Chci nezávaznou nabídku
+420 272 705 789
Search
MenuMENU

×

Aktuality

Nový rok zahájen novým strojem

08.01.2024

Pobočka společnosti PEKASS v Jindřichově Hradci přivítala nový rok velkolepým způsobem - předáním nejnovějšího teleskopického manipulátoru JCB 560-80 AGRI XTRA do užívání Zemědělskému družstvu Budíškovice. Družstvo hospodaří v okrese Jindřichův Hradec na výměře 1 600 ha a chová přes 1 700 ks zvířat. Mimo rostlinnou a živočišnou výrobu provozují od roku 2014 bioplynovou stanici o výkonu 550 kWh, což vede k potřebě výkonné a kvalitní manipulační techniky. 

V roce 2019 se družstvo poprvé seznámilo s technikou od JCB pomocí kloubového nakladače JCB 427. Kloubový nakladač slouží od svého začátku na farmě nejen pro běžné provozní činnosti bioplynové stanice a silážní žlaby, ale i pro nakládání hnoje na poli. Efektivita rozmetání hnojiv mnohdy není závislá pouze na výkonném rozmetadlu, nýbrž i na dalších strojích kolem, v našem případě na výkonu nakladače. Vytíženost tohoto "kloubáku" od června 2019 dosáhla koncem loňského roku více než 3 300 motohodin (přes 700 MH za sezónu).

Na základě pozitivních zkušeností se družstvo rozhodlo posílit svůj strojový park nejnovějším přírůstkem, manipulátorem JCB 560-80 AGRI XTRA. Tento obří stroj je vybaven motorem JCB EcoMax s objemem 4,8 litru a výkonem 150 koní. Jeho jedinečnou vlastností je patentovaná převodovka DualTech VT, spojující hydrostatický pohon a hydrodynamickou Powershift převodovku.

Zástupci Pekassu děkují ZD Budíškovice za poskytnutí důvěry a věří, že nový manipulátor přinese bezproblémový provoz a maximální spokojenost obsluhy. Do nového roku tak v Budíškovicích vstupují nejen s novými výzvami, ale i s technologií, která jim pomůže dosáhnout ještě větší efektivity a úspěchů v jejich rozsáhlém zemědělském podnikání.

 

Odkaz: JCB, JCB-AGRO.cz

 

Michal Rohrauer
PEKASS Jindřichův Hradec