JCB

Spolehlivost a odolnost na poli

TEBBE MS 140

TEBBE MS 140

09. 02. 2021 – Pobočka PEKASS Vlašim v těchto dnech předala jedno nové rozmetadlo TEBBE MS 140 svému zákazníkovi z regionu. Obliba těchto mimořádně spolehlivých a odolných strojů pro moderní zemědělství roste, neboť zde rozhoduje nejen vysoká kvalita, ale také schopnost výrobce pružně reagovat na aktuální potřeby zákazníků.

Zmíněný model rozmetadla TEBBE MS 140 se vyznačuje nízkým těžištěm, kterého je docíleno zapuštěním kol do těla rozmetadla. Stroj se pohybuje na pneumatikách 650/65 R 38. Ty zajišťují nízký valivý odpor a zároveň vysokou průjezdnost terénem. Dokonale vyřešené rozdružovací ústrojí v podání dvou horizontálních válců, které jsou osazeny pláty s karbidovými špičkami jsou dostatečně agresivní, aby rozdružily velmi jemně materiál. Rozmetací stoly s lopatkami z hardoxu se postarají o rozhoz až do šíře 24 metrů.

Rozmetadlo TEBBE MS 140 má základní objem 14 m3 a v základním provedení má odpruženou oj se spodním závěsem K 80. Řetězový dopravník nabízí vysoké zatížení, protože každý řetěz dopravníku je konstruován na nosnost 24 tun na jeden řetěz. V našem případě bylo rozmetadlo vybaveno ochrannými bočními kryty proti poškození při nakládání z vrchu a ochranným krytem zadního hydraulicky otvíraného čela, který ochrání čelo proti poškození od kamenů či jiných nevhodných předmětů. Rozmetadlo disponuje automatickým mazáním řetězů tak i centrálním mazacím místem, případně je možné vybavit stroj elektrickým centrálním mazáním. Pro maximální využití byl stroj vybaven hydraulickou mezistěnou a elektrickým terminálem pro obsluhu všech funkcí. Rozmetadlo má 2 volnoběžky proti přetížení, ty převážně slouží k ochranně rozdružovacích válců a rozmetacích stolů. Při vniknutí nevhodného materiálu se volnoběžka odpojí a zamezí tak dalšímu poškození.

Přejeme našemu zákazníkovi, aby mu nové rozmetadlo spolehlivě zajišťovalo příkladný a účinný rozhoz hnoje na jeho polích.

Odkaz: TEBBE

Ing. Vít Polák
produktový manažer TEBBE


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Historie produkce traktorů Fastrac

Historie produkce traktorů Fastrac

03. 03. 2021 – Zemědělské traktory JCB Fastrac letos slaví třicetiny.

Novinka JCB 532-60 AGRI SUPER

Novinka JCB 532-60 AGRI SUPER

01. 03. 2021 – Světový výrobce stavební a zemědělské techniky JCB uvádí na trh další novinky.

Novinka v podobě kompaktního nakladače JCB 403 PLUS

Novinka v podobě kompaktního nakladače JCB 403 PLUS

25. 02. 2021 – Nejmenšímu modelu kloubového nakladače JCB 403 se počátkem tohoto roku dostalo výrazného vylepšení.