Chci nezávaznou nabídku
+420 272 705 789
Search
MenuMENU

×

Aktuality

Demo Focusy ve všech pracovních záběrech jezdí jen v Pekassu

04.09.2023

focus_1.jpg

Horsch Focus dostál své původní myšlence a v mnoha ohledech ji i předešel a dnes je právem považován za specialistu na setí řepky. V našem regionu je opravdu mnoho uživatelů tohoto secího stroje. Za léta na trhu přišel Horsch s mnoha inovacemi, které z Focusu dělají univerzální stroj, který dokáže precizně zasít veškeré plodiny. Dokonce jedním přejezdem a se zapojenou nesenou sečkou Maestro zaseje například kukuřici metodou StripTill.

Dlouho byl kamenem úrazu pro mnoho podniků fakt, že Focus byl k dispozici pouze v šesti metrech pracovního záběru, a to s sebou neslo potřebu velkého traktoru o výkonu min. 350 koní. To samozřejmě znamenalo nutnou investici vedle secího stroje také do tažného prostředku, což mohlo být nedosažitelnou finanční částkou v rozpočtu podniku.

Společnost Horsch proto přišla v minulých letech postupně se záběrem 4 metry a následně také 3 metry. Dnes je tedy možné pořídit Focus, jehož můžete agregovat i s traktorem o výkonu od 200 koní. Abychom zpřístupnili tuto možnost i těmto podnikům, rozhodli jsme se, že letos budeme předvádět secí stroje Horsch Focus ve všech pracovních záběrech. V těchto dnech nám tedy na našich pobočkách jezdí Focus 3, 4 i 6 TD. 

Tyto secí stroje se vyznačují hlavně tím, že při výsevu řepky dokáží zpracovat půdu přímo v pásku, kde probíhá výsev, a to pomocí radličky, jež pracuje v hloubce až 35 cm. Tato hloubka je důležitá hlavně při výsevu řepky, která pro svůj kulový kořen potřebuje zpracování co nejhlubší. Radlička dále disponuje depem pro uložení hnojiva. Jeho hloubku lze nastavit dle potřeby, resp. termínu výsevu, a to buď do hloubky maximální nebo např. hned pod semínko. Depo lze případně i rozdělit a uložit tak část do větší hloubky a část mělčeji. Důležitou funkcí radličky je pak i při suchých podmínkách její sklon (v případě radličky LD). Díky němu se z hlubších půdních vrstev dostává na povrch vláha. Další charakteristickou vlastností Focusu je vytváření tzv. hrůbků. Ty zajišťují ochranu rostlinky před výkyvy počasí a také, při suchých podmínkách, zajišťují stahování veškeré vláhy na poli právě do těchto hrůbků, co nejblíže semínku.

Focus disponuje ve všech pracovních záběrech dvoukomorovým zásobníkem. U 3 metrů záběru je objem 3 500 litrů u 4 a 6 metrů pak 5 000 litrů. Nově je na všechny pracovní záběry možno umístit systém Horsch MiniDrill, jež pak zajištuje 3 plnohodnotné výsevní ústrojí o objemu 400 litrů. Focus je možno vybavit dvěma výsevními rampami. Základní o rozteči 30 resp. 35 cm a obilnou o rozteči 15 resp. 17,5 cm. U tříbodového Focusu, jak již bylo zmíněno, je možné dokoupit systém přesného secího stroje Horsch Maestro a provádět tak i výsev kukuřice, kde jedním přejezdem prokypříte pásek, hnojivo uložíte do vámi zvolené pracovní hloubky a precizně zasejete. Tyto soupravy nám již v několika exemplářích jezdí u spokojených zákazníků, kteří tak plně využívají potenciál tohoto stroje od jara až do podzimu. 

Pokud i vy chcete vyzkoušet tuto úžasnou technologii, tak neváhejte kontaktovat náš prodejní tým. 

 

Odkaz: Horsch

 

Ing. Lukáš Kašpar
produktový manažer Horsch