JCB

Využívání precizního zemědělství

Satelit Sentinel-1

Satelit Sentinel-1

07. 02. 2018 – Nedílnou avšak opomíjenou součástí dnešního zemědělství je dostupná data zpracovávat pro vlastní potřebu a optimalizovat náklady s výnosy. Důležité je z ročních výnosů vytvářet aplikační mapy a za pomoci příjmu RTK signálu lze například vytvářet kolejové řádky na pozemcích.
V současné době jsou i jiné metody nabízející technologie měřící produktivitu plodin. Jednou z možností je využívání satelitů Sentinel od Evropské kosmické agentury. Během vegetačního období lze využít snímky zaznamenané Sentinelem a získat aktuální stav plodin na pozemku a následně udělat vhodný zásah do porostu. To nejen zemědělci ušetří peníze, ale také čas a v neposlední řadě životní prostředí.
Závěrem je důležité zmínit, že precizní zemědělství je široké a dynamicky se rozvíjející odvětví. A již známé technologie budou získávat na stále větším významu.

Odkaz: Mapy Sentinel-2

Bc. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Až se zima zeptá…

Až se zima zeptá…

15. 11. 2018 – Ačkoli nám letošní teplé počasí ještě dává zapomenout na zimní období, je nutné, aby byli službaři na nastávající zimu připraveni.

Nejsilnější sekačka do Lužné

Nejsilnější sekačka do Lužné

02. 11. 2018 – Pobočka PEKASS Rakovník předala službám obce Lužná u Rakovníka nový komunální stroj na údržbu travnatých ploch značky GRILLO.

Novinka na trhu postřikovačů Horsch Leeb

Novinka na trhu postřikovačů Horsch Leeb

01. 11. 2018 – Nová modelová řada tažených postřikovačů Horsch Leeb 4 AX je tady!