JCB

Rychlostní rekord pokořen

Rychlostní rekord s JCB Fastrac

Rychlostní rekord s JCB Fastrac

24. 06. 2019Traktor na Elvington Airfield, poblíž Yorku zaznamenal rychlost 103,6 mph (166,7 km/h) společně za volantem s televizní moderátorkou a technickým "guru" Martinem Guyem. Tímto byl překonán dosavadní rekord 87,27 mph (140,4 km/h) z března roku 2018 společnosti Top Gear´s Track-Tor.
Martin Guy řekl: "Byl to skvělý den v Elvingtonu s JCB, řádně odvedená práce s dobrými inženýry. Na rozjezdové dráze se cítila moderátorka naprosto jistě, parádní práce!"

Tým inženýrů JCB pracoval několik posledních měsíců na tajném projektu vývoje traktoru a právě dnes Lord Bamford ocenil jejich "ohromný úspěch".

Řekl: "Dlouho jsme snili o tom, že dosáhneme s Fastracem rychlostního rekordu a celý tým neúnavně pracoval na dosažení tohoto úžasného výsledku. Jsem velmi pyšný na to, čeho dosáhli v tak krátkém čase. Je to skutečně nejlepší "britské strojírenství" a vyzdvihuje dovednosti a inovace, které jsme dosáhly s naším týmem. Odvedli opravdu fantastickou práci."

Byla to myšlenka Lorda Bamforda vyvinout takový traktor, který by měl vysokou rychlost na silnici  a současně i při polních pracích.

A tento dosažený rychlostní rekord přišel přesně po 28 letech ode dne, kdy byl vyroben první model.

JCB však není "nováčkem" v získávání rychlostních rekordů. Již v roce 2006 v Bonneville Salt Falts v USA, jeho DieselMax streamliner vytvořil nový rychlostní "diesel" rekord, když dosáhl rychlosti 350,092 mph (563,4 km/h), pomocí dvou JCB DieselMax motorů. Jedná se o rekord, který nebyl překonán a je platný dodnes!

"Staffordshirský" producent tohoto zemědělského traktoru, který  vytvořil tento nový rychlostní rekord, je poháněný 7,2litrovým, 6válcovým motorem DiselMax a byl vyroben v továrně v Derbyshire.

Pro dosažení rekordu byla Fastracu o výkonu 1 000 koní a 2 500 Nm točivého momentu za pomocí týmu Williams Advanced Engineering snížena hmotnost a  vylepšena jeho aerodynamika.

Traktory Fastrac vyráběné sériově pochopitelně takových rychlostí nedosahují, nicméně jsou dnes těmi nejrychlejšími zemědělskými stroji, které jsou na našem trhu k dostání.

Odkaz: JCB, VIDEO

Ing. Lukáš Kašpar
produktový manažer JCB Fastrac

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Vybavte své pluhy!

Vybavte své pluhy!

19. 07. 2019 – Originální díly ÖVERUM můžete mít za velmi výhodné ceny!

TéGéeFko v sadu i vinici

TéGéeFko v sadu i vinici

28. 06. 2019 – Traktory Antonio Carraro jsou profesionálové v mnoha oblastech, podívejme se za nimi na dvě místa, kde se pohybují jako ryba ve vodě.

Rychlostní rekord pokořen

Rychlostní rekord pokořen

24. 06. 2019 – Společnost JCB se svým vysokorychlostním traktorem Fastrac vytvořila nový britský rychlostní rekord pro traktory!