JCB

Vlašimsko na setí připraveno

Secí stroje Horsch

Secí stroje Horsch

17. 05. 2019 – Dodávání secích strojů od firmy Horsch je ve Vlašimi v plném proudu. Letos nás čeká uvést do provozu celkem 4 tyto stroje, a to konkrétně tři modely Pronto 6 DC a jeden exkluzivní secí stroj, který je specialista především na řepku, Focus 6 TD.

Všechny tři Pronta 6 DC jsou v téměř totožné výbavě. Dva tyto secí stroje budou zakládat porosty nedaleko Benešova, ten třetí bude mít za úkol pracovat přesně na druhé straně okresu, nedaleko bájné hory Blaník. Prvek výbavy, který by jistě stál za vyzdvihnutí, je čelní pneumatikový pěch. Tento pěch je v celé šíři záběru secího stroje. Díky tomuto pěchu můžeme ještě doladit přípravu půdy a srovnat povrch pole před následujícím setím. Ač se to může zdát divné, nicméně v praxi ověřené, díky čelnímu pneumatikovému pěchu se sníží odpor secího stroje, což má podstatný vliv na spotřebu paliva tažného prostředku a tím i na náklady spojené se založením porostu. To jistě každý zemědělec ocení. Další velkou a nespornou výhodou secích strojů Horsch je také konstrukce podvozků těchto strojů a jejich všech komponentů, jako jsou například ložiska, hřídele, pneumatiky apod.

Při pohledu na dvůr s technikou našich zákazníků si není možné nevšimnout, že stroje Horsch, konkrétně secí stroje, jsou mezi našimi zákazníky velmi oblíbené. O tom, že secí stroje této značky se těší velké oblibě, svědčí i fakt, že z 25 největších zemědělských podniků v okrese Benešov nemá pouze šest z nich secí stroj Horsch. Na ostatních 19 podnicích využívají pro setí techniku tohoto německého výrobce.

Hlavními důvody, které zákazníky přesvědčují k pořízení secích strojů Horsch, jsou především jejich spolehlivost, jednoduchost, kvalita založených porostů a především nízký, téměř minimální náklady na provoz těchto strojů.

 

Odkaz: HORSCH

 

Stanislav Vála

vedoucí PEKASS Vlašim

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Krampe znovu zasahuje

Krampe znovu zasahuje

28. 05. 2020 – Návěsy od německého výrobce Krampe patří mezi špičku v dopravní technice. Dnes představíme třínápravový návěs Big Body 900 S.

VIDEO 10 - Představení HORSCH Leeb 5 LT

VIDEO 10 - Představení HORSCH Leeb 5 LT

27. 05. 2020 – Nedávno jsme Vám představili velký samochodný postřikovač HORSCH Leeb a dnešní představení zůstane u této značky.

Traktory JCB Fastrac pracují na všech frontách!

Traktory JCB Fastrac pracují na všech frontách!

26. 05. 2020 – Práce na polích a loukách jsou již v plném proudu.