JCB

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

III. generace manipulátorů Loadall od JCB

III. generace manipulátorů Loadall od JCB

08. 02. 2019 – Největších změn dostála kabina, která nově nese označení Command Plus. Vývoj nové kabiny probíhal přímo v Anglii ve výrobním závodě JCB, kde se kabiny na manipulátory vyrábějí. K tomu přispěla i skutečnost, že se staví nový výrobní závod na kabiny JCB Cab Systems, který podle výkonného ředitele JCB Graeme MacDonalda bude nejmodernější a nejefektivnější továrna na kabiny na světě. Investice do tohoto projektu je jedna z největších v celé historii firmy JCB a podtrhuje závazek být nejlepším dodavatelem strojů v Anglii, v Evropě a na celém světě. Celková investice vyjde na 56 milionů EUR.

Pokud se tedy dostaneme ke konkrétním změnám, které nová kabina Command Plus nese, za zmínku stojí zejména odhlučnění, bezpečnost a pohodlí. Kabina splňuje normy ROPS/FOPS s navýšením vnitřního prostoru o 14 %, je plně utěsněná, což bylo dosaženo vlisováním panelů, dvojitým utěsněním dveří a kabeláží kompletně vedenou v přepážkách nebo sloupcích. Tímto bylo dosaženo snížení hluku uvnitř kabiny o 50 % na úroveň 69 dB, což dělá kabinu Command Plus nejtišší kabinou na trhu s teleskopickými manipulátory!

Nově je výhled z kabiny tvořen skrze jednodílné zakřivené čelní a střešní sklo, což umožňuje obsluze stroje naprosto perfektní výhled. Systém vícenásobného čelního a střešního stěrače vyčistí 92 % celkové prosklené plochy. Velkému zlepšení se dostalo i systému HVAC (vytápění, ventilace a klimatizace) - režim odmrazování je rychlejší o 66 % a nově je zapínatelný v automatickém módu (Auto Defrost Mode), možnost ovládání režimu proudění vzduchu (Air Flow Mode Control) a nově také možnost automatické regulace teploty (Automatic Climate Control).

Všechny ovládací prvky stroje jsou nově umístěny na opěrce područky a jejich uspořádání je výsledkem precizní analýzy všech pohybů obsluhy stroje při pracovních operacích. Standardem je také USB, Audio a Bluetooth připojení s mikrofonem integrovaným do sloupku uvnitř kabiny. Nově je v kabině umístěný grafický výstup s provozními a jinými informaci skrze 7" otočný displej. Došlo také k navýšení úložné kapacity - odnímatelný kontejner, síťová kapsa, držák na lahve a nápoje. Obsluha stroje také jistě ocení rozšíření možnosti odtlakování přídavné hydrauliky tlačítkem z kabiny, nebo nově i z venku.

Nová generace teleskopických manipulátorů JCB bude také disponovat vyšší nosností. Stroje se nově pochlubí zvýšením nosností o 100 kg (jde o modely 532-70, 542-70, 536-95), resp. o 200 kg (u modelu 538-60). Výrazným zlepšením se dostalo nejen maximální nosnosti stroje při zasunutém výložníku, ale dochází k navýšení maximální nosnosti o 25 % do maximální výšky a o 11 % při plném dosahu.

JCB svými kroky v modernizaci teleskopických manipulátorů dokazují, že jejich stroje jsou špičkovými pomocníky v mnoha oborech podnikání, ať už jde o zemědělství, energetiku, odpadové hospodářství, údržbu silnic nebo v lesnickém a dřevařském průmyslu. Berou ohled na efektivitu, ekologii a v neposlední řadě na ergonomii a design, který ovlivňuje pohodlí a zdraví obsluhy strojů.

Odkazy: JCB, JCB-AGRO.cz

 

Ing. Michal Anton
produktový manažer JCB

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Návštěva výrobního závodu Hardi

Návštěva výrobního závodu Hardi

15. 04. 2019 – Na začátku dubna jsme se zákazníky navštívili výrobní závod celosvětového výrobce postřikovačů HARDI.

Antonio ve Valči zahálet nebude

Antonio ve Valči zahálet nebude

10. 04. 2019 – ANTONIO CARRARO TTR 4400 HST II je důležitým komunálním nosičem zejména díky jeho možnosti agregace s velkým množstvím pracovních zařízení a nástaveb.

Jarní magazín je tu!

Jarní magazín je tu!

04. 04. 2019 – PEKASS magazín vstoupil svým nejnovějším jarním číslem již do 10. ročníku.