JCB

Vítězná tažení tažených postřikovačů

Horsch Leeb LT

Horsch Leeb LT

11. 05. 2021Tažené postřikovače Horsch Leeb 4 AX předané na pobočkách ve Vlašimi a v Senomatech u Rakovníka jsme v tomto týdnu doplnili dalšími taženými stroji určenými k ochraně rostlin, a to z oblíbené modelové řady Horsch Leeb LT.

Náš nejnovější přírůstek (6 LT) má nádrž o velikosti 6 000 litrů. Pro nízký valivý odpor a zmírnění utužení půdy je postřikovač obutý na pneumatikách 580/85 R 42. Odpružení nápravy je zajištěno přes silentbloky, které jsou velmi jednoduché a funkční. Kopírování stopy traktoru je v případě "eLTéčka" přes řízenou nápravu, tedy již žádná ztráta na úrodě při aplikaci, jelikož přesnost kopírování nápravy je zajištěna přes gyroskop.

Maximální výbava postřikovače systém CCS PRO zajistí jednoduchost a eleganci při práci, protože všechny funkce obsluha ovládá z dotykového terminálu postřikovače Horsch Touch 800 v kabině traktoru nebo z terminálu na boku postřikovače umístěného v pracovní zóně. Postřikovač má jedno odstředivé čerpadlo o výkonu 600 l/min, které zajišťuje sání, míchání, ředění, aplikaci a jedno písto-membránové čerpadlo, které pracuje pouze s čistou vodou. Dvě čerpadla jsou již standardní výbava u postřikovačů Leeb, aby nedocházelo k dekontaminaci čisté vody. Systém kontinuálního čištění zajistí, že po spuštění kompletního mycího režimu je postřikovač vyčištěn na 99,999 % v případě plastové nádrže a u nerezové je to rovných 100 %. Pro časté využívání práškových a sypkých materiálů byl postřikovač vybaven větší naplavovací šachtou z nerezu o objemu 52 l.

Zákazník jistě ocení funkci tlakového vyfouknutí rozvodů ramen, což umožní vyčistit ramena a rozvody od zbytkové kapaliny a vyfoukne nečistoty z trysek. Velmi praktickou výbavou je plachta za koly postřikovače, jenž chrání trysky na ramenou od nečistot z kol. Dále byl postřikovač osazen nočním osvětlením pro práci v noci a čistící sadou k vnějšímu čištění. Další výbavou na přání zákazníka byl přídavný druhý tlakový filtr, úložný prostor pro kanystry vpředu vpravo a sada externího plnění v případě plnění postřikovače cisternou.  

Ramena postřikovače disponují záběrem 24 metrů s výbavou BoomControl PRO, tedy individuální naklápění každého ramene samostatně pro využití nízké pracovní výšky 30 cm nad porostem při rozmístění trysek po 25 cm. V našem případě byl postřikovač osazen držákem trysek 2-2, tedy 2 trysky každých 25 cm, které jsou volitelně osazeny dle parametrů zákazníka tak, aby bylo docíleno přesné aplikace právě při nejnižší pracovní výšce, které přímo souvisí s nízkým úletem.

Děkujeme zákazníkovi společnosti Lukra s.r.o. za projevenou důvěru a přejeme mnoho včas ošetřených hektarů s postřikovačem.

Odkaz: Horsch Leeb

Ing. Vít Polák
produktový manažer Horsch Leeb


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Briri rozšířili segment sedlových cisteren

Briri rozšířili segment sedlových cisteren

12. 06. 2021 – Výrobce cisteren Briri rozšířil řady sedlových cisteren o tandemové modely Briri Road Master P 26 a P 28. A co se pod těmito názvy skrývá?

VIDEO 2 - Představujeme nový JCB 542-70 AGRI XTRA

VIDEO 2 - Představujeme nový JCB 542-70 AGRI XTRA

02. 06. 2021 – Teleskopické manipulátory JCB přicházejí s novou emisní normou Stage V a s ní uvádějí na trh několik novinek.

Využijte možnost předvedení postřikovače Horsch Leeb 5 LT

Využijte možnost předvedení postřikovače Horsch Leeb 5 LT

31. 05. 2021 – Právě jsme zaparkovali v našem skladu další předváděcí tažený postřikovač Horsch Leeb 5 LT.