JCB

Velký sortiment pro zpracování půdy

Sortiment SMS CZ s.r.o.

Sortiment SMS CZ s.r.o.

05. 02. 2018 – Společnost SMS CZ, s.r.o. ve své činnosti navazuje na dlouhou strojírenskou tradici, jejíž nejhlubší kořeny sahají až do roku 1897. Ze slévárenské činnosti, kterou se firma zabývala, do druhé světové války, se k zemědělským produktům dostala transformací na STS Rokycany během minulého režimu. Drobná malosériová výroba se servisem zemědělské techniky byla v té době doplňována řadou dalších programů. Tuto činnost STS Rokycany provozovala až do devadesátých let, než došlo k její privatizaci.

V roce 1993 vznikla nová společnost s názvem SMS CZ, s.r.o. a byl vytvořen i nový výrobní program, který vykrystalizoval do dnešní podoby, tedy výroby zemědělských strojů a spaloven odpadů. Zpočátku firma neměla vlastní výrobu a tak si pomáhala kooperací s předními výrobci zemědělské techniky v západní Evropě. Již o dva roky později ale zahájila vlastní vývoj a konstrukci strojů. V roce 1995 uvedla na trh prvních deset talířových podmítačů SMS a tím pro ni začala nové éra.

S roční produkcí okolo šesti set strojů se firma SMS CZ řadí mezi přední české výrobce zemědělské techniky. Silný je především její export, který směřuje do osmadvaceti zemí světa a tvoří přibližně 75 % produkce. Z tohoto podílu jde navíc nemalá část za oceán do Kanady, USA a na Nový Zéland, kde je zájem především o velké nebo dobře vybavené stroje.

Hlavním pilířem sortimentu společnosti SMS CZ je technika na zpracování půdy. V posledních letech je ale patrný růst zájmu o stroje pro údržbu trvalých travních porostů. Proto je i vývoji těchto strojů věnováno stále více energie. Zejména v minulém roce byl vývoj v tomto směru rekordní, což dokazují hned 4 novinky na mezinárodním veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Kromě vlastní výroby je firma importérem strojů pro přísevy a luční práce od rakouského výrobce APV, se kterým spolupracuje prakticky od začátku jeho působení. Sortiment se tak velmi dobře doplňuje.
Jedním z nejžádanějších strojů jsou cambridge vály, které jsou díky množství volitelného příslušenství naprosto univerzálním nářadím. Lze je využít nejen na loukách a pastvinách, pro srovnání a utužení terénu nebo vyčesání uschlého porostu, ale i na poli pro předseťovou či posedovou přípravu. Díky secím nástavbám lze se strojem navíc hnojit, přisívat nebo zakládat zcela nové porosty. Těžší váhovou kategorií jsou pak luční vály Golem, s válci o průměru 1 020 mm, které lze dotížit pomocí vodní náplně. Váha takového stroje pak při záběru 5,4 metru může dosáhnout až 11 tun. Výhodou je i schopnost přepravy válů po komunikacích i v případě jejich plného dotížení.

Pro luční práce je v současnosti možno vybírat stroje s pracovními záběry od 2,6 do 8,3 metru. V případě samostatných válů, tzn. bez předních rovnacích adaptací, se pak záběr posouvá až na 15 metrů.

Odkaz: SMS CZ

Ing. Michal Sechter
produktový manažer SMS CZ

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Originální díly za mimořádné ceny

Originální díly za mimořádné ceny

09. 02. 2019 – Originální díly HORSCH lze pořídit nyní za mimořádné ceny!

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

08. 02. 2019 – Koncem ledna tohoto roku byla oficiálně představena nová generace teleskopických manipulátorů JCB. A jelikož je teleskopický manipulátor JCB vlajkovou lodí anglického výrobce zemědělské a stavební techniky, bylo to představení se vší parádou.

Silný Tony na horách

Silný Tony na horách

01. 02. 2019 – Kompaktní traktor Antonio Carraro nejvyšší řady ERGIT 100 předali v těchto dnech zástupci PEKASS Rychnov, pobočky sídlící v nedalekém Pohoří.