Chci nezávaznou nabídku
+420 272 705 789
Search
MenuMENU

×

Aktuality

Přichází sezóna rozmetadel

31.01.2024

Efektivita, rychlost a flexibilita jsou klíčovými faktory pro moderní zemědělské činnosti, a proto je v zemědělství potřeba výkonných rozmetadel, která dokážou bez problémů zajistit roční výkon od 5 000 až do 500 000 m3. Jde o stroje, jejichž vynikající konstrukce si snadno poradí i s těmi nejnáročnějšími podmínkami. Mluvíme o rozmetadlech TEBBE s modely MS či TS od stejnojmenné německé společnosti.

Modelové řady TEBBE MS a TS patří mezi rozmetadla se sníženou ložnou plochou, čímž lze docílit nízkého těžiště stroje. Rozdíly mezi modely spočívají v rozmetacím ústrojí. Zatímco řada TEBBE MS má 2 rozmetací stoly a 2 horizontálně uložené rozdružovací válce, řada TEBBE TS využívá 2 vertikálně umístěné rozdružovací válce.

Podíváme se blíže na stroj, který předala pobočka PEKASS Jindřichův Hradec - TEBBE MS 140.

Díky přípustnému celkovému zatížení 14 000 kg je jednonápravové rozmetadlo s modelovým označením MS 140 ideálním pomocníkem pro velké plochy. Sériově má odpruženou oj a horní závěs. Ovládání zajišťuje elektrický terminál s hlídáním otáček rozdružovacích válců, které jsou poháněné kardanovou hřídelí. Rozdružovací válce mají vyměnitelné nože, které jsou vyrobeny z vysokopevnostní oceli. Díky speciálnímu a komplexnímu zpracování mají nože vždy ostré břity pro optimální rozdružení materiálu při nízké spotřebě paliva. Jednoduché konstrukční řešení dopravy materiálu pomocí dvou řetězových dopravníků ke dvěma rozmetacím stolům činí z rozmetadla TEBBE MS 140 velice spolehlivý stroj s rovnoměrným rozhozem materiálu do šířky až 24 metrů.

Zájemci o rozmetadla TEBBE mají nyní příležitost pořídit si na přicházející sezónu rozmetání stroj bez dlouhého čekání. PEKASS má na skladě stále předváděcí rozmetadla v různých velikostech a výbavách, stačí jen kontaktovat příslušnou pobočku. Předvádění vám může ukázat rozmetání materiálu v jiné dimenzi.

 

Odkaz: TEBBE

 

PEKASS redakce