JCB

Žlutý král se vydal na pracovní cestu

JCB 427 HT Agri

JCB 427 HT Agri

20. 05. 2019 – Dnes firma sídlí ve městě Rocester ve Spojeném království, hrabství Staffordshire. Celkem JCB disponuje 23 výrobními závody, z toho 12 z nich se nachází kolem Rocesteru. Pro zajímavost můžeme uvést, že JCB má jeden svůj výrobní závod vyčleněn pouze pro vývoj a výrobu motorů určených do vlastních strojů. Rozvoj rodinné firmy JCB byl za uplynulých 74 let velmi rychlý. Objem výroby manipulačních strojů, nakladačů, bagrů či traktorů do zemědělství, nebo stavebnictví je vyšvihl až na 3. příčku v celém světě.

V letošním roce jsme již předali zákazníkům mnoho strojů této značky. Zatím nejzajímavějším a největším z nich je kloubový nakladač JCB 427 HT Agri, který bývá právem přezdíván králem silážních jam. Jedná se o skvěle vybavený stroj, který bude vydatně pomáhat v ZD Pojbuky. Nakladač má tzv. HT kinematiku ramen, která zajišťuje obsluze perfektní viditelnost před sebe a práce je mnohem rychlejší, než s klasickou kinematikou typu Z. Tento typ kinematiky byl vyvinut speciálně pro stroje pracující v náročných a těžkých podmínkách zemědělství. Oproti klasické kinematice je HT kinematika vybavena dvěma hydraulickými válci na stranách ramen, což zajišťuje, jak již bylo zmíněno, například perfektní výhled z kabiny a přehled pro obsluhu.

Dalším prvkem výbavy, který stojí za zmínku, je centrální mazání. To zajišťuje, že všechny čepy a klouby na tomto stroji budou mazány vždy a v pravidelných intervalech. Není tedy třeba mít strach, že uživatel opomene i to nejméně viditelné místo pravidelně namazat.

Již v základní výbavě modelu JCB 427 HT Agri je zadní kamera, která má v kabině svůj samostatný displej. Každá obsluha jistě tuto výhodu velmi ocení, neboť uřídit a přesně nasměrovat při couvání a nakládání téměř 15tunový kolos do požadovaných míst, není vůbec jednoduché. Dalším prvkem, který má podstatný vliv na bezproblémový provoz, životnost stroje a spokojenost obsluhy je systém odpružení ramen SRS, tzv. Smooth ride systém, který má JCB patentován. Jako příslušenství si zákazník zvolil vysoko výklopnou lopatu o velikosti 4 m3 od českého výrobce adaptérů a nářadí k nakladačům, firmy Kame-VM z Velkého Meziříčí.

Zákazník si značku JCB zvolil proto, že stroje jsou spolehlivé a také byl pro ně důležitý fakt, že v případě nutnosti obdrží velmi rychle i potřebné náhradní díly. Sklad náhradních dílů JCB pro střední Evropu se nachází totiž nedaleko Plzně. Pokud si stihnete svůj díl objednat nejpozději do 15 hodin, pak již další den ráno v 7 hodin si jej můžete vyzvednout na jakékoliv pobočce PEKASS.

Rádi bychom poděkovali zákazníkovi, že si zvolil stroj právě této značky a popřáli mu mnoho úspěšně najetých a odpracovaných motohodin.

 

Odkaz: JCB

 

Stanislav Vála

vedoucí PEKASS Vlašim

Naši partneři

Mezi naše partnery a dodavatele techniky patří:

Aktuality Starší aktuality

Živitelka 2019 se blíží

Živitelka 2019 se blíží

16. 08. 2019 – Vážení zákazníci, milí přátelé,

zveme Vás na nadcházející Mezinárodní agrosalon Země živitelka do Českých Budějovic, který můžete navštívit ve dnech od 22. do 27. 8. 2019.

Komfortní rozmetání s Bredalem

Komfortní rozmetání s Bredalem

15. 08. 2019 – Společně s naším dlouholetým partnerem, společností UNIMARCO - importérem techniky Bredal, jsme předvedli soupravu traktoru JCB Fastrac 4220 spolu s taženým rozmetadlem Bredal K105 XE přímo u zákazníka.

Rozmetání hnoje v režii TEBBE

Rozmetání hnoje v režii TEBBE

14. 08. 2019 – Sezóna rozmetání je v plném proudu a taktéž běží naše předvádění německých rozmetadel TEBBE.