JCB

TéGéeFko v sadu i vinici

Antonio Carraro řady TGF

Antonio Carraro řady TGF

28. 06. 2019 – Nedávno jsme zastihli dva traktory Antonio Carraro v pilné práci, každý v jiném prostředí. Typ TGF, v případě práce v Sadech a školce Temelín, 10900 R je nejsilnějším z traktorů tohoto výrobce. Má japonský 4-válcový 16-ventilový turbodiesel motor značky KUBOTA V3800 o objemu 3 769 cm3 s výkonem 98 k (97/68/CE) a kroutícím momentem 314 Nm. Motor je kapalinou chlazený, s elektronicky řízeným přímým vstřikování paliva Common Rail; vybavený DPF flitrem pevných částic s DOC diesel oxidačním katalyzátorem a splňující normu Tier 4 / stupeň IIIB. Je dostatečně výkonný pro veškeré práce v sadech.

Agronom sadů pan Ing. Sucháček nám k tomu řekl: "Traktor byl pořízen jako náhrada za nevyhovující Zetory a je či bude agregován s kladivovým mulčovačem, postřikovačem, ožínačem, kypřičem, rozmetadlem příkmenného pásu, vysokozdvižnými vidlemi pro manipulaci s kontejnery na sklizená jablka a vlečkou či speciálním přepravníkem kontejnerů. Výhledově uvažujeme i o čelním nakladači. Předností traktoru jsou jeho kompaktní rozměry, velice nízká výška - pouhých 174 centimetrů. To nám umožňuje dostat se s traktorem do bezprostřední blízkosti stromů při jejich obdělávání bez rizika poškození větví. A protože máme osázen i hektar jahodové plantáže, své uplatnění nalezl i tam - rozchod jeho kol sedí přesně na řádkové obdělávání jahod. Už teď víme, že jen úspory na PHM jsou více jak 30 %. Obsluha oceňuje pohodlnou kabinu s výborným rozhledem, zaobleným panoramatickým oknem, klimatizaci a hlavně kabina "PROTECTOR 100 total-comfort" je uzavřená, přetlaková, uložená na silentblocích. Tato kabina byla jako jedna z prvních již před lety certifikována v kategorii 4. O zdraví obsluhy se kromě přetlaku v kabině stará i dokonalá filtrace vzduchu s uhlíkovým filtrem. Traktor rozhodně splnil naše očekávání."

Druhého Toníka TGF 9900 jsme zastihli při postřiku vinic. Jak vyplývá z označení, jde o slabší typ traktoru, s motorem Kubota shodných parametrů s výkonem 85 koní. Je doplněn místo předního TBZ o nosník k upevnění osečkovače, mezi nápravami o držák okopávačky spolu s vyvedenou hydraulikou pro pohon těchto agregátů.

Vinař pan Vít Sedláček nám sdělil tyto poznatky z provozu: "Kromě rosiče, který je nyní v permanenci, je traktor užíván pro veškeré práce ve vinohradu. Používáme také okopávačku, osečkovače s kypřičem, mulčovačem, vlečkou, vanou na převoz hroznů apod. Velmi oceňuji jeho rozměry, a to nejen šířku 134 cm, ale i jeho výšku. Kabina je přitom dostatečně prostorná s dobrým vstupem i výstupem. Co se mi líbí, je dokonalý výhled na pracovní orgány a jako prioritní je pro mne přetlaková kabina s dokonalou filtrací, chránící mé zdraví před nebezpečnými látkami. Vinice vyžadují kolem 5 až 7 postřiků během vegetace a s původní technikou jsem byl vystaven kontaktu s těmito látkami. Míval jsem zarudlé oči či podrážděnou pokožku a o tom, co jsem prostřednictvím plic dostal do těla, jsem radši nechtěl vědět. Ale léta přibývají a můj pohled na vlastní zdraví se změnil. I když investice na pořízení tohoto traktoru byla pro mě obrovská, nelituji a věřím, že tégéefko splní všechny mé požadavky."

Nejen tégéefku, ale i ostatním traktorům Antonio Carraro přejeme hodně natočených motohodin. Spolehlivost, dokonalé jízdní vlastnosti v porovnání s ostatními traktory, nízká spotřeba a s kabinami, splňující nejnáročnější kritéria i zdravé pracovní prostředí - to jsou prvky, které dlouhodobě patří k oceňovaným vlastnostem traktorů Antonio Carraro. S optimálním výběrem nejvhodnějšího typu traktoru i jeho konfigurací zájemcům rádi pomůžeme.

Odkaz: Antonio Carraro

Ing. Oldřich Benda
vedoucí PEKASS Jindřichův Hradec

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Krampe s velkými objemy

Krampe s velkými objemy

24. 10. 2019 – Výrobce návěsů společnost Krampe nabízí svým zákazníkům několik řešení pro převoz komodit - velkoobjemové vozy Big Body a Bandit.

Mercedesem po poli

Mercedesem po poli

22. 10. 2019 – Chcete jezdit v Mercedesu a přitom rozmetat chlévskou mrvu na poli? I toto je možné.

Fastrac se v lese nebojí

Fastrac se v lese nebojí

20. 10. 2019 – Traktory JCB Fastrac neustále dokazují svoji všestrannost, tentokrát to bylo v lese.