JCB

Využívání precizního zemědělství

Satelit Sentinel-1

Satelit Sentinel-1

07. 02. 2018 – Nedílnou avšak opomíjenou součástí dnešního zemědělství je dostupná data zpracovávat pro vlastní potřebu a optimalizovat náklady s výnosy. Důležité je z ročních výnosů vytvářet aplikační mapy a za pomoci příjmu RTK signálu lze například vytvářet kolejové řádky na pozemcích.
V současné době jsou i jiné metody nabízející technologie měřící produktivitu plodin. Jednou z možností je využívání satelitů Sentinel od Evropské kosmické agentury. Během vegetačního období lze využít snímky zaznamenané Sentinelem a získat aktuální stav plodin na pozemku a následně udělat vhodný zásah do porostu. To nejen zemědělci ušetří peníze, ale také čas a v neposlední řadě životní prostředí.
Závěrem je důležité zmínit, že precizní zemědělství je široké a dynamicky se rozvíjející odvětví. A již známé technologie budou získávat na stále větším významu.

Odkaz: Mapy Sentinel-2

Bc. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Jaro bude přát připraveným!

Jaro bude přát připraveným!

19. 02. 2018 – Možná se Vám bude zdát divné bavit se o travních sekačkách v době, kdy venku mrzne, ale pomalu je nejvyšší čas řešit přípravu na jarní sezónu.

S Hauerem na čele

S Hauerem na čele

09. 02. 2018 – Rakouská firma HAUER patří k předním výrobcům čelních nakladačů v Evropě.

Využívání precizního zemědělství

Využívání precizního zemědělství

07. 02. 2018 – Precizní zemědělství v dnešním pojetí zdaleka již není pouze o sledování výnosů a přesné jízdě stroje po poli.

Kurzovní lístek 19.2.

EUR EUR 25,87 Kč
GBP GBP 29,20 Kč
USD USD 20,89 Kč