JCB

Využívání precizního zemědělství

Satelit Sentinel-1

Satelit Sentinel-1

07. 02. 2018 – Nedílnou avšak opomíjenou součástí dnešního zemědělství je dostupná data zpracovávat pro vlastní potřebu a optimalizovat náklady s výnosy. Důležité je z ročních výnosů vytvářet aplikační mapy a za pomoci příjmu RTK signálu lze například vytvářet kolejové řádky na pozemcích.
V současné době jsou i jiné metody nabízející technologie měřící produktivitu plodin. Jednou z možností je využívání satelitů Sentinel od Evropské kosmické agentury. Během vegetačního období lze využít snímky zaznamenané Sentinelem a získat aktuální stav plodin na pozemku a následně udělat vhodný zásah do porostu. To nejen zemědělci ušetří peníze, ale také čas a v neposlední řadě životní prostředí.
Závěrem je důležité zmínit, že precizní zemědělství je široké a dynamicky se rozvíjející odvětví. A již známé technologie budou získávat na stále větším významu.

Odkaz: Mapy Sentinel-2

Bc. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Fastrac Tour pokračuje

Fastrac Tour pokračuje

23. 05. 2018 – Předvádění traktoru JCB Fastrac v těchto dnech pokračuje.

FASTRAC na mistrovství v orbě

FASTRAC na mistrovství v orbě

17. 05. 2018 – Prvního ročníku krajského mistrovství v orbě konaného na Vysočině se účastnil i zástupce značky JCB Fastrac.

První nosorožec v Maršovicích

První nosorožec v Maršovicích

14. 05. 2018 – Kvalita na kolech - to je slogan německé společnosti Krampe vyrábějící dopravní techniku a o tom, že nejde jen o reklamní nadsázku, se denně přesvědčují další zákazníci.