JCB

Samochod již s novým systémem PrecisionSpray

Horsch Leeb PT 6300

Horsch Leeb PT 6300

07. 03. 2021 – Jarní sezóna ochrany plodin nám už pomalu začala a my v Pekassu pomáháme našim zákazníkům, aby byli připraveni. Mlhavé dopoledne v Dlouhé Lhotě u Příbrami bylo svědkem předání nejnovějšího samochodného postřikovače Horsch Leeb PT 6300. Neopakovatelnost tohoto předání tkví především v tom, že jde o první samochodný postřikovač vybavený novým systémem PrecisionSpray, který jsme vám nedávno představili na těchto stránkách.

Podívejme se na samochodný postřikovač Horsch Leeb PT 6300 trochu blíže. Samochod PT 6300 se pyšní výkonem 310 koní s osazením hydromotorů Bosch Rexroth. Stroj je výjimečný tím, že jako jediný na trhu je vybaven vždy většími zadními hydromotory (o 30 %), což má svůj důvod - vyšší svahová stoupavost. Tato koncepce stroje přináší zákazníkům vysoký výkon, kdy i postřikovač s větší nádrží (např. 8 000 l) nebude ztrácet na rychlosti do kopce a může jet celou dobu konstantní rychlostí. Jak toho výrobce docílil? Při jízdě do kopce se přebytečný olej z předních hydromotorů přenáší do zadních hydromotorů, které mají, jak již bylo zmíněno, o 30 % vyšší kapacitu oproti předním hydromotorům a vyšší kapacita umožňuje svižnou jízdu i do svahů.

Náš postřikovač má nádrž o objemu 6 000 litrů. Kabina postřikovače splňuje kategorii IV, tedy se jedná o přetlakovou kabinu, která plní ta nejpřísnější kritéria. Srdcem postřikovače je terminál Topcon X35, který byl rozšířen na přesný signál RTK a na přání zákazníka byl stroj dodán se systémem automatického řízení. Nízkotlaké pneumatiky Michelin 420/95 R 50 SprayBIB zajišťují výbornou průchodnost v polních podmínkách.
Postřikovač byl osazen rameny se záběrem 36 metrů s individuálním naklápěním ramen BoomControl PRO se 6 ultrazvukovými senzory. O nejpřesnější aplikaci na trhu se stará nový PrecisionSpray systém, neboli pulzní systém trysek, který již standardně má každou trysku spínanou samostatně. To znamená, že na 36metrovém záběru ramen je až 144 sekcí při vzdálenosti trysek 25 cm + krajové trysky. PrecisioSpray systém se vyznačuje kompenzací dávky při průjezdem zatáčkou nebo objíždění překážky. To jsou případy, kdy se stává, že vnitřní část ramene stojí na místě nebo překonává krátkou vzdálenost a vnější část ramene musí opsat velký oblouk při současně vysoké rychlosti. Nový systém pulzních trysek si dokáže s těmito, pro postřikovou praxi, běžnými situacemi poradit. Po celém záběru ramen dokáže regulovat množství kapaliny protékající tryskou, které probíhá na frekvenci 20 Hz, tzn. že se tryska otevře a zavře až 20 x za vteřinu a tím dochází k regulaci dávky, tlak je vždy konstantní. Pulzní systém zajišťuje přesnější a rovnoměrnější aplikaci, která spočívá ve vyšší dávce do vnějšku ramene, které překonává velkou vzdálenost v krátkém časovém sledu a menší dávku na straně vnitřního ramene. Automatickému vypínaní trysek vděčíme pak za to, že nedochází k přestřikům či nedostřikům, případně si zákazník může i pulzní systém vypnout, pokud je to pro něj žádoucí.

Pro vyšší komfort obsluhy má postřikovač kamerový systém s vlastním terminálem a ochrannou plachtu za koly, aby se zabránilo ke znečištění trysek. Pro rozšíření nasazení postřikovače během sezóny, byl dodán paket osvětlení pro práci v noci, který obsahuje osvětlení ramen a přídavné osvětlení kabiny pro maximální viditelnost.

Přejeme novému uživateli tohoto krásně vybaveného stroje, panu Pleinerovi, mnoho ošetřených hektarů a děkujeme mu za projevenou důvěru.

Odkazy: Horsch Leeb, Systém pulzních tysek PrecisionSpray

Ing. Vít Polák
produktový manažer Horsch LeebNaši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Předváděcí sedmistovka prodána

Předváděcí sedmistovka prodána

16. 04. 2021 – Velký zájem o návěsy Krampe je legitimní, neboť jejich kvalita, spolehlivost a výkon je potvrzený stovkami spokojených zákazníků doma i ve světě.

Sháníte transportní nebo aplikační techniku na sezónu?

Sháníte transportní nebo aplikační techniku na sezónu?

13. 04. 2021 – S námi budete připraveni. Dodání transportní a aplikační techniky může být ještě do začátku této sezóny.

Žlutý obr přichází

Žlutý obr přichází

12. 04. 2021 – Je to už každoročním pravidlem, že konec zimy a začátek jara bývá bohatý na předávání zemědělské techniky našim zákazníkům. Hlavní zemědělská sezóna totiž začíná.