko s Leebem

14. 03. 2019 – Pobočka PEKASS Milovice předávala tažený postřikovač Horsch Leeb 5 LT.

Neutuchající zájem o BB

Neutuchající zájem o BB

08. 03. 2019 – Pobočka Pekassu v Dlouhé Lhotě předala nový červený návěs s nosorožcem ve znaku - tandemový návěs Krampe Big Body 540 C.