JCB

První Transformer v akci!

Horsch Transformer VF

Horsch Transformer VF

01. 06. 2020 – Titulek tohoto článku je jakoby vytržen z filmu žánru sci-fi. Transformer však není neohroženým bojujícím robotem, nýbrž novinkou ve strojovém parku HORSCH, se kterou se dokážete zbavit nežádoucích plevelů bez použití chemie.

Zkoušeli jsme nového Transformera na pozemcích zemědělského podniku v okrese Praha západ. Plecí stroj HORSCH Transformer VF, jak se tento nový progresivní stroj o záběru 6 metrů, oficiálně jmenuje, disponuje 13 pracovními sekcemi s rozestupem v řádku 45 cm v porostech cukrové řepy. O perfektní navádění plečky v řádku se stará snímací kamera společně s výbavou na přání Section Control. Tato univerzální kamera je kompatibilní s jakýmkoliv navigačním systém v traktoru a Section Control zase zajišťuje automatické nadzvedávání jednotlivých pracovních sekcí. O boční posuv plečky se stará hydraulický válec, který je umístěn nad tříbodovým závěsem a zajišťuje plečce vychýlení až o 50 cm na každou stranu.

K čemu je vlastně takový plecí stroj dobrý? Každý zemědělský podnik řeší boj s nežádoucími plevely po svém. V mnoha případech jde o likvidaci plevelů chemickou cestou, která však něco stojí. Plečka nám však přináší nejen úspory za nezbytné chemické ošetření, které je zde nahrazeno mechanickou likvidací nežádoucích plevelů, ale taktéž zlepšuje proces mineralizace a vsakování srážek do půdy.

V současné době máme plečku HORSCH zařazenou do našeho portfolia předváděcích strojů PEKASS Po dohodě s příslušným obchodním zástupcem nebo produktovým manažerem lze zajistit předvedení tohoto stroje na Vašich pozemcích.

Odkaz: HORSCH

Ing. Josef Vedral
produktový manažer Horsch


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Horsch pod Hazmburkem

Horsch pod Hazmburkem

03. 07. 2020 – Secí stroje HORSCH Pronto DC jsou zcela po právu nazývány univerzálními secími stroji.

Čtyřkolka do lesa i na silnici

Čtyřkolka do lesa i na silnici

02. 07. 2020 – Pracovní vozidla GATOR od firmy John Deere jsou zdatnými pomocníky zejména v lesním terénu, neboť jsou spolehlivá, malá, obratná a přitom výkonná.

Nesený postřikovač na severu

Nesený postřikovač na severu

30. 06. 2020 – Dánská společnost HARDI INTERNATIONAL A/S je největší světový výrobce postřikovačů a postřikovacího vybavení zaměřující se na potřeby efektivní, přesné a precizní ochrany plodin.