JCB

Žlutý dvůr v Dlouhé Lhotě

JCB manipulátory v Dlouhé Lhotě

JCB manipulátory v Dlouhé Lhotě

04. 02. 2021 – Manipulátory JCB na pobočce v Dlouhé Lhotě nebyly jen tak ledajaké. Stály zde tři největší modely, s jakými lze v zemědělském sektoru pracovat, a to modely JCB 560-80 AGRI SUPER. Teleskopická ramena těchto žlutých manipulátorů dosáhnou až do výšky 7,9 metrů při nosnosti 3 000 kilogramů (resp. 6 000 kg v případě zasunutí výložníku). Srdcem manipulátorů jsou 4válcové dieselové motory JCB EcoMax s variabilními turbodmychadly o výkonu 145 koní o objemu 4,8 litrů. Pro obsluhu je pak velkým benefitem nejlepší kabina na trhu s označením "Command PLUS". Jak jsme již dříve psali na těchto stránkách, nové kabiny jsou delší i širší a v konečném důsledku o 12 % větší než byly ty předchozí. Čelní panoramatické sklo plynule přechází do střešního. Díky absenci sloupku obsluha lépe vidí na pracovní část stroje včetně břemena. Čtyři přední stěrače obsáhnou a vyčistí 92 % čelního skla.

Hlavní ovládací prvky manipulátorů JCB 560-80 tvoří elektrohydraulický joystick, jenž je součástí loketní opěrky sedačky a pochopitelně kopíruje její pohyb. Všechny další ovladače, například režimu řízení, pohonu náprav, otáček motoru, pro přídavnou hydrauliku, nastavování konstantního průtoku oleje či světel, se přesunuly do loketní opěrky po pravé straně. Nejpoužívanější tlačítka byla na základě statistického výzkumu umístěna dopředu. Veškeré informace má obsluha k dispozici na novém sedmipalcovém displeji rovněž vpravo. V kabině nechybí klimatizace s volitelným automatickým udržováním teploty. Pro práci v mrazu je velice užitečná funkce rychlého odmrazování skel. Příjemnými benefity jsou držáky na nápoje a mobilní telefon s možností handsfree volání, 12V zásuvka nebo USB port.

Čtvrtým strojem, který čekal na svého zákazníka na dvoře v Dlouhé Lhotě, byl model JCB 542-70 AGRI SUPER. Ten je nejprodávanější variantou z teleskopických manipulátorů. Nosnost stroje je 4,2 tuny a výška zdvihu činí 7 metrů. Přidáme-li efektivní a léty osvědčenou, spolehlivou 6stupňovou převodovku JCB Autoshift a bohatou výbavu již v základu, není se pak čemu divit, že JCB je nejprodávanějším teleskopickým manipulátorem na světě.

Děkujeme našim zákazníkům, kteří si žluté stroje JCB zvolili a pevně věříme, že jim tyto stroje pomohou při každodenním chodu jejich podniků a farem.

Odkazy: JCB, JCB-AGRO.cz

Ing. Zdeněk Jelínek
obchodní oddělení


Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality

Historie produkce traktorů Fastrac

Historie produkce traktorů Fastrac

03. 03. 2021 – Zemědělské traktory JCB Fastrac letos slaví třicetiny.

Novinka JCB 532-60 AGRI SUPER

Novinka JCB 532-60 AGRI SUPER

01. 03. 2021 – Světový výrobce stavební a zemědělské techniky JCB uvádí na trh další novinky.

Novinka v podobě kompaktního nakladače JCB 403 PLUS

Novinka v podobě kompaktního nakladače JCB 403 PLUS

25. 02. 2021 – Nejmenšímu modelu kloubového nakladače JCB 403 se počátkem tohoto roku dostalo výrazného vylepšení.