JCB

První pásák Mach v republice

Antonio Carraro MACH 4

Antonio Carraro MACH 4

25. 11. 2020Antonio Carraro je známé na trhu s komunální technikou a malou zemědělskou technikou zejména malotraktory a komunálními nosiči. U zákazníků jsou oblíbené pro své technické výkony, obratnost a také díky atraktivnímu designu. Jsou snadno rozpoznatelné pro svou červenou barvu a čtyři propletené koně ve značce uprostřed kapoty. Jedna zajímavá výjimka v produkci tohoto italského výrobce však existuje. Je jí pásový traktor MACH 4, který má elegantní černou barvu.

Malotraktor MACH 4 je tzv. Quadtrack s otočným řízením obsluhy a s kloubovým rámem. I když je vybaven pásy, není klasickým pásákem, jak jej známe z oblasti zemědělství. Pohon velmi výkonného a obratného kloubového stroje zajišťuje vznětový motor s přímým vstřikováním a s protiběžným vyvažováním hmoty o objemu 3 769 cm3 a výkonem 98 koní. Místo pneumatik slouží dokonalému styku s terénem čtyři tzv. multipneumatiky. Jejich specifický tvar je dobře vidět na přiložených fotografiích. Multipneumatiky umožňují traktoru lepší výkonnost při jízdě do svahu, než bývá u tradičních pásových traktorů. Stroj má tak minimální prokluz, tím i nižší náklady.

Multipneumatiky jsou v podstatě pryžové pásy, díky kterým lze spolehlivě pracovat na mokrých půdách bez poškození povrchu země. MACH 4 je přípustný pro rychlost jízdy v silničním provozu až do 40 km/h a díky nízkému těžišti je velmi stabilní na silnici i v terénu.

V těchto dnech jsme prostřednictvím pobočky v Senomatech (PEKASS Rakovník) předali prvního černého elegána z dílen Antonio Carraro do společnosti Trávníkářství s.r.o. Tato společnost, kterou vlastní pan Róbert Janek z Blšan, je naším dlouholetým partnerem. V dlouhé řadě strojů dodaných společností PEKASS lze najít například šest již zmíněných červených traktorů ANTONIO CARRARO, tři profesionální samochodné sekačky GRILLO (z toho dvě jsou největšími modely - FD 2200 TS s ohromnou žací lištou 1 800 mm), nebo i manipulátor JCB 525-60 Agri Plus.

Pan Janek zakládá trávníky a pečuje o fotbalová hřiště od A do Z. Nový MACH 4 bude proto určen pro ty nejtěžší práce s trávníkovými těžkými gradery. Přejeme celé firmě Trávníkářství jen ty nejlepší trávníky!  

Odkazy: Antonio Carraro, GRILLO, JCB

David Procházka
produktový manažer komunální techniky


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Nové Briri, tentokrát k rozmetání

Nové Briri, tentokrát k rozmetání

18. 01. 2021 – Německý výrobce Briri je známý na našem trhu zejména díky kvalitním cisternám všech velikostí.

Nechte si svůj stroj prohlédnout!

Nechte si svůj stroj prohlédnout!

14. 01. 2021 – Předsezónní prohlídky zemědělské a komunální techniky běží na plné obrátky.

Fastrac slaví spolu s Pekassem 30. výročí!

Fastrac slaví spolu s Pekassem 30. výročí!

13. 01. 2021 – Ano, je tomu tak. V době, kdy byla založena naše společnost, zahájila svou produkci i vlajková loď společnosti JCB, traktor Fastrac.