JCB

Rozmetejte s Mercedesem

Rozmetat můžete i s Mercedesem Arocs

Rozmetat můžete i s Mercedesem Arocs

23. 08. 2020 – Prvním předváděcím strojem je menší kompaktní rozmetadlo Tebbe LS 120 E, které ocení především menší zemědělci a podniky vlastnící i malé traktory. Další 3 předváděcí modely Tebbe MS 140 jsou populární díky nízkému těžišti, které umožňuje v kombinaci s vysokou průjezdností a širokými pneumatikami bezpečné rozmetání i v méně přístupných podmínkách či za zhoršených podmínek. A v neposlední řadě spolupráce se společností Mercedes Croy a.s. přinesla další možnost pro zájemce, kteří uvažují o pořízení kombinace Agro-tahač se systémem výměnných nástaveb, a proto předvádíme i tuto soupravu -  Mercedes Arocs s rozmetací nástavbou Tebbe.

Pozastavíme se u výsledků práce rozmetadel. Všechny tyto stroje jsou vybaveny hydraulickou mezistěnou a dvěma vertikálními rozdružovacími válci s karbidovými špičkami (na přání mohou být i tři horizontální rozdružovací válce). Rozdružovací válce vykonávají velmi důležitou práci. Musí rozdružit jemně materiál a zároveň si zachovat dostatečnou agresivitu, proto jsou vybaveny karbidovými špičkami. Nicméně práce celého rozdružovacího ústrojí vychází i z perfektně vyvážených válců a dostatečně silného pohonu válců. Společnost Tebbe tento systém má vychytaný do posledního detailu. To znamená, že pokud je materiál jemně rozdružen, pak dopadne na dva rozmetací talíře o průměru 1 000 mm, které jsou vybaveny 4 lopatkami z Hardoxu, jež zajistí rovnoměrný a plynulý rozhoz až do šíře 24 metrů. Především rovnoměrnost rozhozu po celé délce oceňují zákazníci, kteří se rozmetání věnují intenzivně.

Široká škála modelů rozmetadel umožňuje zákazníkovi vybrat si ten správný, který mu bude nejvíce vyhovovat parametry i výbavou.

Nejvyšší modelovou řadou jsou rozmetadla Tebbe HS, která se nabízejí v jednonápravovém provedení - Tebbe HS 120, v tandemovém - Tebbe HS 180, 240, v tridemovém - Tebbe HS 320 až po největší rozmetadla se čtyřmi nápravami označené Tebbe HS 420 s úctyhodným objemem 45 m3. Tato modelová řada nabízí největší škálu příslušenství a zároveň nabízí možnost výměnných nástaveb, kde je možné měnit rozmetací nástavbu za velkoobjemovou silážní nástavbu.

Nejprodávanější modelová řada rozmetadel Tebbe MS již obsahuje kónický tvar nástavby. Zapuštěná kola do těla nástavby snižují těžiště a široké pneumatiky snižují valivý odpor při průjezdu terénem. Tebbe MS 240 je ve dvounápravovém provedení a nabízí velký objem ložné plochy (25 m3) s již řízenou zadní nápravou, a to náběžně nebo nuceně.

Modelová řada Tebbe LS si získala oblíbenost především u menších zemědělců. Ti oceňují především obratnost a výkon jedno i dvounápravových rozmetadel s nízkými nároky na výkon traktoru.

Novinkou letošního roku je modelová řada s označením Tebbe KS, která jako jediná nabízí možnost pohonu rozdružovacích válců přes kardan. Kardanový pohon rozdružovacích válců má oproti běžně nabízeným řetězům jisté výhody. Jednou z výhod je delší životnost kardanu než u řetězu, který by se měl čas od času napnout a namazat. Kardan přenáší veškerou energii do rozdružovacích válců bez jakékoliv ztráty. Další zajímavostí u modelu KS je elektricky napínaný řetězový dopravník. Zároveň lze tuto modelovou řadu využít jako výměnný systém nástaveb.

Samozřejmě výrobce nezapomněl ani na systém vertikálně umístěných rozdružovacích válců, které nabízíme pod označením Tebbe TS. Podvozek s nástavbou je stejně profilován jako u modelové řady Tebbe MS, tzn. velká kola zapuštěná do nástavby s vysokou průjezdností. V tomto případě na rozmetadle není samostatně umístěný rozmetací stůl, nýbrž veškerou práci zajišťuje rozdružovací válec a rozhoz materiálu není možný jako u horizontálně umístěných rozdružovacích válců.

Pokud již máte podvozek, který umožňuje systém výměnných nástaveb, pak není problém si objednat rozmetadlovou nebo silážní nástavbu Tebbe právě pro daný podvozek či auto.  

Pro více informací sledujte naše stránky, nebo Facebookový či Instagramový účet. V případě zájmu o rozmetadlo nebo silážní návěs či nástavbu nás kontaktujte. Rádi vám poradíme s výběrem a pokud budete chtít pak vám rádi rozmetadlo předvedeme.

Odkaz: TEBBE

Ing. Vít Polák
produktový manažer TEBBE


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

VIDEO 17 - Představení HORSCH AVATAR a CULTRO

VIDEO 17 - Představení HORSCH AVATAR a CULTRO

25. 09. 2020 – Dnes Vám prostřednictvím videa představíme rovnou dva stroje ze stáje HORSCH, které patří k těm nejnovějším z jejich pestré nabídky.

Nový cvrček nahrazuje staršího

Nový cvrček nahrazuje staršího

22. 09. 2020 – Pobočka PEKASS Jindřichův Hradec předala profesionální sekačku GRILLO FD 900.

Nezapomeňte zazimovat postřikovač

Nezapomeňte zazimovat postřikovač

18. 09. 2020 – Chladna a mrazy se blíží a tak není od věci se zabývat myšlenkou na zabezpečení Vašeho postřikovače!