JCB

Využívání precizního zemědělství

Satelit Sentinel-1

Satelit Sentinel-1

07. 02. 2018 – Nedílnou avšak opomíjenou součástí dnešního zemědělství je dostupná data zpracovávat pro vlastní potřebu a optimalizovat náklady s výnosy. Důležité je z ročních výnosů vytvářet aplikační mapy a za pomoci příjmu RTK signálu lze například vytvářet kolejové řádky na pozemcích.
V současné době jsou i jiné metody nabízející technologie měřící produktivitu plodin. Jednou z možností je využívání satelitů Sentinel od Evropské kosmické agentury. Během vegetačního období lze využít snímky zaznamenané Sentinelem a získat aktuální stav plodin na pozemku a následně udělat vhodný zásah do porostu. To nejen zemědělci ušetří peníze, ale také čas a v neposlední řadě životní prostředí.
Závěrem je důležité zmínit, že precizní zemědělství je široké a dynamicky se rozvíjející odvětví. A již známé technologie budou získávat na stále větším významu.

Odkaz: Mapy Sentinel-2

Bc. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Originální díly za mimořádné ceny

Originální díly za mimořádné ceny

09. 02. 2019 – Originální díly HORSCH lze pořídit nyní za mimořádné ceny!

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

Představení nové generace teleskopických manipulátorů JCB

08. 02. 2019 – Koncem ledna tohoto roku byla oficiálně představena nová generace teleskopických manipulátorů JCB. A jelikož je teleskopický manipulátor JCB vlajkovou lodí anglického výrobce zemědělské a stavební techniky, bylo to představení se vší parádou.

Silný Tony na horách

Silný Tony na horách

01. 02. 2019 – Kompaktní traktor Antonio Carraro nejvyšší řady ERGIT 100 předali v těchto dnech zástupci PEKASS Rychnov, pobočky sídlící v nedalekém Pohoří.