JCB

Předvedli jsme práce v pícninách

JCB v pícninách

JCB v pícninách

10. 06. 2019 – První týden v červnu jsme uspořádali polní den na naší příbramské pobočce, v rámci předvedení techniky JCB pro pícninářské použití.

Ráno byly na travnaté louce u pobočky připravené tři soupravy žlutých traktorů JCB Fastrac 4220 a 8330. Traktory byly agregovány v duchu klasických pícninářských prací - se sekačkami a shrnovačem Pöttinger a s lisem s baličkou Krone. Za nejsilnějším traktorem FT 8330 se připojil senážní vůz JUMBO, rovněž značky Pöttinger. Cílem této akce bylo všem přítomným ukázat v praxi to, co již několik let prezentujeme - pohodlí, obratnost a funkčnost traktorů Fastrac v pícninách.

V praktických ukázkách (viz video záběry na odkazu níže), se ukázalo, že při všech aplikacích Fastrac dosahuje velice dobrých výsledků. Při sečení jsme, i přes horší terén, pracovali při rychlostech větších než 20 km/h, a to bez jakýchkoliv potíží traktoru nebo připojených žacích strojů. Fastrac klouzal díky kompletnímu odpružení po louce ladně a ani samotná obsluha soupravy necítila žádné problémy. Na souvratích se stroj dokázal velmi obratně otáčet díky řiditelné zadní nápravě. Na jednotlivá použití pak díky VARIO převodovce byly nastaveny takové režimy, které vyžadovaly nejmenší zátěž pro uživatele a zároveň byly efektivní z hlediska spotřeby pohonných hmot.

Celé práci sekundoval teleskopický manipulátor JCB 560-80 Agri Pro a kloubový nakladač JCB 437 HT Agri. Jak už z označení manipulátoru "Agri Pro" vyplívá, jednalo se o stroj vybavený unikátní variabilní převodovkou "DualTech VT" s automatickým řazením. 1. stupeň je hydrostatický převod (0 - 19 km/h), 2., 3. a 4. stupeň - přímý převod řazený pod zatížením (20 - 40 km/h). Srdcem manipulátoru JCB je 4válcový dieselový motor JCB EcoMax s variabilním turbodmychadlem o výkonu 145 koní. Kabina je odhlučněná, bezpečná a pohodlná, splňující normy ROPS/FOPS. Osvětlení stroje je kompletně LED 360 °C (35 000 lumenů). Kloubový nakladač JCB 437 HT Agri pak demonstroval šlapání na jámě, kdy beze zbytku využil svou hmotnost a výkon. Kloubové nakladače JCB se, díky větším kolům a 100% uzávěrce diferenciálu, pohybují výrazně rychleji (tedy i efektivněji), než manipulátor, který efektivitu ztrácí prokluzem kol. Hrubé odhady v produktivitě práce v porovnání s manipulátorem jsou o 30 % více ve prospěch kloubového nakladače, a to při srovnatelné spotřebě PHM.

Slavnostně pak byl zákazníkům představen nový manipulátor JCB Série III s kabinou Command Plus a zvýšeným pracovním výkonem. Nové kabiny jsou delší i širší, v konečném důsledku o 12 % větší než předchozí. Panoramatické čelní sklo přechází plynule do střešního. Díky absenci sloupku obsluha lépe vidí na pracovní část stroje včetně břemena. Nahoře se nalézá ochranná mříž rovněž konstruovaná tak, aby nebránila ve výhledu. Hlavním ovládacím prvkem zůstává elektrohydraulický joystick jako součást loketní opěrky sedačky, jež kopíruje její pohyb. Všechny další ovladače, například režimu řízení, pohonu náprav, otáček motoru, pro přídavnou hydrauliku, nastavování konstantního průtoku oleje či světel, se však nově přesunuly do loketní opěrky po pravé straně, aby je měla obsluha stále po roce. Došlo k navýšení maximální nosností o 200 kg, resp. 100 kg, dále o 11% při maximálním dopředném dosahu a 25 % při plném dosahu.

Děkujeme všem našim partnerům za účast na této akci a doufáme, že si z ní odnesli stejně dobrý pocit jako my. Jak traktory Fastrac tak i ostatní technika JCB je dnes jedním z lídrů v oblasti zemědělské techniky, a to díky své kvalitě a nespočtem inovací, jež se s touto značkou již mnoho let snoubí. Akce tohoto zaměření nás v těchto názorech neustále utvrzují.

Odkazy: JCB, více fotek, VIDEO 1, VIDEO 2, VIDEO 3


Ing. Lukáš Kašpar
produktový manažer JCB Fastrac
a
Ing. Michal Anton
produktový manažer JCB

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Krampe s velkými objemy

Krampe s velkými objemy

24. 10. 2019 – Výrobce návěsů společnost Krampe nabízí svým zákazníkům několik řešení pro převoz komodit - velkoobjemové vozy Big Body a Bandit.

Mercedesem po poli

Mercedesem po poli

22. 10. 2019 – Chcete jezdit v Mercedesu a přitom rozmetat chlévskou mrvu na poli? I toto je možné.

Fastrac se v lese nebojí

Fastrac se v lese nebojí

20. 10. 2019 – Traktory JCB Fastrac neustále dokazují svoji všestrannost, tentokrát to bylo v lese.