JCB

První nosorožec v Maršovicích

Krampe Big Body 650

Krampe Big Body 650

14. 05. 2018 – V jedné dubnové aktualitě jsme Vás informovali o předávání strojů Horsch a slíbili jsme, že si povíme něco o dalších strojích, které se pobočka PEKASS ve Vlašimi prodala. Dnes to bude dopravní technika se znakem nosorožce, a to Krampe.

Prvním letošním předávaným strojem byl hned začátkem roku návěs Krampe, z řady dvounápravových vozů - model Big Body 650, který má celkovou povolenou hmotnost 22 000 kg a délku ložné plochy 6,5 m. Pro tento vůz se rozhodl zemědělský podnikatel pan Zdeněk Paták z rodinné farmy v Maršovicích, nedaleko města Benešov a zámku Konopiště. Rozhodnutí pro vůz značky Krampe padlo krátce poté, kdy se mohl sám na vlastní kůži přesvědčit o jeho kvalitách a přednostech.

Rodinná farma Zdeňka Patáka hospodaří na 545 hektarech zemědělské půdy, v nadmořské výšce od 380 do 550 metrů. Zdeněk Paták se pohybuje v zemědělství od dětství, na plný úvazek pracuje od roku 1999 od ukončení Střední zemědělské školy. Od roku 2012 hospodaří v obci Maršovice u Benešova. Na farmě pracuje se svou manželkou Věrou, dvěma syny Zdeňkem a Radimem a dále se třemi stálými zaměstnanci. Farma se zabývá živočišnou výrobou, rostlinou výrobou a provozuje bioplynovou stanici o výkonu 400 kW, která byla vystavena v roce 2013. Hovězí dobytek čítá cca 110 ks. Dále se farma zabývá turnusovým výkrmem prasat s roční proukcí 4 500 ks. Spolupráce se společností PEKASS se traduje již od roku 1999. Za dobu této spolupráe farma zakoupila několik strojů, např. secí stroj Horsch Pronto 6 DC, radličkový kypřič Horsch Terrano 4 FX, v pořadí již třetí pluh Överum a stroje Pöttinger určené ke sklizni pícnin a již zmíněný vůz Krampe. Návěs bude využíván při odvozu všech materiálů, obilí, píce, siláže, řepky a v živočišné výrobě k vyvážení hnoje na polní hnojiště apod.

Návěs je konfigurován v opravdu zajímavé výbavě. Za zmínku stojí jistě vzduchem odpružený podvozek pro klidnější jízdu a větší stabilitu, náběžné řízení zadní nápravy, které u takto velkých návěsů prodlužuje životnost pneumatik. Pneumatiky byly zvoleny typu Alliance 600/55 R26,5. Návěs je také vybaven montážním můstkem pro snadnou kontrolu vany. Zákazník díky namontovaným nástavkám o výšce 60 cm zvýší objem korby až na celkových 34 m3. Otevírání zadního čela je v sérii řešeno hydraulicky a korba doléhá absolutně těsně k rámu korby. Hydraulické válce zadního čela spolu s integrovanými zámky a dodatečnými zátěžovými ventily drží uzavírací tlak neměnný. Vana návěsu je kónická, od přední části k zadní se rozšiřuje pro snadnější vyprázdnění lepivého materiálu.

Od modelu 650 a výše je každý tandemový návěs vybaven v sérii hydraulickou vzpěrou zadní nápravy při vyklápění. Jelikož je tento konrétní návěs v provedení se vzduchově odpruženým podvozkem, u tohoto provedení dojde při sklápění automaticky ke spuštění na zadní nápravu.

Dalšími návěsy, které jsou momentálně na montážní lince ve výrobním závodu Krampe a čeká je cesta do Vlašimi ke svému zákazníkovi, jsou například modely Big Body 540 C, 600 a 750. Již z loňského roku jsme dodávali zákazníkům do oblasti Vlašimi tři vozy Krampe, a to konkrétně dva modely Big Body 540 C a jeden model Big Body 650.

Tímto děkujeme panu Zdeňkovi Patákovi a dalším zákazníkům za projevení důvěry v naší dopravní techniku a přejeme jim mnoho úspěšně odjetých kilometrů, letošní vysoké výnosy, přiznivé ceny zemědělských komodit a v tuto chvíli především více deštivých srážek.

Odkaz: Krampe

Stanislav Vála
vedoucí PEKASS Vlašim

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Fastrac na úpatí Jestřebích hor

Fastrac na úpatí Jestřebích hor

14. 01. 2019 – Trutnovsko obohatil pan Jiří Diviš prostřednictvím své firmy NA HRANICI společnost s r.o. o další traktor JCB Fastrac 4220. Rozšířil tak svoji stáj žlutých koní od JCB.

Kalamita FASTRAC nezaskočí

Kalamita FASTRAC nezaskočí

03. 01. 2019 – Sněhová kalamita může zaskočit jen nepřipravené!

Nový magazín v novém roce!

Nový magazín v novém roce!

01. 01. 2019 – Redakce PEKASS magazínu pro Vás v novém roce připravila nové vydání časopisu a opět v něm najdete malý dárek.