JCB

Využívání precizního zemědělství

Satelit Sentinel-1

Satelit Sentinel-1

07. 02. 2018 – Nedílnou avšak opomíjenou součástí dnešního zemědělství je dostupná data zpracovávat pro vlastní potřebu a optimalizovat náklady s výnosy. Důležité je z ročních výnosů vytvářet aplikační mapy a za pomoci příjmu RTK signálu lze například vytvářet kolejové řádky na pozemcích.
V současné době jsou i jiné metody nabízející technologie měřící produktivitu plodin. Jednou z možností je využívání satelitů Sentinel od Evropské kosmické agentury. Během vegetačního období lze využít snímky zaznamenané Sentinelem a získat aktuální stav plodin na pozemku a následně udělat vhodný zásah do porostu. To nejen zemědělci ušetří peníze, ale také čas a v neposlední řadě životní prostředí.
Závěrem je důležité zmínit, že precizní zemědělství je široké a dynamicky se rozvíjející odvětví. A již známé technologie budou získávat na stále větším významu.

Odkaz: Mapy Sentinel-2

Bc. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Novinka už lisuje balíky kolem Stříbra

Novinka už lisuje balíky kolem Stříbra

19. 08. 2018 – Pobočka PEKASS Nýřany předala nový lis John Deere V451R, který byl jako novinka pro rok 2018 představený na podzim loňského roku výrobcem John Deere na veletrhu Agritechnika v Hannoveru.

První Fastrac na jihu

První Fastrac na jihu

17. 08. 2018 – Koncem července předali přímo na pobočce PEKASS v Jindřichově Hradci první traktor JCB Fastrac.

Horsch Focus seje ozimou řepku

Horsch Focus seje ozimou řepku

15. 08. 2018 – Nymburská pole osívá předváděcí secí stroj Horsch Focus 6 TD.