JCB

Školili jsme se u Hauera

Hauer na JCB Fastrac

Hauer na JCB Fastrac

11. 09. 2017 – Pracovníci PEKASS absolvovali v minulých dnech dvoudenní školení v rakouské rodinné firmě Hauer. Školení bylo pořádáno speciálně pro naši společnost a jako první importér jsme měli možnost vyzkoušet nový systém získávání vědomostí o představovaném sortimentu. Školení bylo rozděleno do několika částí s možností praktické ukázky.

Po příjezdu do Statzendorfu, kde firma sídlí a začínala s výrobou již v roce 1962, jsme byli uvedeni do historické dílny. Poté jsme následovali zaměstnance technického oddělení, který nás prováděl celým výrobním závodem a sděloval nejrůznější poznatky o výrobě čelních nakladačů, čelní hydrauliky a dalších pracovních příslušenstvích. Po prohlídce výrobního závodu se nám věnoval Ing. Mgr. Stefan Tschapeck, který má na starost zákazníky ze střední a východní Evropy. Teoretické školení sortimentu probíhalo celý první den návštěvy firmy Hauer.

Následující den bylo školení zaměřené na praktické schopnosti. K dispozici nám byly dva traktory, na nichž byly umístěné čelní nakladače Hauer s možností výměny pracovních nástrojů. Naši obchodní zástupci si vyzkoušeli například drapák na dříví, multifunkční lopatu, kleště na balíky, paletizační vidle aj. Po praktickém školení pokračovalo školení o pracovním nářadí.

Během školení nám byl představen nový patentovaný model XB Bionic Hauer. Jako jediný model na trhu se může pochlubit pístnicemi, hydraulickými ventily a hydraulickými hadicemi schovanými uvnitř výložníku. To poskytuje obsluze stroje nejen nerušený pohled na příslušenství, ale zároveň chrání pístnice, hydraulické hadice, aj. před degradací, pády zvedaného materiálu, zanášením nečistot a to vše při zachování úzké, avšak masivní konstrukce výložníku. Samozřejmě, že okamžitě padla otázka řešení situace při úniku oleje. Hadice jdou bez problému z výložníku vytáhnout a lze tak provést opravu.

V traktorech byly umístěné elektronické joysticky ELC ergo, které lze rozšířit o další přídavné funkce. Čelní nakladače Hauer XB Bionic lze montovat na traktory od 50 do 280 koní a na každý traktor je čelní nakladač XB Bionic dodáván se speciálně vyrobenou konzolí, která perfektně sedí.

Děkujeme zaměstnancům Hauera za předání cenných zkušeností a nových vědomostí.

Bc. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Jaro bude přát připraveným!

Jaro bude přát připraveným!

19. 02. 2018 – Možná se Vám bude zdát divné bavit se o travních sekačkách v době, kdy venku mrzne, ale pomalu je nejvyšší čas řešit přípravu na jarní sezónu.

S Hauerem na čele

S Hauerem na čele

09. 02. 2018 – Rakouská firma HAUER patří k předním výrobcům čelních nakladačů v Evropě.

Využívání precizního zemědělství

Využívání precizního zemědělství

07. 02. 2018 – Precizní zemědělství v dnešním pojetí zdaleka již není pouze o sledování výnosů a přesné jízdě stroje po poli.

Kurzovní lístek 24.2.

EUR EUR 25,90 Kč
GBP GBP 29,46 Kč
USD USD 21,04 Kč