JCB

Školili jsme se u Hauera

Hauer na JCB Fastrac

Hauer na JCB Fastrac

11. 09. 2017 – Pracovníci PEKASS absolvovali v minulých dnech dvoudenní školení v rakouské rodinné firmě Hauer. Školení bylo pořádáno speciálně pro naši společnost a jako první importér jsme měli možnost vyzkoušet nový systém získávání vědomostí o představovaném sortimentu. Školení bylo rozděleno do několika částí s možností praktické ukázky.

Po příjezdu do Statzendorfu, kde firma sídlí a začínala s výrobou již v roce 1962, jsme byli uvedeni do historické dílny. Poté jsme následovali zaměstnance technického oddělení, který nás prováděl celým výrobním závodem a sděloval nejrůznější poznatky o výrobě čelních nakladačů, čelní hydrauliky a dalších pracovních příslušenstvích. Po prohlídce výrobního závodu se nám věnoval Ing. Mgr. Stefan Tschapeck, který má na starost zákazníky ze střední a východní Evropy. Teoretické školení sortimentu probíhalo celý první den návštěvy firmy Hauer.

Následující den bylo školení zaměřené na praktické schopnosti. K dispozici nám byly dva traktory, na nichž byly umístěné čelní nakladače Hauer s možností výměny pracovních nástrojů. Naši obchodní zástupci si vyzkoušeli například drapák na dříví, multifunkční lopatu, kleště na balíky, paletizační vidle aj. Po praktickém školení pokračovalo školení o pracovním nářadí.

Během školení nám byl představen nový patentovaný model XB Bionic Hauer. Jako jediný model na trhu se může pochlubit pístnicemi, hydraulickými ventily a hydraulickými hadicemi schovanými uvnitř výložníku. To poskytuje obsluze stroje nejen nerušený pohled na příslušenství, ale zároveň chrání pístnice, hydraulické hadice, aj. před degradací, pády zvedaného materiálu, zanášením nečistot a to vše při zachování úzké, avšak masivní konstrukce výložníku. Samozřejmě, že okamžitě padla otázka řešení situace při úniku oleje. Hadice jdou bez problému z výložníku vytáhnout a lze tak provést opravu.

V traktorech byly umístěné elektronické joysticky ELC ergo, které lze rozšířit o další přídavné funkce. Čelní nakladače Hauer XB Bionic lze montovat na traktory od 50 do 280 koní a na každý traktor je čelní nakladač XB Bionic dodáván se speciálně vyrobenou konzolí, která perfektně sedí.

Děkujeme zaměstnancům Hauera za předání cenných zkušeností a nových vědomostí.

Bc. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Polní den řepky a pšenice

Polní den řepky a pšenice

18. 06. 2018 – Řepka ozimá a pšenice ozimá měly na Rakovnicku svůj polní den.

Manipulátor na ekofarmě

Manipulátor na ekofarmě

13. 06. 2018 – Pobočka PEKASS Příbram předala nedávno nový manipulátor Ekofarmě Kosařův Mlýn u Dobříše.

Trio nových rozmetadel

Trio nových rozmetadel

07. 06. 2018 – Pobočka PEKASS Rychnov sídlící v Pohoří u Dobrušky nedávno předala rovnou tři nová rozmetadla Tebbe.

Předpověď počasí 20.6.

Dnes Zítra Pozítří
Částečně oblačno Částečně oblačno Slunečno
28 °C 28 °C 15 °C